Curva Nord odpowiedziała Lukaku

3 września 2019 | 22:30 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna3 min. czytania

Nie milkną echa niedzielnego meczu na Sardegna Arena w Cagliari, a wszystko za sprawą zachowania kibiców gospodarzy. Miejscowi fani dopuścili się zachowań powszechnie uważanych za rasistowskie (buczenie, imitowanie małpich odgłosów) w stosunku do Romelu Lukaku. 

Piłkarz publicznie dał wyraz swojej dezaprobacie, a klub z Sardynii zapewne poniesie surowe konsekwencje. W obronie kibiców Rossoblu postanowili stanąć jednak ich odpowiednicy z Curva Nord. Fanatycy Interu wystosowali publiczne oświadczenie skierowane do belgijskiego napastnika, w którym szczegółowo wyjaśniają podłoże ostatnich wydarzeń, których stał się ofiarą:  

- Cześć Romelu. Zwracamy się do Ciebie w imieniu Curva Nord, a więc ludzi, którzy powitali Cię po przybyciu do Mediolanu. Bardzo nam przykro, że ostatnie wydarzenia w Cagliari odebrałeś jako rasistowskie. Musisz zrozumieć, że Włochy różnią się od innych krajów Europy Północnej, gdzie rasizm jest PRAWDZIWYM problemem. Rozumiemy, że mogłeś odebrać to w taki sposób, ale tak nie jest. 

- We Włoszech używamy pewnych sposobów tylko w celu pomocy swoim drużynom. Próbujemy zdenerwować naszych rywali, lecz nie z powodu rasizmu, ale żeby wyprowadzić ich z równowagi. Tworzymy wieloetniczną organizację i zawsze witaliśmy graczy z całego świata. Zawsze korzystaliśmy też z tego sposobu w stosunku do graczy zespołów rywali i najprawdopodobniej będziemy czynić tak w przyszłości. Nie jesteśmy rasistami i nie jesteśmy kibicami Cagliari.

- Musisz zrozumieć, że na wszystkich włoskich stadionach ludzie wspierają swoje zespoły, a jednocześnie atakują rywali, nie z powodu rasizmu, ale w celu pomocy własnej drużynie. Proszę wziąć pod uwagę, że takie podejście włoskich fanów jest dowodem na to, że rywale obawiają się goli, które mógłbyś strzelić ich drużynom, a nie przejawem nienawiści i rasizmu. Prawdziwy rasizm to zupełnie inna historia i wszyscy włoscy fani znają ją doskonale. 

- Kiedy deklarujesz, że rasizm jest problemem we Włoszech i należy z nim walczyć, wspierasz jedynie represje wymierzone w kibiców piłki nożnej, w tym w nas, a zarazem przyczyniasz się do stworzenia problemu, który tak naprawdę nie istnieje. Jesteśmy bardzo wrażliwi i akceptujemy wszystkich ludzi. Zapewniamy, że wśród nas nie brakuje przedstawicieli innych ras i regionów kraju, którzy również korzystają z tej metody, aby sprowokować swoich przeciwników, nawet jeśli maję ten sam kolor skóry i pochodzą z tego samego regionu.

- Pomóż nam wyjaśnić, czym naprawdę jest rasizm i że włoscy fani nie są rasistami. Walka z PRAWDZIWYM rasizmem musi rozpocząć się w szkołach, a nie na stadionach, gdzie przychodzą fani, którzy zachowują się inaczej, niż w codziennym życiu. Gwarantujemy, że w prawdziwym życiu nigdy nie zachowaliby się w ten sposób. Włoscy fani nie są doskonali i rozumiemy Twoją frustrację pewnymi wydarzeniami, lecz zdecydowanie nie można nazywać ich rasistowskimi. 

- Jeszcze raz... Witaj Romelu.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 63

aspirynaA

aspirynaA

3 września 2019 | 22:37

Rozsądnie napisane.

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

3 września 2019 | 22:38

To, co napiszę będzie być może odebrane jako kontrowersyjne, ale generalnie rozumiem i zgadzam się z narracją przedstawioną przez ultrasów. Sam grałem w piłkę od najmłodszych lat i na różnych boiskach nasłuchałem się różnych epitetów pod swoim adresem, a także w kierunku mojej rodziny itp. Stadion i boisko to miejsca gdzie kumulują się czasem najprostsze i najbardziej prymitywne emocje, które drzemią w każdym z nas. Niestety temat jest szybko podchwytywany w dzisiejszych mass mediach, ponieważ wszelkiego rodzaju dyskryminacja jest ostatnio na tapecie.

Ktoś powiedział kiedyś, że na słabych graczy nawet kibice rywali nie zwracają uwagi i to nich będzie podsumowanie mojego światopoglądowego wywodu :D (edycja 2019.09.03 22:39 / Błażej Małolepszy)

shinveji

shinveji

3 września 2019 | 22:41

dobrze napisali

tomimar

tomimar

3 września 2019 | 22:44

Ta banda cepów niech założy sobie bloga albo partię polityczną skoro mają tyle do powiedzenia na każdy temat

inter00

inter00

3 września 2019 | 23:03

@Błażej - 100% racji, zgadzam się w całości

kacperosik2

kacperosik2

3 września 2019 | 23:04

Debilizm do kwadratu.
Może być to kontrowersyjne co napisze, ale co?
Zabiją paru fanów naszego przeciwnika na ulicy i co napiszą?
"NO ZABILIŚMY ICH BO MNIEJ FANÓW = MNIEJSZY DOPING WIEC CO? MY ŹLI???? WSPIERAMY INTER TYLKO, SORY TAKI KRAAJ'
Moze przestepstwo nierównomierne ale puenta zachowana

Rizzo

Rizzo

3 września 2019 | 23:04

Nie wiem co jest straszniejsze i bardziej żałosne, ten wysryw curva nord, czy ludzie, którzy się pod nim podpisują. Udawanie odgłosów jakie wydają małpy, gdy przy piłce jest czarnoskóry zawodnik wcale nie jest przejawem rasizmu, wcale. Generalnie rasizm w takim przypadku występuje na całym świecie, ale u nas we Włoszech to nie, u nas luzik. Romelu, czuj się jak u siebie w domu wsłuchując się w pochodzące z trybuny odgłosy dżungli.

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

3 września 2019 | 23:12

kacperosik2 - nikt nie wspomina tutaj o mordowaniu innych ludzi...

Rizzo - Zawsze miło się dowiedzieć, że człowiek jest taki straszny i żałosny, bo ośmiela się myśleć trochę inaczej, niż nakazuje główny nurt. Ale spoko, nie noszę urazy :D

kacperosik2

kacperosik2

3 września 2019 | 23:16

Błażej, zaznaczyłem na końcu - przestępstwa o znacznie róznej wadze, ale cel i puenta ta sama..

Kevin

Kevin

3 września 2019 | 23:32

Pogląd CN to stan umysłu.... NIE - dla rasizmu w każdej możliwej postaci. Patrząc na nasza historie to nawet wstydem nie można nazwać co oni wypisują. Klub który z nazwy jest międzynarodowy a takie chore bzdety (edycja 2019.09.03 23:32 / Kevin)

Siniorro

Siniorro

3 września 2019 | 23:33

No moim zdaniem jest różnicą wyzywanie sędziego od ch.. a udawanie małpy na widok czarnoskórego. Przegięcie i niepotrzebne usprawiedliwianie takiego zachowania. Fakt, napisane w sposób racjonalny, ale to wciąż usprawiedliwianie rasizmu.

KawaOpole

KawaOpole

3 września 2019 | 23:36

Reasumując CN chce powiedzieć Lukaku ze to są etniczne odgłosy z jego korzeni?
Nie nie kupuje tego, nie zgadzam się na żadne tlumaczenia że buczenie jak małpa to nic zlego
Nie kupuje tego ze walka z raszizmem musi zacząć się w szkołach, to musi się zacząć teraz w tym miejscu od każdego
Nie kupuje tego ze w prawdziwym życiu by tego nie bylo a co to jest kino? Lukaku gra na boisku czy na ps4
Rasizm na włoskich boiskach jest, istnieje
Sa faszystowkie saluty
W sklepach kupic można alkohole, kubki, gadzety z wizerunkami, Mussoloniego, Hitlera
Jako kibic Internazionale - klubu który ma w swoim DNA otwartość na inne narodowości nigdy nie powinno być miejsca na takie coś nigdy nasi kibice nie pownni ani tego bronić ani wybielac

Jedyne co moge zrozumieć ze chcieli mu dodać slowa otuchy ale wyszło to źle, pokracznie nie tak to powinno wyglądać

Błażej ja tez grałem tez sie na słuchałem, tez gadali kibice i gadał rywal różne rzeczy i czasami miało się ochotę coś z tym zrobić, nie krytykuje twojego poglądu.
Jakiś czas temu był mecz gdzie kibice bardzo prowokowali zawodnika (nie pamiętam kto to był)
chłopak nie wytrzymał coś z tym zrobił i wyleciał z boiska, pomysl sobie jaki by to miało wpływ gdyby to był mecz o mistrzostwo i Lukaku nie wytrzymał i wyleciał z boiska?

Kiksu

Kiksu

3 września 2019 | 23:37

zawsze i wszedzie powinno sie tepic tego typu przejawy ale faktem niezaprzeczalnym jest to ze w stosunku do czarnoskorych nie mozna sie zwracac w okreslonych slowach itd itp ale dlaczego biali sie nie obrazaja jak by na nich mowic białasy itd, z drugiej jednak strony nie wiem jakby sie zachowywali np Lewy czy piatek jakby z trybun lecialy wyzwiska typu zlodziej samochodow czy pijaczyna lub budowal polskie obozy smierci. Troche polecialem ale prawda zawsze lezy po srodku

Maciej Pawul

Maciej Pawul

3 września 2019 | 23:39

Jakoś nigdy nie słyszałem, żeby ktoś udawał odgłosy dżungli, kiedy karnego miał wykonywać np. Icardi, lub jakikolwiek inny biały zawodnik. Nie zgadzam się tym razem z CN, które próbuje właśnie pokrętną logika wybielać (korzystając z okazji) swoje dyskusyjne zachowania. Sorry, nie kupuję tego.

darren

darren

3 września 2019 | 23:41

Zawsze myślałem, że kibice zasiadają na stadionie w celu dopingowania swojej ulubionej drużyny, a nie denerwowaniu rywali. Zresztą nawet jeśli już to są pewne granice, a udawanie odgłosów małp gdy czarnoskóry piłkarz wykonuje rzut karny to jest przegięcie i nie ma innego wytłumaczenia. CN się nie popisała, kolejny raz. (edycja 2019.09.03 23:44 / darren)

shinveji

shinveji

3 września 2019 | 23:47

Owszem ganić za niekulturalne zachowanie ale nie karac prawnie, ograniczając wolność słowa czy myśli.

MrGoal

MrGoal

4 września 2019 | 00:11

Co ja czytam?! Co tu się właśnie od... stawiło??!!
To jest jakieś zaostrzenie ciężkiej schizofrenii połączone z dopalaczami i waterboardingiem!
Co jest dalej? Misiek piszący do Dino Baggio żeby nie brał tego do siebie bo rzucanie nożem w głowę to sposób na rozkojarzenie piłkarzy gości a w normalnym życiu by się tak nie zachował?! Czy też wyrywanie krzesełek na stadionie i rzucanie nimi w kibiców gości ale nieeee, spokojnie, przy niedzielnym obiedzie siedzimy grzecznie, jemy pastę i krzesłem nikt nikogo nie obkłada.
Osoba która to pisała spełnia medyczną definicję idioty. Na miejscu Lukaku bym się pakował i szykował na styczeń do odlotu.

22Milito22

22Milito22

4 września 2019 | 00:17

Można kogoś sarkastycznie zripostować, nawet rzucić puste obrazy, ale czy naprawdę udawanie małpy powinno być wyrazem emocji i sposobem na deprymowanie przeciwnika ? Powyższe oświadczenie CN jest idealne do wielu zachowań i obraz, które wychodzą od strony kibiców, natomiast to jest przekroczenie pewnej granicy w gronie publicznym. Czy przypadkiem zachowanie tych granic i odrobina kreatywności to nie są cechy, które odróżniają nas od dzieci/zwierząt? (edycja 2019.09.04 00:18 / 22Milito22)

Dziarski

Dziarski

4 września 2019 | 00:22

nie no to jest NIE DO WIARY... "Gwarantujemy, że w prawdziwym życiu nigdy nie zachowaliby się w ten sposób." - a co to jest jak nie PRAWDZIWE ŻYCIE? Czy ci ludzie żyją w jakiejś INNEJ RZECZYWISTOŚCI? Ktoś chyba powinien ich mocno p.. w łeb bo im się poprzestawiało najwyraźniej. OBUDŹCIE się idioci z CN mamy 21 wiek! Zaprasza do PRAWDZIWEGO ŻYCIA. Pozdrawiam wszystkich debili, którzy się pod tym podpisują. Żenujący poziom kultury na boiskach doskwierał mi zawsze w trakcie kariery i również teraz z jego powodu nie często bywam na stadionach, które są zawłaszczane przez tego rodzaju BYDŁO

MrGoal

MrGoal

4 września 2019 | 00:23

Błażej, to że ktoś podczas meczu dostaje przypływu prymitywnych (pierwotnych) emocji to jest jedno, ale usprawiedliwianie tego na chłodno pismem to jest co innego. Zdażyć się może, że krzykniesz do sędziego Ty ch..., wiadomo, futbol a człowiek jest człowiekiem. Ale pisać mu potem żeby się nie obrażał bo u nas w mieście ch... oznacza dużego członka i generalnie to jest nawet komplement to chyba przejaw przerwy w dostawie prądu do mózgu.
Ja w A klasie widziałem sędziów pływających w basenie (nie z własnej woli) koło boiska, ale nikt im rachunku potem za spa nie wystawiał i nie oczekiwał aprobaty.

milanjuventus

milanjuventus

4 września 2019 | 00:23

Jakim prawem krytykujecie curva nord? Macie pojęcie w ogóle, ze tam są różne grupy? Jakim prawem wy onaniści internetowi obrażacie prawdziwych kibiców Interu, którzy są zawsze z drużyną, a nie jak wy, internetowi kibice, oglądający mecze Interu na nie legalnych streamach?!. Wy złodzieje i onaniści internetowi będziecie się wypowiadać o kibicach Interu? Won, to nie wasza liga, nie wasz klub. Co wy macie wspólnego z WŁOSKIM klubem, tym bardziej samym krajem. Nie macie pojęcia ani o tym klubie, a tym bardziej o Italii. Jakaś mania wymyślania rasizmu, a prawdziwa faa rasizmu od dawna jest kierowana w stronę białego człowieka. Co z mordowanymi księżami na ogromną skalę w Afryce? Dlaczego jesteście obrońcami innych, a nie siebie? Co z chrześcijanami obraża i przez muzułmanów? Chore czasy, obrońcy uciemiężonych sie tu znaleźli. Dlaczego nie walczycie z pedofilią wśród cyganów, tam wynosi ona 100%. Jesteście w większości niepełnoletnimi onanistami, złodziejami transmisji, muzyki, filmów i wy będziecie umoralniać innych?

winiarro

winiarro

4 września 2019 | 00:25

CN po raz kolejny pokazuje na jakim poziomie stoi... Szanuje ich za miłość do klubu, ale trzeba przyznać, że lepiej jak się nie odzywają.

milanjuventus

milanjuventus

4 września 2019 | 00:29

Ps. Niektórzy onaniści internetowi widzę piszą farmazony typu jest różnica miedzy wyzywaniem sędziego od ch.. a tym. Co? Czyli wy będziecie internetowi kibice ustalać i sądzić co jest dopuszczalne, a co nie? Nie macie pojęcia o mentalności tego kraju, a tym bardziej nic nie wiecie o zyciu. Ale w porządku, ważne że jesteście tacy porządni kradnąc nielegalne streamy meczów Interu i pewnie nie tylko to kradniecie. (edycja 2019.09.04 00:30 / milanjuventus)

Dziarski

Dziarski

4 września 2019 | 00:30

@Błażej Małolepszy
obrażanie Twojej rodziny bo grasz w drużynie przeciwnika jest dla Ciebie NORMALNE? "prymitywne emocje, które drzemią w każdym z nas" - no wyobraź sobie że obrażanie rodzin przeciwników albo udawanie małpy WE MNIE jakoś nie drzemie, więc chyba musisz swoje poglądy zrewidować bo widocznie nie w każdym

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

4 września 2019 | 00:57

Dziarski - Nigdzie nie napisałem, że coś jest dla mnie normą, bo sam nie zachowuje się w pewien sposób. Jestem jednak daleki od szufladkowania pewnych osób i bawienia się w wielkiego moralizatora. Wielce odcinasz się od pewnego rodzaju zachowań, a kilka postów wcześniej nazywasz ludzi o światopoglądzie zbliżonym do mojego "debilami" i "bydłem". Jak myślisz, mam już podstawy do alarmowania o mowie nienawiści i dyskryminacji? Czy jednak wszystko mieści się jeszcze w szeroko pojętej wolności słowa? :D

superofca

superofca

4 września 2019 | 01:09

Rozumiem co CN chciało przekazać ale ich argumentacja jest bardzo słaba. Z jednej strony jeśli pozwala się powszechnie na takie zachowania w sferze publicznej to jest przyzwolenie do robienia gorszych rzeczy kiedy nikt nie patrzy. Z drugiej strony nie można też pozwalać na porównanie takich szykan z biciem, mordowaniem ludzi za pochodzenie, paleniem szkół i kościołów, okradaniem i niewolnictwem. Kolejna sprawa to, że rasizm nie dotyczy tylko białych Europejczyków. Mamy setki przykładów rasistowskich zachowań ze strony imigrantów, prawdziwą falę nienawiści. Tym jakoś nikt się nie chce zająć bo marksiści poprawności politycznej od razu zaczynają swoją tyradę o nietolerancji.

wróbel1908

wróbel1908

4 września 2019 | 06:36

O ile w przypadku listu na temat Icardiego się z nimi zgadzałem tak tutaj się nie zgadzam, sami się dopuszczają prostackich zachowań i tłumaczą takie zachowanie innych ultrasów. Jeśli by takie rasistowskie zachowania uznać za normalne na stadionach (nie mówię tutaj o wygwizdywaniu czy buczeniu na danego piłkarza ale o imitowaniu małpich odgłosów) to gdzie by to doprawdzilo do przemocy przed meczami na ulicach czy stadionach? Było by wtedy podobne tłumaczenie że ktoś użył bejsbola czy maczety przed meczem to co z tego przecież na codzien tego nie robi? Wg mnie powinno się walczyć z takim prostackim i chamskim zachowaniem bo jeśli będzie na to przyzwolenie społeczne to może to pójść za daleko. Można deprymować rywala ale nie trzeba się chyba zniżać do tak prostackich i prymitywnych metod.

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

4 września 2019 | 06:57

Myślę, że obie strony tego sporu, a jest on taki sam zarówno we Włoszech jak i Polsce i pewnie innych krajach, przesadzają w pewnych kwestiach. Buczenie, gwizdanie, czy wyzywanie piłkarzy drużyny przeciwnej to coś nie w moim klimacie, ale tego faktycznie nie można uznać za rasizm, tylko głupi sposób wpływania na rywala, chyba że pojawia się to tylko wtedy, gdy przy piłce jest zawodnik innego koloru skóry lub rasy, wówczas jest to rasizm, jeśli nie zaszły inne sytuacje, które wpłynęły na traktowanie danego gracza w ten sposób.

Jestem przeciwnikiem narastającej poprawności politycznej, lewactwa i wszelkiego lewicowego zła, ale według mnie jest różnica między zwykłym buczeniem na wszystkich, a udawaniem małpy gdy piłkę ma czarnoskóry gracz. Żadne tłumaczenie tu się nie broni. Wśród ultrasów czy to w PL czy w IT, wyczuwam podobny poziom buty i hipokryzji i zapewniam Was, że jeśli da się im palec, to wezmą rękę. Takimi tłumaczeniami próbują zrobić z nas idotów. (edycja 2019.09.04 06:58 / Paweł Świnarski)

Sebastian Miakinik

Sebastian Miakinik

4 września 2019 | 06:58

Założenie, że cel uświęca środki jest błędne. A taki jest przekaż komunikatu CN.

Larry

Larry

4 września 2019 | 07:33

Nie no, nie wierzę w to, co czytam... Jedni chrzanią jakieś kompletne kocoboły, a drudzy jeszcze im przyklaskują... Błażej, naprawdę nie widzisz różnicy między gwizdaniem i buczeniem na drużynę przeciwną, a rzucaniem bananami i udawaniem odgłosów małp, gdy czarnoskóry piłkarz ma piłkę albo wykonuje stały fragment gry? No nie wierzę...

Matt1

Matt1

4 września 2019 | 07:37

Wstydzcie sie. CN oraz ludzie, ktorzy sie podpisuja oraz popieraja treść (tłumaczą) tego co CN wystosowala w tym pismie do Romelu.

Darkos

Darkos

4 września 2019 | 07:48

Włochy różnią się od innych krajów. Tam jest problem - tutaj go nie ma. Komu oni próbują wciskać taki kit? Więc jeżeli chcemy zdenerwować rywali, to wszystkie chwyty dozwolone i możemy wyzywać go od najgorszych? Ale jeżeli zwracasz na nam to uwagę to "jesteśmy wrażliwi". No chyba raczej nie tędy droga Panowie z CN...

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

4 września 2019 | 07:57

Nigdzie nie napisałem, że popieram tego typu zachowania i się z nimi identyfikuję. Zwróciłem tylko uwagę, że jako społeczeństwo świrujemy już na punkcie wszelkiego rodzaju dyskryminacji i wyolbrzymiamy pewne kwestie. Gdzie nie rzucisz kamieniem to jakiś rasista, homofob czy inny narodowiec. Brakuje jeszcze tego, żeby kapitanowie nosili opaski w barwach tęczy, jak swego czasu w Premier League.

Ultrasi dość jasno wyrazili swoje stanowisko, ktoś ma prawo stwierdzić, że bredzą, ja twierdzę, że jest w nim sporo racji. Tyle...

Oba

Oba

4 września 2019 | 08:15

Idiotyczny list, a najlepszy jest fragment, że dalej będziemy tak robić. Czyli dalej będziemy działać tak żeby na kilka meczy zamykano stadion i dalej będziemy narażać klub na straty. Prawdziwi kibice.

Larry

Larry

4 września 2019 | 08:23

To o czym teraz piszesz to zupełnie inna sprawa. To oczywiste, że żyjemy w świecie, w którym najwięcej do powiedzenia mają schizofrenicy i jak powiesz "spier****j" do czarnego geja, to jesteś rasistą i homofobem, a jak powiesz to samo do białego heteryka, to nikt na to nie zwróci uwagi - i to jest chore.

Ale w newsie napisane jest "imitowanie małpich odgłosów w stosunku do Romelu Lukaku". I CN mówi do Lukaku, żeby wyluzował, bo oni będą robić dokładnie to samo. Czyli, gdyby Lukaku przeszedł do juve i by przyjechał na Meazza, to CN by go potraktowała dokładnie tak samo - i to jest ok, tak? Fajnie...

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA

4 września 2019 | 08:36

Kolejny przykład na to że w CN większość ma psychikę szympansów... żałosne tłumaczenie i nie do zaakceptowania.

Kiksu

Kiksu

4 września 2019 | 09:18

jasne owijanie gowna w papierek

aspirynaA

aspirynaA

4 września 2019 | 09:18

Do tych bardzo obrażonych, jakby w was rzucili cebula to tez byście tak przeżywali czy spłynęło by to po was jak po kaczce? Zastanówcie się. Ja tam nie popadam w rasistowską paranoje.

Cukier17

Cukier17

4 września 2019 | 09:19

I pyk gównoburza gotowa :) przecież nawet nie ma sensu tego komentować...

Maciej Pawul

Maciej Pawul

4 września 2019 | 09:48

Cała ta sprawa to już nawet nie kwestia rasizmu, a podstawowej kultury osobistej i nie widzę sensu w podpinaniu tego pod propagandę zachodnich mediów.

aspirynaA

aspirynaA

4 września 2019 | 09:50

No naprawdę, jeszcze takiej spiny tutaj nie widziałem:D

MAV

MAV

4 września 2019 | 10:02

Wiedziałem że w CN mają siano zamiast mózgu ale nie sądziłem że tam nawet nie ma sieczki tylko totalny brak jakiegokolwiek namiastka organu odpowiadającego za myślenie. Skoro tak wygląda zdenerwowanie przeciwnika i dodawanie swoim piłkarzom doping. No to może zacznijmy rzucać w białych nożami (już taki był nawet miał się dobrze i biznes otworzył na stadionie) i tłumaczyć nie przejmuj się chcieliśmy trafić w nogę a wyszło że trafiliśmy w głowę.


Ludzie ogarnijcie się. Grałem w piłkę wiem jak jest na stadionie , chcą odgłosy małp wydawać niech idą do zoo na mecz goryle-szympansy. Takie odgłosy mogą wydawać.

Skoro tak ma wyglądać doping to przy meczu z Tottenhamem wszyscy z CN pójdą robic operacje plastyczne bo tam gra Son zeby denerwować go skośnych oczami żeby bramki nie strzelił?

Totalny debilizm.

damianekk1985

damianekk1985

4 września 2019 | 10:21

Wyjaśnili by się nie denerwować bo jeśli by krzyczeli Ty debilu to by nie zwrócił nawet uwagi na to natomiast udając małpe jak widać poruszyło i o to im chodziło by grał słabiej . We Włoszech najczęściej spotykane niestety ale to tylko mecz który ktos musi wygrać a kibice starają się zrobić wszystko by ich drużyna wygrała to jest wojna przynajmniej przez te 90 min oczywiście kto należał do ultrasow wie że to nie piknk niedzielny z rodziną i soczkiem po 90 min i tak wracasz do normalnego trybu życia. Takie podejście maja we Włoszech nie ma się spinać bo i tak nic nie zmienicie

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz

4 września 2019 | 10:33

Ja chcę jedynie sprawiedliwości i zamknięcia stadionu na trzy mecze, o!!!

Dziarski

Dziarski

4 września 2019 | 11:21

@Błażej Małolepszy
Oceniam ludzi przez pryzmat tego co mówią i tego co czynią. Nie przez pryzmat tego jaki mają kolor skóry, płeć czy 'poglądy' jak to ująłeś. Ludzie, którzy robią trzodę na stadionie są BYDŁEM, a potwierdzają to ich czyny. Ty, który się podpisujesz pod tym jesteś DEBILEM, a świadczą o tym Twoje własne słowa. Nie ma w tym żadnej hipokryzji, a jeżeli Ty ją widzisz, to znaczy, że masz problemy z logicznym myśleniem i tylko potwierdzasz moje zdanie.

Drago194

Drago194

4 września 2019 | 11:29

CN to jednak konkretne dzbany. Szczerze to wstyd mi za ten żałosny wysryw którzy przesłali do Lukaku. Jesteśmy w Europie, mamy XXI wiek, a nadal dochodzi tu do tak prymitywnych, żałosnych aktów jak obrona rasistów i to jeszcze przez kibiców Interu. Ta banda kretynów która to napisała i która się pod tym podpisała powinna zostać wydalona z wszelkich oficjalnych organizacji kibicowskich Interu.

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA

4 września 2019 | 11:47

A co niektorzy czytam jak tepa rura Mazurek ...Nie popieram ale rozumiem...JA PRDL...

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

4 września 2019 | 12:00

Dziarski dzięki za szybką diagnozę, bo widocznie dotychczas żyłem w błędzie i wydawało mi się, że jestem w miarę zdrowy psychicznie. Jeśli liczysz na odpowiedź na "poziomie", niestety Cię zawiodę bo nie mam w zwyczaju nikomu publicznie ubliżać tylko dlatego, że ośmielił się mieć inne zdanie od mojego. Nie pozdrawiam :D

Dziarski

Dziarski

4 września 2019 | 12:58

@Błażej Małolepszy Nie odpowiesz bo nie masz żadnych argumentów. Nie masz w zwyczaju nikomu publicznie ubliżać, ale MASZ w zwyczaju podpisywać się pod bredniami ludzi, którzy legitymizują publiczne ubliżanie innym z uwagi na KOLOR ICH SKÓRY. Osobiście przywołujesz przykład obrażania Twojej rodziny i dalej sądzisz, że przekaz jest OK. Nazywam cię DEBILEM z uwagi m.in. na tego typy hipokryzję. Są ludzie, którzy wierzą, że ziemia jest płaska. Powszechnie uważani za debili, a przecież ośmielili się mieć po prostu inne zdanie prawda?

HeyaMakumba

HeyaMakumba

4 września 2019 | 13:01

No i ruszyła maszyna poprawności politycznej. Kto pierwszy rzuci kamień ? Łatwo jest oceniać innych. Może podeślemy im tych od kodu :) (edycja 2019.09.04 13:04 / HeyaMakumba)

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

4 września 2019 | 13:05

Nie znam Cię, więc faktycznie nie mam argumentów, żeby Ci naubliżać. Być może prywatnie jesteś spoko gościem, a być może nie, nie mnie to oceniać. Swoje zdanie wyraziłem dość jasno, a Ty masz prawo się z nim nie zgadzać. Ale zastanawia się dlaczego mnie obrażasz?

superofca

superofca

4 września 2019 | 13:14

Oj tak tak, tych z KODu pierwszych. (edycja 2019.09.04 13:15 / superofca)

Dziarski

Dziarski

4 września 2019 | 13:26

ale co Ciebie obraża konkretnie? Napisałem dlaczego uważam Twoje wypowiedzi za charakterystyczne dla osoby głupiej - potocznie DEBILA, więc właśnie takie jest moje zdanie o Tobie.

Dziarski

Dziarski

4 września 2019 | 13:28

Paweł napisał "próbują zrobić z nas idotów" i najwyraźniej z Tobą im się udało. Może zapytaj Pawła dlaczego Cię obraża, w końcu wychodzi na to, że jesteś idiotą.

Paweł Świnarski

Paweł Świnarski

4 września 2019 | 13:57

Dziarski nie mieszaj mnie do tego, nikogo nie nazwałem idiotą więc nie wciągaj mnie w swoją dyskusję. (edycja 2019.09.04 13:58 / Paweł Świnarski)

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy

4 września 2019 | 13:59

No właśnie Paweł, dlaczego? :D Myślałem, że jesteśmy kolegami :D Wiedziałem, że temat wywoła kontrowersje, ale liczyłem, że obędzie się bez prywatnych wrzutek i epitetów. Zawiodłem się na Tobie Dziarski :D

Dziarski

Dziarski

4 września 2019 | 14:35

@Paweł owszem nie napisałeś WPROST. Dla mnie potępianie GRUPY osób przy jednoczesnym unikaniu tego w konkretnych przypadkach bo 'tego znam', 'tego lubię' a 'ten w sumie jest spoko' nie jest w porządku. Użyłem słów jakich użyłem w stosunku do ogółu ludzi w swoim komentarzu, @Błażej odpisujesz mi personalnie ale ja z tego powodu nie będę zmieniał retoryki. Zjawisko, o którym tutaj mowa jest dla mnie godne potępienia i również uważam "że jeśli da się im palec, to wezmą rękę", dlatego mówię co o tym sądzę i nie przebieram w słowach. Nie ważne czy to będzie do Błażeja, Pawła, Anona czy kogokolwiek

mix17

mix17

4 września 2019 | 15:01

Ojoj, ale niektórzy z was są naprawdę wrażliwi, a najbardziej mi się podobało, że Lukaku po tej odpowiedzi CN powinien się obrazić i odejść, bo tak, w innym kraju nie będą go obrażać od czarnuchów... Ludzie trochę dystansu do siebie, nie ma co się przejmować głupimi zaczepkami jakiś oszołomów.

Pamięta ktoś jaki to piłkarz przed wykonaniem rzutu rożnego był obrażany i obrzucony bananami? Typ się tym nie przejął i podniósł jednego banana, zjadł go i wykonał rzut różny jakby się nic nie wydarzyło, to jest dla mnie odpowiednia reakcja na te żałosne zaczepki kibiców, zakpił z nich i grał dalej swoje nie przejmując się i takie coś dla mnie się ceni, a nie jakieś żale i płacze, bo ktoś mnie obraził...


Co do kibiców Cagliari, to wiadomo jakaś kara się należy, tak zapobiegawczo, żeby przypadkiem nie wymyślili czegoś gorszego od obrażania piłkarzy.

superofca

superofca

4 września 2019 | 15:41

Pamiętam akcję z bananem, to było zajebiste.
https://www.google.com/amp/s/www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/laliga/dani-alves-zjadl-banana-swiat-reaguje/5ht1cy7.amp

damianekk1985

damianekk1985

4 września 2019 | 20:32

Dziarski nie ma co się spinać chyba że chcesz im doruwnac zachowaniem piszesz obszerne zdania z których mało co wynika takie masło maślane powtarzane argumenty To jest inna społeczność inne poglądy swiatopogladowe jeżdżą od lat często z pokolenia na pokolenie na mecze żyją tym podczas gdy Ty siedzisz przed komputerem oglądasz męczyk z popcornem i założę się że nawet ktoś taki z resztą tu pokazałeś kibicujac swojej drużynie w złości pod wpływem emocji również zwyzywasz nie jednego przed tym swoim monitorkiem a na stadionie jest jeszcze bardziej emocjonująco jeśli wybierasz się na mecz nie w rodzinnym sektorze Z tym kodem to się zgadzam hehe dziwne że nie podpieli się tam jak to robią tutaj haha

damianekk1985

damianekk1985

4 września 2019 | 20:32

Dziarski nie ma co się spinać chyba że chcesz im doruwnac zachowaniem piszesz obszerne zdania z których mało co wynika takie masło maślane powtarzane argumenty To jest inna społeczność inne poglądy swiatopogladowe jeżdżą od lat często z pokolenia na pokolenie na mecze żyją tym podczas gdy Ty siedzisz przed komputerem oglądasz męczyk z popcornem i założę się że nawet ktoś taki z resztą tu pokazałeś kibicujac swojej drużynie w złości pod wpływem emocji również zwyzywasz nie jednego przed tym swoim monitorkiem a na stadionie jest jeszcze bardziej emocjonująco jeśli wybierasz się na mecz nie w rodzinnym sektorze Z tym kodem to się zgadzam hehe dziwne że nie podpieli się tam jak to robią tutaj haha

damianekk1985

damianekk1985

4 września 2019 | 20:32

Dziarski nie ma co się spinać chyba że chcesz im doruwnac zachowaniem piszesz obszerne zdania z których mało co wynika takie masło maślane powtarzane argumenty To jest inna społeczność inne poglądy swiatopogladowe jeżdżą od lat często z pokolenia na pokolenie na mecze żyją tym podczas gdy Ty siedzisz przed komputerem oglądasz męczyk z popcornem i założę się że nawet ktoś taki z resztą tu pokazałeś kibicujac swojej drużynie w złości pod wpływem emocji również zwyzywasz nie jednego przed tym swoim monitorkiem a na stadionie jest jeszcze bardziej emocjonująco jeśli wybierasz się na mecz nie w rodzinnym sektorze Z tym kodem to się zgadzam hehe dziwne że nie podpieli się tam jak to robią tutaj haha


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich