Włoskie media znowu pokazują "klasę"

19 września 2019 | 18:08 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna

Nie od dziś wiadomo, że włoskie media bardzo często są stronnicze. Kolejnym dowodem na to są ich dzisiejsze działania w sprawie domniemanej afery w szatni Interu.

Dzisiaj informowaliśmy, że w szatni Interu doszło do kłótni pomiędzy Romelu Lukaku i Marcelo Brozoviciem. Informację podała także La Gazzetta dello Sport, używając zwrotów "Romelu, co z Tobą? Problemy i kłótnia w szatni z Marcelo Brozoviciem", "Lukaku nie spełnia oczekiwań" lub "napięcie w szatni i ostra kłótnia z Brozoviciem". Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie inny news wypuszczony przez tę samą gazetę, tym razem o sporze w szatnie Juventusu. Jak można łatwo się domyślić, ton był już zupełnie inny.

Po meczu z Atletico Juan Cuadrado miał pretensje do kolegów z drużyny za popełnione błędy przy stracie dwóch goli. Leonardo Bonucci powiedział, żeby zajęli się tym prywatnie. Sytuacja dość podobna do tej, która wydarzyła się w Interze. Co na to prasa?  "Kapitan Bonucci o DYSKUSJI w szatni", "mało znaczący epizod w szatni Juventusu" , "Bonucci staje się coraz większym liderem", "wszystko już jest w porządku". Gołym okiem widać zupełnie inny ton w przekazywaniu podobnej treści. Jak widać, we Włoszech dalej "po staremu". Są równi i równiejsi. Najlepiej całą sytuację oddają słowa Jose Mourinho sprzed ponad 10 lat – "prostituzione intellettuale".

Na całą tę szopkę dziennikarską zwrócił uwagę także Filippo Tramontana, wrzucając na Instagrama screeny wyżej opisanych newsów z podpisem:  

- Chciałbym się z tego tylko śmiać, ale już nie mogę.

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 8

KawaOpole

KawaOpole 19 września 2019 | 18:21   

Judki maja pismakow w kieszeni nędzne kreatury i śmiecie tfu pluje na nich

inter00

inter00 19 września 2019 | 18:34   

Równi i równiejsi

Rahi

Rahi 19 września 2019 | 19:44   

To jak wszędzie. Lewackie media o utopieniu kukły Judasza - "antysemityzm w Polsce przybiera na sile" . Te same media o spaleniu kukły Kaczyńskiego - "walka o demokrację". Nie żebym sympatyzował z wyżej wymienionymi, ale media kłamią, a dziennikarze to zwykłe dziwki moralne.

Van Dall

Van Dall 19 września 2019 | 20:18   

Bonucci ma we Włoszech zupełnie inną markę niż Lukaku i jakoś szczególnie mnie nie dziwi, że jest postrzegany inaczej również przez media. Lukaku zamiast edukować innych o rasizmie czy strofować kolegów z boiska niech najpierw zacznie grać jak na 70 baniek przystało, bo póki co kiepsko to wygląda.

cipcior

cipcior 20 września 2019 | 07:46   

Nienawiść wyżera Wam mózgi. Co ma Juventus do tego skoro to gazety z Mediolanu podają takie newsy ? Dziwi Was to, że akurat przed derbami ? Większość udziałów w tej gazecie zawsze miał Berlusconi o ile dobrze pamiętam a prezesem zarządu spółki, która wydaje gazetę jest Urbano Cairo ( prezydent Torino) ale wszystkiemu winien Juventus. Rozumiem wszystko ale schłodźcie głowy. Komuś zależy na tym aby zdekoncentrować Inter a Juventus póki co jest półkę wyżej klubem i to inne drużyny są rywalem Interu.
A Bonucci ? Tak, to reprezentant kraju, Włoch i o nim zawsze będą mówić bardziej łaskawie. (edycja 2019.09.20 07:47 / cipcior)

KawaOpole

KawaOpole 20 września 2019 | 10:44   

cipcior te idz kibicowac swoim na innej stronie
Jeszcze ten nick no masakra

cipcior

cipcior 20 września 2019 | 11:05   

Wyluzuj, właśnie kibicuję swoim :)
Rzecz w tym, że jestem obiektywny i zanim coś napiszę to sprawdzę.

Darkos

Darkos 20 września 2019 | 11:36   

Brudy przed derbami. Normalna sytuacja. Olewać i skupić się na meczu.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich