Lautaro po Danilo i Samirze otrzyma nową umowę

6 września 2019 | 07:37 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Jak podaje La Gazzetta dello Sport, Inter Mediolan szykuje w najbliższym czasie przedłużyć kontrakty kilku piłkarzy.

W przypadku Danilo D'Ambrosio pozostało już bardzo niewiele, aby móc ogłosić przedłużenie umowy Włocha, a kolejnym graczem ma być Samir Handanović, co może się wydarzyć jeszcze w tym miesiącu.

Słoweński bramkarz obecnie zarabia 3,2 miliona euro za sezon i jego umowa obowiązuje do 2021 roku. Kapitan jest liderem szatni i ma pełne zaufanie klubu: potrafi zachować się nawet w trudnych sytuacjach nie komplikując ich dodatkowo, a na boisku robi resztę, będąc najlepszym bramkarzem ligi ubiegłego sezonu.

Nowa umowa Handanovicia nie zmieni nic w jego zarobkach, jedynie przedłuży pobyt zawodnika w Interze. Kiedy w 2022 roku dobiegnie końca, Samir będzie miał już 38 lat. Może to oznaczać, że pozostanie on w i Interze do końca swojej kariery.

Kolejnym graczem, który może otrzymać nową umowę jest Lautaro Martinez. Argentyńczyk obecnie zarabia "jedyne" 1.5 miliona euro za sezon, czyli najmniej w zespole razem z Lazaro, Ranocchią i Gagliardini, nie licząc bramkarzy Padellego i Berniego oraz Bastoniego, którzy zarabiają sporo mniej.

Inter chciałby powiększyć zarobki Lautaro do kwoty 3 milionów euro za sezon i przedłużyć umowę do 2024 roku. Klauzula wykupu ustalona na 111 miliona euro pozostałaby bez zmian, mimo że Giuseppe Marotta nie jest fanem klauzuli wykupu zawartych w kontrakcie.

W porównaniu do Handanovicia, w przypadku Lautaro potrzeba nieco więcej czasu na finał negocjacji, ale powinno się to udać do końca 2019 roku.

Źródło: gds

Polecane newsy

Komentarze: 4

Van Dall

Van Dall 6 września 2019 | 09:39   

Margines to może lepiej niech najpierw zacznie coś grać.

maestro84

maestro84 6 września 2019 | 11:13   

Wreszcie coś, w czym można się z Tobą zgodzić @Van Dallu, bo mnie Lautaro też jak dotąd nie zachwyca a już "chwilę" jest w Interze. Dobrze, że mamy Sancheza bo jak Argentyńczyk nie poprawi skuteczności to siądzie na ławe i tyle.

shakurspeare

shakurspeare 6 września 2019 | 18:35   

Ta zagral dwa mecze u conte i juz by go sprzedali xd. O wy myslicie ze kazdy argentynczyk to icardi messi albo aguero?

maestro84

maestro84 6 września 2019 | 19:43   

Nikt nie mówi o sprzedawaniu. Nie wiem gdzie to wyczytałeś. Po prostu liczę, że zacznie grać na poziomie, jakiego wszyscy oczekujemy. Zaznaczyłem też, że dobrze mieć alternatywy w ataku. Koniec. To takie przetłumaczenie dla Ciebie @shakurspeare na prostszy język :)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich