Zamorano: Sanchez dołącza do najlepszego klubu

29 sierpnia 2019 | 08:46 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Wywiady

Ivan Zamorano udzielił obszernego wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Chilijczyk rzecz jasna sporo mówił o nowym nabytku Interu - Alexisie Sanchezie.

- Około trzy miesiące temu, osoby bliskie Alexisowi mówiły mi, że Inter o nim myśli. Kiedy klub pozyskał Lukaku, myślałem że to już koniec i nic z tego transferu nie będzie. Teraz jednak Sanchez jest perfekcyjną operacją. Jestem zadowolony, że Inter będzie miał kolejnego Chilijczyka w ataku. Jestem szczęśliwy, on również. Rozmawiałem z jego ludźmi i jest bardzo podekscytowany.

Dlaczego?
- Ponieważ przede wszystkim, powrót do Włoch to dla niego plus. Serie A jest trudna, znam to bardzo dobrze, jak tylko tu przyjdziesz, musisz się zmierzyć z kompleksowością tej ligi. On już jednak przeszedł ten test jako bardzo młody chłopak, to duża zaleta. Drugi powód to to, że dołącza do Interu. Znam klub i znam jego: będzie to dobre połączenie. W Mediolanie dobrze sobie poradzi, to idealne miejsce by się odrodził.

Co się z nim stało w Manchesterze?
- Myślę, że nie czuł się tam komfortowo. Było chyba na nim zbyt dużo presji. Był też kontuzjowany, nie mógł znaleźć stabilności formy. Problemy zespołu mu też nie pomogły. W Copa America widzieliśmy innego Sancheza i myślę, że mógł wiele osób uspokoić, które oglądały te mecze. Grał jak Sanchez, którego znam. Teraz w Interze jest w idealnej fizycznej i mentalnej formie.

Znasz dobrze fanów Interu. Oni wiedzą jak uczynić piłkarza szczęśliwym, ale potrafią też zadziałać w drugą stronę.
- Mam nadzieję lub wierzę, że się w nim zakochają, ponieważ kochają dobry futbol i tych, którzy dają z siebie wszystko na boisku. Alexis poza jego futbolem, jego sposobem gry, jest bardzo wielkodusznym człowiekiem. Bardzo wielkodusznym.

Czy fani zobaczą parę Lukaku-Sanchez, dewastującą tak jak nie widzieli tego fani United?
- Sanchez wydaje mi się idealnym kolegą do gry z Lukaku, mistrzem pola karnego, gdzie on lubi być. Mogę się mylić, ale razem strzelą wiele bramek.

Wiesz, że Conte chciał Sancheza od wielu lat?
- Conte to człowiek dyscypliny i ten, który jest blisko piłkarzy. Wiesz jaki on jest? Jak Reinaldo Rueda, trener reprezentacji, który uwielba Sancheza i vice versa. Czy mogę coś więcej dodać?

Co chciałbyś jeszcze powiedzieć Sanchezowi?
- To, że przeszedł do najlepszego włoskiego klubu. Miasto, kibice, rodzinna atmosfera w klubie, polubi to wszystko. Przede wszystkim jednak, powiem mu że kiedy przychodzi do Interu, nie staje się tylko piłkarzem Interu, ale staje się Interistą. To jest coś zupełnie innego.

Co jeśli dołączy tu również Vidal?
- Jeśli Inter pozyska Vidala, wrócę tu ponownie. Z Sanchezem Inter może powalczyć o Scudetto, z Sanchezem i Vidalem, może myśleć o udanej przygodzie w Champions League.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 1

Interista07

Interista07 29 sierpnia 2019 | 09:23   

Potwierdzam.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich