D'Ambrosio: Bez obietnic i bez limitów

22 sierpnia 2019 | 16:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Sezon 2019/2010 będzie już siódmym w barwach Interu Mediolan dla Danilo D'Ambrosio. Defensor nie ukrywa, że drużyna wchodzi w nowe rozgrywki z ogromnymi nadziejami, lecz daleki jest od składania odważnych deklaracji.

- Początkowi sezonu zawsze towarzyszy wielki entuzjazm, ale jednocześnie jesteśmy bardzo skoncentrowani, ponieważ naprawdę zależy nam na dobrym starcie i mamy ku temu wszelkie warunki. Bez mówienia o celach, nie stawiamy sobie limitów. Każdego dnia bardzo ciężko pracujemy, aby zaliczyć udany sezon, lecz nie chcemy i nie musimy zbytnio wybiegać w przyszłość. Liczy się każdy kolejny mecz, w którym będziemy chcieli dać z siebie 100%. 

- Pojawienie się Conte przyniosło wiele entuzjazmu, ale przede wszystkim podniosło poprzeczkę. Co więcej, obarczył nas wielką odpowiedzialnością. Mamy świadomość, że każdy z nas musi dać z siebie nieco więcej. Wykonujemy bardzo ciężką pracę fizyczną, treningi są prawdziwym wyzwaniem. Pod względem mentalnym, Conte i jego sztab to urodzeni zwycięzcy.

- Lubię grać w trójce obrońców, nawet jeśli istnieją jeszcze do przyswojenia pewne mechanizmy. Każdy z nas ma coś do roboty, jesteśmy od siebie zależni, codziennie się czegoś uczymy. Myślę, że nowo przybyłym Włochom łatwiej o aklimatyzację, ponieważ dobrze znają już ligę. Sensi wywarł na mnie olbrzymie wrażenie, jest świetny technicznie. Lukaku dominuje swoją fizycznością, która przekracza normy. 

- Bez mówienia o umowach, zobowiązanie się w stosunku do Interu jest dla mnie normalne. Interwencja w ostatnim meczu? Potrzebna było olbrzymia koncentracja i chęć obrony tego strzału. W sercu jestem z Empoli, ponieważ pozwolili nam na wejście do Ligi Mistrzów. 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

ER_Grande_Nerazzurri

ER_Grande_Nerazzurri 22 sierpnia 2019 | 16:58   

Forza D'D. Jeszcze wygryzie Godina. :P

Rizzo

Rizzo 22 sierpnia 2019 | 17:06   

Kolejny sezon nie mówimy o celach ani limitach, żeby broń Boże ktoś nas z tego nie rozliczył. W tym momencie będziemy mieli prawdopodobnie drugą najlepiej opłacaną kadrę w Serie A, pewnie najlepiej opłacanego trenera, więc najwyższy czas, żeby zaczęli się spłacać.
A co do D'Ambrosio to super chłopak, gra na tyle ile potrafi, ale wklada w to dużo determinacji. Moim zdaniem znowu w połowie listopada to on, a nie Candreva czy Lazaro będzie biegał na prawym wahadle.

Darkos

Darkos 22 sierpnia 2019 | 17:16   

Mówiliśmy o celach w zeszłym sezonie. Zaczeli od mistrzostwa, poprzez zdobycie Coppa Italia, a na ledwym zakwalifikowaniu się do LM skończyli. Ja już wolę żeby nie mówili o celach, tylko grali o wygraną w każdym meczu. (edycja 2019.08.22 17:17 / Darkos)

KawaOpole

KawaOpole 22 sierpnia 2019 | 18:12   

Nie ma czegoś takiego jak nie wyznaczanie celu! Jest takie powiedzenie "jeżeli nie wiesz dokąd chcesz dojść wtedy dojdziesz do nikąd *
Co do DD uwielbiam takich walczaków, dokładnie w połowie sezonu bedzie biegał po wahadle

domi

domi 22 sierpnia 2019 | 21:17   

Gracz, który od kiedy przyszedł zawsze jest potrzebny i przydatny. To jego największy atut.

Hagaen

Hagaen 23 sierpnia 2019 | 13:01   

Ciekawy piłkarz, bo prezentuje dosyć równą formę na przyzwoitym poziomie w sumie cały okres, który jest z nami.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich