Plan wykonany! Lecce rozbite na Meazza

26 sierpnia 2019 | 19:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Antonio Conte nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu przed publicznością w Mediolani. Jego podopieczni z wysokiego C rozpoczęli swój udział w rozgrywkach włoskiej ekstraklasy. Inter rozgromił beniaminka z Lecce 4 - 0, a dorobkiem bramkowym podzielili się Marcelo Brozović, Stefano Sensi, Romelu Lukaku i Antonio Candreva.

Pierwsza połowa:

4' Dogodna pozycja dla Sensiego, lecz strzał pomocnika został zblokowany.

4' Lautaro oddaje niecelny strzał przy asyście obrońcy rywali.

14' Szybki kontratak w wykonaniu gości, niepewne wyjście Handanovicia, lecz Lapadula nie potrafił skorzystać z okazji.

17' Candreva dograł precyzyjną piłkę na głowę Lautaro, lecz Argentyńczyk fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

19' Niegroźny strzał w wykonaniu Tachtsidisa.

21' Inter objął prowadzenie. Składna akcja gospodarzy, którą precyzyjnym strzałem z dystansu wykończył Marcelo Brozović. Przepiękny gol.

23' Lautaro ponownie doszedł do strzału głową, ale bez zagrożenia dla rywali.

24' Drugi cios Nerazzurrich. Ofensywne wejście Stefano Sensiego i precyzyjny strzał, który wylądował znalazł drogę do bramki Lecce.

26' Szybka kontra gospodarzy zakończona nieznacznie niecelnym uderzeniem Brozovicia.

27' Chorwat uderzył z dystansu, lecz Gabriel spokojnie obronił.

30' Bardzo odważna i bardzo niecelna próba strzału w wykonaniu Ranocchii.

32' Mocny strzał Asamoaha i skuteczna interwencja golkipera rywali.

33' La Mantia oddał lekki i niegroźny strzał zza pola karnego.

38' Żółta kartka dla Petriccione.

40' Żółta kartka dla Lautaro.

45' Koniec pierwszej połowy.

Druga połowa:

48' Odważne wejście Falco, który zatrzymał się dopiero na D'Ambrosio.

49' Niecelny strzał głową w wykonaniu Lapaduli.

51' Bardzo mocne uderzenie Calderoniego minęło bramkę Handanovicia w znacznej odległości.

52' Żółta kartka dla Lapaduli.

52' Indywidualna akcja i niecelny strzał Sensiego.

54' Lukaku nieznacznie minął się z piłką dogrywaną przez Candrevę.

60' Mocny strzał Lautaro Martineza, Gabriel wypluł piłkę, lecz dopadł do niej Romelu Lukaku, który dopełnił formalności.

61' Podwójna zmiana w ekipie gości. Farias za La Mantię, Mancosu za Petriccione.

63' Brozović był bliski kolejnego efektownego trafienia. Minimalnie niecelny strzał Chorwata.

65' Nicolo Barella zmienił Matiasa Vecino.

67' Niesygnalizowany strzał Lautaro przeleciał tuż nad poprzeczką bramki przyjezdnych.

68' Kolejna szansa zmarnowana przez Argentyńczyka, który nieczysto trafił w piłkę dograną przez Lukaku.

72' Benzar zmienił Rispoliego.

72' Gagliardini zmienił kontuzjowanego Sensiego.

73' Niecelny strzał w wykonaniu Mancosu.

76' Czerwona kartka dla Fariasa za brutalne wejście w nogi Barelli.

77' Matto Politano zmienił Lautaro Martineza.

81' Politano trafił do siatki, lecz arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Romlu Lukaku. Słuszna decyzja sędziego.

82' Niecelny strzał w wykonaniu Tachtsidisa.

84' Potężny, precyzyjny strzał Antonio Candrevy z dystansu. Przepiękny gol Włocha ustalił końcowy wynik spotkania na 4 - 0.

90' Koniec meczu.

***

INTER - LECCE 4:0 (2:0)

Gole: Brozović 21, Sensi 24, Lukaku 60, Candreva 84.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 33 D'Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva, 8 Vecino (23 Barella 66'), 77 Brozovic, 12 Sensi (5Gagliardini 72'), 18 Asamoah; 10 Lautaro Martinez (16 Politano 78'), 9 Lukaku.
Rezerwowi: 27 Padelli, 46 Berni, 11 Dimarco, 13 Ranocchia, 29 Dalbert, 95 Bastoni, 19 Lazaro, 20 Borja Valero, 30 Esposito.
Trener: Antonio Conte

LECCE (4-3-1-2): 21 Gabriel; 29 Rispoli, 13 Rossettini, 5 Lucioni, 27 Calderoni; 4 Petriccione, 77 Tachtsidis, 37 Majer; 10 Falco; 19 La Mantia (17 Farias 61'), 9 Lapadula.
Rezerwowi: 22 Vigorito, 95 Bleve, 2 Riccardi, 3 Vera, 6 Benzar, 7 Haye, 8 Mancosu, 11 Shakov, 20 Dubickas, 23 Tabanelli, 39 Dell'Orco.
Trener: Fabio Liverani

Źródło: inter.it

Komentarze: 64

26 sierpnia 2019 | 19:50

Wszystko wedle przecieków. Po zwycięstwo !!!!!!!

wróbel1908

wróbel1908

26 sierpnia 2019 | 19:54

A gdzie Icardi? XD
A poważnie to już nie mogłem się doczekać tego meczu i jestem ciekaw co pokażą żołnierze Conte. FORZA INTER

Lambert

Lambert

26 sierpnia 2019 | 19:57

Japa mi sie cieszy jak widze trzy nasze talenty na ławce, u łysego takie coś nie byłoby możliwe.

Larry

Larry

26 sierpnia 2019 | 19:59

Czyli jednak Vecino... Ciekawe... Myślę, że go Barella wygryzie ze składu raz-dwa, pewnie jeszcze fizycznie w pełni formy nie jest... Nie wiem dlaczego, ale mam takie przeczucie, że ich rozgromimy ze 4, 5-0, forza!

Lambert

Lambert

26 sierpnia 2019 | 20:02

tyle że weczyno był kontuzjowany, a Nikoś nie ma żadnych wymówek by być bez formy xd

Inter88

Inter88

26 sierpnia 2019 | 20:04

Skład jest dobry, zobaczymy jak Lautaro będzie wspópracował z Lukaku ale moim zdaniem będą się świetnie uzupełniać. FORZA INTER!!!

maestro84

maestro84

26 sierpnia 2019 | 20:34

To jest pierwszy mecz, rywal zagra na serio, a nie jak sparingpartnerzy jakkolwiek brzmiały ich nazwy. Serce mówi 4:0 dla nas, a rozum mówi, że możemy wtopić 0:1 ze względu na nowe ustawienie, które nie było jeszcze poddane próbie rywalizacji z rywalem grającym na 100%. Może być też brak zgrania z Lukaku. No cóż, mam nadzieję, że rozum jeszcze nie dojechał na pierwsza kolejkę ;)

Darkos

Darkos

Skład taki jak przewidywano. Fajnie że są młodzi na ławce. Do boju!

26 sierpnia 2019 | 20:41

I chuj de Vrij pewnie kontuzja bo żaba gra :)

26 sierpnia 2019 | 21:36

ej, ale to się przyjemnie ogląda. Przypomnijcie sobie inauguracje poprzedniego sezonu ;D

26 sierpnia 2019 | 22:01

Ale inauguracja dwa sezony temu była jeszcze efektowniejsza ;-)

Larry

Larry

26 sierpnia 2019 | 22:08

Czy któryś z obecnych tu ekspertów chciałby jeszcze raz wyzwać Lukaku od wypalonego grubasa?

Interista07

Interista07

Candreva jak nie Candreva. Ladnie na skrzydle dziś. :) Jeszcze tylko brameczka Lukaku i Lautaro i będę zadowolony.

26 sierpnia 2019 | 22:19

Dobrze że lukaku strzela ale to oczywiste pójdzie po swoje niestety meczu nie mogę obejrzeć ale widzę po wyniku że robią robotę co do inauguracji to przypomnijmy że to leszcze czy tam lecce a rok temu sasuolo z boatengiem który ma ogromny wpływ na zespół co pokazała viola z Napoli w sobotę

26 sierpnia 2019 | 22:36

Nie rozumiałem kilka dni przed meczem anonsowania Vecino zamiast Barelli, nie rozumiałem jego obecności w przewidywaniach tuż przed meczem, nie rozumiałem, dlaczego Vecino wyszedł w pierwszym składzie i nadal nie rozumiem, dlaczego to nie Barella gra od początku

26 sierpnia 2019 | 22:42

Po kim jak po kim ale po candrevie nikt się nie spodziewał takiej bramki. Ani ja , ani Wy. Ale szacunek. Meczyk ładny choć rywal nie wymagajacy. Oby się rozkręcili jeszcze troszkę.

rafal

rafal

Interista07

Interista07

26 sierpnia 2019 | 22:43

Dzisiejszy mecz pokazał że spekulacje nie mają racji bytu i że boisko wszystko weryfikuje.
Przed sezonem wszyscy się kłócili że Conte beton, Candreva out, Lukaku za dużo waży i co ? I śmiga ładnie.
Boisko zawsze weryfikuje i nie ma co bić piany a jedynie czekać co przyniesie czas. FORZA INTER

Maciej Pawul

26 sierpnia 2019 | 22:44

Świetne spotkanie. Jestem spokojny o ten sezon, zaczyna się znakomicie.

darren

darren

No i elo jedziemy dalej

kretos

kretos

Pozdrawiam wszystkich co pisali Candrzewo ;)

nwk

nwk

26 sierpnia 2019 | 22:45

Plan wykonany.
Mam nadzieję, że na wyjazdach są tak samo skuteczni, bo Calgiari postawi autobus.

rafal

rafal

No i piękni Ale teraz Conte musi sprawdzić piłkarzy na ziemię bo teraz czekam nas mecz na Calgari

Adriano19f

Adriano19f

Piękny mecz brawo chłopcy, jednak nie ma co popadać w hurraoptymizm za Lucjana Fiorentine w debiucie 3:0 ograliśmy i gra tez zachwycała, a Swiecicki to tradycja ze każdy nowy trener potrafi odrestaurować, za Spala gadał o odnowieniu Nagatomo, Brozviciu a przez chwile nawet JM oraz cieszeniu się z gry bez piłki itd

Larry

Larry

26 sierpnia 2019 | 22:46

W niektórych krajach są różne dialekty, może w Rzymie i Toskanii słowo "okno" ma różne znaczenia i Candrzewo nie ogarnął - jak mu Spal mówił, żeby celował w okno, to próbował trafić w budynek za stadionem, a dopiero Conte mu wyjaśnił, o które okno chodzi, bo ciężko o inne wytłumaczenie...

damianekk1985

26 sierpnia 2019 | 22:47

To dopiero pierwszy mecz ale podoba się, nawet Candreva na wachadle daje rade a brameczka miód malina. Z jakimś optymizmem można patrzeć w przyszłość przede wszystkim nie wymeczone 1:0 a przekonywujaca wyższość nad beniaminkiem. Van dall ciekawe co napisze gdy prawie nie ma do czego się przyczepić

maestro84

maestro84

26 sierpnia 2019 | 22:48

Ja jeszcze zbieram szczękę z podłogi... po wyniku, po fantastycznych bramkach, po reakcjach Conte... widzieliście minę Candrevy w jakiej był ekstazie jak go skandował cały stadion? To sa niesamowite emocje i ciesze się że z moich przedmeczowych typów wygrała opcja serce a nie rozum.

superofca

superofca

26 sierpnia 2019 | 22:50

Sensi lub Candreva na motm, niesamowite jak się Antek odbudował. Maestro84, twoje serce zna się na piłce :D

26 sierpnia 2019 | 22:53

Było parę sytuacji gdzie obrona nie wiedziała jak się ustawić do przeciwnika, chodzie mi o momenty gdy Lecce atakowalo skrzydłem, zauważcie że w pewnym momencie asamoah i skriniar poszli na jednego przeciwnika. Muszą to dopracować, bo takie Torino czy Atlanta na pewno by coś ukuli.

maestro84

maestro84

Politano za Martineza na Cagliari a Barella za Vecino? Co myślicie?
@Spaletti-nowy Mourin - zgadzam się, ale jestem spokojny, że de Vrij z Godinem sobie z tym poradza lepiej niż Rano z DD (edycja 2019.08.26 22:54 / maestro84)

maciosincho

maciosincho

26 sierpnia 2019 | 22:56

Dalej candrzewo meczu nie oglądałem ale jak tak polecacie to obejrzę. Jedna jaskółka wiosny nie czyni czekam na lazaro ale politano i tak na pierwsza 11

superofca

superofca

26 sierpnia 2019 | 23:05

Nie no pewnie ale lepiej mieć Candrzewo w formie z bombami i dośrodkowaniami jak w Lazio niż takiego jak w zeszłym sezonie. Szacun dla niego bo w odróżnieniu od innych wziął się za siebie i chce pokazać, że jest wart więcej niż się wszystkim wydawało.

26 sierpnia 2019 | 23:06

Mecz bajka, ale nie możemy obrosnąć w piórka. Oby powtórka w następnym a za mecz jedne wielkie GRATULACJE !!!!!

Oba

Oba

26 sierpnia 2019 | 23:07

Wszystko fajnie, ale to Lecce więc nie przesadzajmy. Ktoś napisał że zbiera szczękę z podłogi. Bez urazy, ale mam nadzieje, że Inter nie ma takiej mentalności, żeby zbierać szczękę z podłogi przy ładnym bez wątpienia zwycięstwie ale nad Lecce, beniaminkiem, kandydatem do spadku itd. Lukaku fajnie, gol, dobra gra, dużo dał dzisiaj drużynie, ale zweryfikuja go mecze z czołówka. Sensi super i o niego jestem chyba najbardziej spokojny. Świetny w sparingach, dziś dynamiczny, z dryblingiem i przede wszystkim podaniem do przodu sprawiał wrażenie brakującego w poprzednich sezonach ogniwa. Mam nadzieję, że to będzie starzal w 10 mercato. Candreva dobry mecz, śliczna bramka, ale jak wyżej - o tym czy Conte dotarł do niego pokażą mecze z wymagającymi przeciwnikami. Lautaro czeka spro pracy, bo skuteczność strasznie kuleje, ale na dziś ważne że dochodził do sytuacji, a nad skutecznością może popracować i mam nadzieję że się bardzo w tym elemencie poprawi, bo podstawy czyli dochodzenie do sytuacji ma super, gorzej z wykończeniem. Politano pokazał, że nawet jako rezerwowy będzie bardzo solidny i to cieszy niesamowicie,bo na przestrzeni sezonu głębia składu jest bardzo ważna. Dużo będzie zależeć od dyspozycji Brozovicia. Dzisiaj chwilami bezczelna wręcz pewność siebie, ale cieszy fakt, że niezależnie od trenera jego postawa jest stabilna i ten chłopak potrafi grać w piłkę. Dawno nie było takiego meczu jak dzisiaj, spokójne zwycięstwo, od momentu objęcia prowadzenia nie zagrożone ani przez moment. Duży entuzjazm u piłkarzy, to bardzo cieszy,my też cieszmy się tym zwycięstwem, tylko postarajmy się go nie przeceniac. Jest lider, jedziemy dalej. Czekam z niecierpliwością na mecz z Cagliari!

wróbel1908

wróbel1908

26 sierpnia 2019 | 23:10

Świetnie się zaczyna ale z poważnymi ocenami poczekam przynajmniej do derbów.

maestro84

maestro84

26 sierpnia 2019 | 23:11

@Oba - również bez urazy, ale to ja zbierałem szczękę po dzisiejszym meczu bo jestem kibicem i emocjonuję się każdym meczem z osobna i każdą bramką z osobna, baa każda akcją... za to Ty chyba jesteś filozofem... ok, akceptuję to, ale nie krytykuj za cieszenie się po meczu bo to już przesada.

HeyaMakumba

HeyaMakumba

26 sierpnia 2019 | 23:15

@maestro84 Handa - Godin - De Vrij - Skriniar - Candreva - Barella - Brozo - Sensi - Asa - Sanchcez - Lukaku i myślę, że możemy pojechać z każdym ;)

maestro84

maestro84

26 sierpnia 2019 | 23:19

@HeyaMakumba - lepiej uważaj, bo zaraz Cię tu jakiś @Oba albo @Van Dall będzie strofował za skrajny optymizm ;D Nie wiem co będzie w kolejnych meczach, dlatego cieszę się tym co dziś widzieliśmy. (edycja 2019.08.26 23:19 / maestro84)

26 sierpnia 2019 | 23:38

No i troszkę trzeba jeszcze ławkę podrasować.

Oba

Oba

26 sierpnia 2019 | 23:43

@maestro84 nie bierz tego do siebie. Po prostu przestrzegam przed hurraoptymizmen bo jednak to tylko Lecce i uwierz mi tak samo będę starał się przestrzegać przed nadmiernym pesymizmem gdy powinie nam się raz noga. Tyle. I jak to się mówi on the end of the Day obaj jesteśmy kibicami Interu i zależy nam na tym samym, także pozdrawiam serdecznie!

Interista07

Interista07

27 sierpnia 2019 | 00:21

United pewnie załamuja ręce że oddali nam Lukaku. Mieli łowcę bramek ale nie dawali mu szansy, ostatnio przegrali mecz a u nas proszę ciągnie grę odgrywa piłeczkę. Oj tam pewnie teraz jest smuteczek.

27 sierpnia 2019 | 00:43

No właśnie coś to za długo trwa z tym Sanchezem.

maciosincho

maciosincho

27 sierpnia 2019 | 02:14

Makumba dojebales że z takim składem lecimy z każdym. Może i tak ale nie wliczam w ta stawkę ani Juve ani Napoli co prawda z Napoli może być wyrównany ale do Juve nam brakuje.
Ładna brama brozo candrewno ale sensi też tam ładnie zakręcił. Wniosek że barela do pierwszego bo chyba nie sciagnelismy zmiennika za 50mln. Co do candrzewo to niech się odbuduje życzę mu tego ale nie wierzę
Btw śmieszna reakcja po golu cieszy się z kibicami z którymi miał na pienku czekam teraz na icara wchodzącego na Curve Nord i bawiacego się z kibicami

timon

timon

27 sierpnia 2019 | 07:11

Bardzo dobry mecz. Bylo kilka rzeczy do poprawy, ale z kazdym tyg. bedzie tylko lepiej :)

Jedyne czego szkoda, to Vandala bo teraz siedzi zalamany w swojej norze, nie majac argumentow do plucia na Inter :)

27 sierpnia 2019 | 09:48

Muszę przyznać że oglądało się mecz z przyjemnością. Styl gry robi wrażenie. Nowi zawodnicy także. Trochę optymizmu w serce się wlało wreszcie :D

HeyaMakumba

HeyaMakumba

27 sierpnia 2019 | 19:04

@maciosincho "możemy pojechać z każdym" ' a "lecimy z każdym" to jednak różnica ale rozumiem, że jeszcze emocje ci po meczu nie opadły i mogłeś wysunąć za daleko idące wnioski bo pewnie czytanie ze zrozumieniem masz na odpowiednim poziomie ;)