Conte: Były dobre i złe momenty

2 września 2019 | 07:43 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Pomeczowa wypowiedź trenera Antonio Conte, który mógł być zadowolony z wyniku jaki osiągnęli jego piłkarze w Cagliari i pozostają liderem rozgrywek przed przerwą reprezentacyjną.

- Wczoraj na konferencji powiedziałem, że to będzie dla nas trudny mecz. Cagliari to trudny teren do gry, czasem potrzeba ciężkich dział i walki, agresywność jest potrzebna. Dziś było kilka dobrych momentów i kilka takich, które dobre nie były. Potrzeba więc się poprawić. Przed nami długa droga, ale są mecze które szczególnie trzeba wygrać, ponieważ dodaje to pewności siebie i wpływa mocno na morale.

- W kwestii mentalności, chcę podkreślić że mam zespół świetnych chłopaków, wspaniale jest pracować przy takich dobrych chęciach. Mentalność zwycięzców przychodzi kiedy wygrywasz, ponieważ w ten sposób rozumiesz co masz zrobić. Chcemy nad tym pracować i moi zawodnicy chcą zaskakiwać i się poprawiać.

O Sensim:

- Sensi to zawodnik, który widzi i rozumie futbol, we właściwy sposób. Kiedy mu coś mówię, nie muszę tłumaczyć dwa razy. Każdy trener chciałby mieć takiego piłkarza w zespole. W pierwszej połowie był mało widoczny, ale kiedy w drugiej wziął grę na siebie, było to znakomite.

- Mamy sporo świetnych napastników i potrzebujemy każdego wprowadzić w jego najwyższą formę. Wiele oczekuję od każdego. Od Vecino po Gagliardiniego, wszyscy mają wielki potencjał.

O Barelli:

- Barella także jest kompletnym zawodnikiem. Gdzie on może grać? W środku, na lewej, na prawej. Talent i wiele jakości. On ma 23 lata i przystosowuje się do nowych pomysłów na piłkę, w porównaniu do tego co robił dotychczas. To świetny transfer, potrzebuje tylko trochę czasu aby się zaadoptować.

O mercato:

- Okno zbliża się ku końcowi, jak dobrze wiemy, zrealizowaliśmy nasze założenia odnośnie transferów do klubu jak i transferów z klubu. Jestem zadowolony ze składu, ale oczywiście wiemy, że moglibyśmy coś poprawić. Przez ciężką pracę, oni wszyscy mogą stać się fantastycznymi zawodnikami.

O rasistowskim incydencie z Lukaku:

- Musimy poprawić ogólnie we Włoszech szacunek do ludzi, którzy pracują. Kiedy byłem za granicą, fani skupiali się bardziej na kibicowaniu swojej drużynie, a nie spędzali cały czas obrażając rywali.

Źródło: inter.it / sky

Polecane newsy

Komentarze: 3

DonPietro

DonPietro 2 września 2019 | 18:39   

Dobrze że Conte widzi że postawa jest do poprawy. Do tego bym dodał pracę nad tym żeby zawodnicy brali odpowiedzialność na siebie. Gra od boku do boku zamiast do przodu. Tylko Asamoah i Sensi starali się zrobić coś więcej. (edycja 2019.09.02 18:43 / DonPietro)

Garon_92

Garon_92 2 września 2019 | 19:46   

Jest do poprawy sporo na pewno, czekam aż Lazaro wejdzie do 1 składu bo to z pewnością zdynamizuje naszą grę.

superofca

superofca 2 września 2019 | 20:17   

W Interze od razu można poznać kiedy trener jest zagrożony, a kiedy czuje się pewnie i ma wsparcie zarządu. Im bardziej gładkie wypowiedzi po słabych meczach tym bliżej wypowiedzenia.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich