Werder 2-1 Inter

9 grudnia 2008 | 21:26 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Porażką 1-2 z Werderem Brema zakończyło się ostatnie w tym roku dla Interu spotkanie w Lidze Mistrzów. Nerazzurri mimo porażki zakwalifikowali się do fazy pucharowej z drugiego miejsca. Honorowe trafienie dla Interu zaliczył Zlatan Ibrahimović strzelając fantastyczną bramkę. Z pierwszego miejsca zakwalifikował się Panathinaikos Ateny

Jose Mourinho w meczu z niemieckim zespołem powrócił do taktyki 4-3-3. Do składu powrócił Amantino Mancini oraz Ricardo Quaresma, a w środku ataku tym razem wystąpił Adriano. Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy w tym sezonie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Wydarzeniem meczu był występ Javiera Zanettiego, który wystąpił po raz 117 w europejskich pucharach w barwach Interu i tym samym wyrównał rekord Giuseppe Bergomiego.

Nie był to dobry mecz w wykonaniu Interu. Nerazzurri nie potrafili porządnie zagrozić świetnie grającemu rywalowi przed własną publicznością. To właśnie Werder był stroną dominującą i Julio Cesar musiał się wykazywać swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami, chroniąc Nerazzurrich przed stratą bramek. Udawało mu się to do 63 minuty w której Brazylijczyka pokonał były gracz Bayernu Monachium oraz Chelsea: Claudio Pizarro. W 81 minucie kolejną bramkę dorzucił Szwed - Rosenberg i stało się jasne, że Interowi będzie bardzo ciężko choćby zremisować w tym meczu.

W 88 minucie przed polem karnym piłkę przejął Ibrahimović. Szwed jednym ruchem przełożył sobie piłkę na prawą stronę i fantastycznie uderzył piłkę, która odbijając się od słupka trafiła do siatki. Mimo bramki mecz zakończył się dla Interu porażką, która była w pełni zasłużona.

Kolejne mecze Champions League już w przyszłym roku.

Werder Brema 2-1 Inter (HT: 0-0)
strzelcy: Pizarro 63, Rosenberg 81, Ibrahimovic 88.

Werder Brema: 1 Wiese; 8 Fritz, 29 Mertesacker, 15 Prödl, 2 Boenisch; 22 Frings, 7 Franjes (25 Niemeyer 89), 14 Hunt; 11 Özil (20 Jensen 90+2); 24 Pizarro, 9 Rosenberg.

ławka: 33 Vander, 3 Pasanen, 5 Tosic, 6 Baumann, 17 Husejinovic.
trener: Thomas Schaaf.

Inter:12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi (6 Maxwell 46), 16 Burdisso; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (45 Balotelli 71); 77 Quaresma, 10 Adriano (8 Ibrahimovic 46), 33 Mancini.

ławka: 22 Orlandoni, 7 Figo, 11 Jimenez, 39 Santon.
trener: José Mourinho.