Zamorano o derbach i napastnikach Interu

20 września 2019 | 07:28 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Ivan Zamorano, słynny chilijski napastnik, odwiedził wczoraj zespół Interu w Appiano Gentile w Suning Training Centre. Oto co powiedział dla InterTV m.in. na temat meczów derbowych, w których było mu dane grać.

- To zawsze świetnie wrócić do domu, Inter jest dla mnie bardzo ważny, dlatego jestem szczęśliwy kiedy mogę tutaj wrócić. Zespół miał pozytywny start sezonu i wygrał trzy pierwsze mecze. Conte znalazł balans między różnymi pozycjami na boisku. Będziemy walczyć do końca. Pozytywne rezultaty są zawsze ważne dla piłkarzy, zarówno w kwestii motywacji jak i pewności siebie. Znamy trudności jakie wszyscy napotykają w Champions League. Slavia Praga grała dobrze na San Siro i zaczęliśmy z remisem, ale jestem przekonany że będziemy walczyć i grać o zwycięstwa w kolejnych meczach.

O Derby:

- Derby to wyjątkowy mecz, czuć że nadchodzi na ulicach, w restauracjach czy też w Suning Training Centre. Ludzie doświadczają to w szczególny sposób, to mecz którą chcesz wygrać od początku do końca. Dobre przygotowanie w ciągu tygodnia jest ważne, szczególnie w aspekcie mentalnym. Z tego punktu widzenia, wydaje się że zespół jest gotowy do gry świetnego meczu i jak było wiele razy w przeszłości, wygrać Derby.

- Moje najlepsze wspomnienie z meczu derbowego to pierwszy, w którym grałem. Wygraliśmy 2:0, a ja strzeliłem głową drugą bramkę. To był fantastyczny mecz, fascynująca gra i magiczny wieczór. Zostanie w moim sercu na zawsze.

O ataku Interu:

- Inter ma napastników o różnej charakterystyce: Lukaku jest punktem odniesienia w polu karnym, także z powodu jego fizycznej postury. Lautaro może grać cofnięty, niesamowity walczak i jest zaabsorbowany grą. Na koniec Sanchez, może atakować ze wszystkich frontów. Ci napastnicy mogą dać Interowi wiele radości.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 4

Larry

Larry 20 września 2019 | 08:29   

Co Ty tam wiesz Zamowieczór? Kim w ogóle jesteś, żeby się tak mądrzyć? Nasi eksperci wiedzą lepiej!

Lukaku out, bo kloc. Alexis out, bo już się skończył. Lautaro out, bo jest nieskuteczny. Politano out, bo wiatr tylko robi, a nic z tego nie wynika. I Conte out, bo bierze 11. baniek, a dalej nic nie gramy.

:-D :-D :-D

KawaOpole

KawaOpole 20 września 2019 | 10:46   

Larry a cóż to za wisielczy chumor
Jeszcze Marotta Out :)

castillo20

castillo20 20 września 2019 | 12:36   

Zapomnilem, że Kanu u nas grał ^^

Spaletti-nowy Mourin

Spaletti-nowy Mourin 20 września 2019 | 13:08   

Larry out


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich