Conte dogonił Manciniego i ściga Herrerę

26 września 2019 | 09:24 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Piąty mecz i piąta wygrana. Antonio Conte chyba nie mógł wymarzyć sobie lepszego startu swojej przygody w czarno-niebieskich barwach.  

Doświadczony szkoleniowiec jeszcze nigdy w swojej karierze nie zaliczył równie udanego startu w nowym zespole. Zwycięstwem nad Lazio drużyna Conte wyrównała osiągnięcie Interu z sezonu 2015/16. Zespół prowadzony wówczas przez Roberto Manciniego również zaczął sezon ligowy od pięciu kolejnych zwycięstw (Atalanta, Carpi, Milan, Chievo, Hellas), lecz ich marsz został brutalnie zakończony w szóstej kolejce przez Fiorentinę (porażka 1:4). Na celowniku czarno-niebieskich jest teraz rekord Interu słynnego Helenio Herrery z sezonu 1966/67, który rozpoczął sezon od siedmiu kolejnych wygranych w lidze. 

Jeśli jesteśmy już przy liczbach, warto odnotować, że Nerazzurri dysponują w tym momencie najszczelniejszym blokiem defensywnym w pięciu czołowych ligach Starego Kontynentu. Oby tak dalej.

Źródło: passioneinter

Polecane newsy

Komentarze: 3

lolek8

lolek8 26 września 2019 | 09:37   

Wyrównanie rekordu oznacza przejechanie się po Juve. Oby się udało.

Rahi

Rahi 26 września 2019 | 12:10   

To by było coś.

wróbel1908

wróbel1908 26 września 2019 | 12:44   

Blok obronny robi wrażenie tylko jedna bramka stracona ale nie jest perfekcyjny co pokazał wczorajszy mecz Lazio w pierwszej połowie kilka razy za łatwo weszło w pole karne Handy.

A co do rekordu nie zatrzymujemy się oby jak najwięcej tych zwycięstw.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich