Porażka na Camp Nou

2 października 2019 | 19:58 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Bardzo dobre pierwsze 45. minut w wykonaniu piłkarzy Interu nie wystarczyło do wywiezienia korzystnego rezultatu ze stolicy Katalonii. Dwa trafienia Luisa Suareza z drugiej odsłony zapewniły gospodarzom wygraną 2:1. Bramkę dla Nerazzurrich już w 3. minucie zdobył Lautaro Martinez.

Goście błyskawicznie objęli prowadzenie za sprawą młodego Argentyńczyka, który wreszcie przełamał strzelecką niemoc z ostatnich kilku gier. Antonio Conte mógł być naprawdę zadowolony z postawu swojego zespołu do przerwy. Inter grał agresywnie, szybko wymieniał piłkę i z nieoczekiwaną łatwością przedostawał się w okolice pola karnego gospodarzy. Ter Stegen nie mógł narzekać na brak pracy i kilkukrotnie uratował swój zespół przed utratą kolejnych bramek.

Obraz gry uległ zmianie po przerwie. Barca przejęła kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a goście zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Sporo ożywienia w poczynania drugiej linii wniosło wejście Arturo Vidala, a z minuty na minutę rozkręcał się również Lionel Messi. Miejsce na okładkach katalońskich dzienników zapewnił sobie jednak Luis Suarez, który dwukrotnie znalazł sposób na Samira Handanovicia i zapewnił swojej drużynie wygraną nad ekipą z Mediolanu.

Po dwóch seriach gier, w tabeli grupy F przewodzą Borussia i Barcelona, które zgromadziły po 4 pkt. Inter następny mecz w Lidze Mistrzów rozegra 23 października, kiedy do Mediolanu zawita zespół BvB.

***

Barcelona - Inter 2:1 (0:1)

Gole: Suarez 58, 85 - Lautaro 3.

BARCELONA (4-3-3): 1 ter Stegen; 20 Sergi Roberto, 3 Piquè, 15 Lenglet, 2 Semedo; 21 De Jong, 5 Busquets (22 Vidal 53'), 8 Arthur; 10 Messi, 9 Suarez, 17 Griezmann (11 Dembélé 66').
Rezerwowi: 13 Neto, 4 Rakitic, 6 Todibo, 16 Wague, 27 Perez.
Trener: Ernesto Valverde.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 2 Godin, 6 De Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva (33 D'Ambrosio 71'), 23 Barella, 77 Brozovic, 12 Sensi (16 Politano 79'), 18 Asamoah; 7 Sanchez (5 Gagliardini 66'), 10 Lautaro.
Rezerwowi: 27 Padelli, 34 Biraghi, 8 Vecino, 30 Esposito.

2 października 2019 | 20:05

Jak nie teraz to kiedy? Najważniejsza jest głowa i mentalność. Do boju. Po zwycięstwo. Forza Inter !

2 października 2019 | 20:17

Zapowiada się wojna, byle nie blitzkrieg.

2 października 2019 | 21:01

Wolałbym Politano za Candreve, liczę na jak najszybszą zmianę.

Forza!!

2 października 2019 | 21:02

Tego to się nie spodziewałem! Jakież piękne przełamanie Lautaro! (edycja 2019.10.02 21:05 / Darkos)

damianekk1985

2 października 2019 | 21:11

Najlepszy moment na przełamanie jeszcze wczoraj co niektórzy pisali ze jest za słaby na Inter ciekawe jakie teraz mają miny

2 października 2019 | 21:54

Wyprowadzanie piłki przez Inter wygląda na ten moment bardzo dobrze,szczerze to tak grającego Interu to nie widziałem od lat można powiedzieć,oby do końca meczu tak to wyglądało,póki co brawo dla chłopaków

krychu339

krychu339

2 października 2019 | 21:55

Tego oczekiwałem po Conte, czyli płynnego poruszania się poszczególnych linni i znajomości swojej roli na boisku przez zawodników. Jeszcze jakby dał szansę duetowi Lautaro-Mauro ........

Ptasiek86

Ptasiek86

2 października 2019 | 21:56

Dajmy juz spokój z Icardim on poszedł swoją drogą a my swoją

2 października 2019 | 22:50

Zabrakło jakości. Barcelona miała lepszą ławkę i tym wygrała.

2 października 2019 | 22:56

szkoda

2 października 2019 | 22:58

No szkoda, ale wstydu nie ma
Pytanie dlaczego tak siedli kondycyjnie od 70 minuty, to nie powinno mieć miejsca

darek_91

darek_91

2 października 2019 | 22:59

Juz nie wazny wynik. Ogolnie barcelona jest tak slaba że aż żal. Jak sie patrzylo na ich gre to poprostu brakowalo nam jakosci i ten mecz pokazal ze i Candreva i DD sie nie nadaja.

2 października 2019 | 23:00

Wahadła grały piach, środek do mometu jak mieli siły super. Krótka ławka w takich meczach też nie pomaga. Widać postęp ale będzie trzeba szukać nowych zawodników. Póki zawodnicy jak Candreva czy Gaga są ważni i potrzebni dopóki będziemy w takich meczach przegrywać. Jednak mam nadzieję że wygramy dwa razy z Borussią i potem ze Slavią i będziemy sie cieszy. Forza Inter.

2 października 2019 | 23:01

Zabrakło sił w drugiej połowie, szkoda...

2 października 2019 | 23:02

Ja jestem bardzo zadowolony z występu. Z takim rywalem po dobrej grze, nawet zadziwiająco dobrej w pierwszej połowie, można przegrać. Szkoda mi chłopaków bo włożyli dużo sił, ale mam nadzieję, że wszyscy dobrze wiedzą, że zrobili na ten moment co mogli.

Kwaszczorz

Kwaszczorz

2 października 2019 | 23:03

2 połowa zła. Mamy jeszcze dużo nauki. Chociaż sędzia też się powinien nauczyć już sedziowania a z tym dziś różnie

2 października 2019 | 23:09

Szkoda meczu bo niektóre akcje wyglądały naprawdę fajnie jednak inter od początku wyszedł jakby się ich bał nie wiem czy taki plan czy co ale nie można oddawać tak pola do gry Barcelonie bo to jest niemal pewne że oni prędzej czy później to wykorzystają, wiem łatwo się tak pisze ale mam nadzieję że w rewanżu inter bardziej się będzie chciał utrzymywać przy piłce

darek_91

darek_91

2 października 2019 | 23:13

Nie ze bal. W drugiej polowie zagralismy piach. Brakło sil i mentalnie przegralismy

2 października 2019 | 23:16

Co sie stało z nimi w drugiej połowie? Szkoda, bo ładnie się zapowiadało. Podsumowując, dobry mecz, ale im bliżej końca tym bardziej siadaliśmy, co się jeszcze nie zdarzyło w tym sezonie. Szkoda tej pierwszej kapitalnej połówki.

2 października 2019 | 23:17

Pierwsza połowa super, ale nikt tego nie będzie pamiętał. Mamy 1 pkt po 2 meczach i już mecz z outsiderem Slavia i raczej pograzylismy swoje szanse wyjścia. (edycja 2019.10.02 23:18 / Maradon.)

2 października 2019 | 23:19

zdejmijcie tę mordę z głównej bo mnie krew zalewa

Ptasiek86

Ptasiek86

2 października 2019 | 23:21

Wejście Vidala uporzadkowalo grę Barcy,wstydu nie ma napewno,1 połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu kilka ciekawych akcji no cóż druga do zapomnienia niestety,nie zgodził bym się ze stwierdzeniem ze Barca grała piach

2 października 2019 | 23:26

Popieram kolegę wyzej, zdejmijcie tą twarz Suareza bo noz się w kieszeni otwiera

domi

domi

2 października 2019 | 23:35

Pierwsza porażka za Conte, ale takich porażek nie można się wstydzić. Nauka na rewanż jest, o ile będzie o co grać, ale nie odbierał bym jeszcze w LM szansy Interowi. Na Camp Nou zagraliśmy bez strachu i wydaje się że sprawiedliwy byłby remis, natomiast taki Inter może się podobać. Nie chciałbym jednak powtórki tego wyniku w meczu z Juventusem, u siebie mamy sporą szansę i trzeba zrobić wszystko, żeby ją wykorzystać. Może kolejna noc w Appiano, signore Antonio? ;) (edycja 2019.10.02 23:36 / domi)

darek_91

darek_91

2 października 2019 | 23:36

Jak widze sklad. Jak widze gre Farcelony. To mi ich szkoda. Za rok za dwa jak Messi i Pique itp odejda tam nie ma kto grac. My budujemy druzyne na przyszlosc oni za rok za dwa skoncza na dnie. Mecze z BVB beda kluczowe i o awans. Dobrej nocy wszystkim. Głowy do gory i forza Inter. To nie koniec panowie a mecze z BVB beda kluczowe.

kretos

kretos

2 października 2019 | 23:39

Po tym co pokazaliśmy w 1 połowie jestem pod wielkim wrażeniem. Wiadomo mecz trwa 90 min ale mimo wszystko, zagraliśmy na prawdę niezle. Biorąc pod uwagę to, ze był to dopiero 8 mecz w tym sezonie, perspektywy na resztę sezonu są na prawdę bardzo duże !! Szans nam bym jeszcze nie odbierał ale trzeba włożyć w to maksimum możliwości. Czas na kolejny sprawdzian z Juve, a wiem, ze jeśli oglądali nasz dzisiejszy mecz, to mają pełne gacie. Forza Internazionale !!!

2 października 2019 | 23:50

Godin fatalnie, z Candrevą mogą sobie przybić piątki. Lautaro super, szkoda, że ter Stegen wyjął tą drugą akcję. Mam wrażenie, że po golu na 1:1 wszyscy zaczęli grać jak za Spala. Conte słabe zmiany, no i uważam, że z Lukaku byśmy wyciągnęli dzisiaj punkt. Sędzia do przerwy dobrze, po przerwie został jednym z socios czy chuj wie co.
Człowiek niby wiedział, a jednak się łudził...

Inter2010

Inter2010

2 października 2019 | 23:56

Barella w drugiej połowie kompletnie nie umiał podać dobrze piłki do kolegi z drużyny, co rusz notował straty w głównej mierze przez niego ta porażka

Oba

Oba

3 października 2019 | 00:12

Zagraliśmy świetna pierwsza połowę, bardzo słaba druga. Trochę mielismy pecha, bo w pierwszej 2 gole to minimum mogliśmy strzelić, niestety zabraklo skuteczności. Nie ma się czego wstydzić, musimy zrobić teraz 6 pkt z Borussia co nie jest takie niemozliwe. Walczymy dalej, mamy jeden pkt i tak na prawdę na tyle po dwóch meczach zasluzylismy. Mimo porażki jest we mnie dużo więcej optymizmu niż po Slavii.

maciosincho

maciosincho

3 października 2019 | 00:45

Dobry mecz oglądałem do 75 minuty szkoda że barela nie dał brameczki na 2:0 albo sensi nie dokrecil po odegraniu od toro (była by fantastyczna) . Mecz jak najbardziej zadowalający i w sumie realnie podchodziłem że w plecy będzie miałem nadzieję na remis a my wygrywalismy przez wiekszosc czasu i było blisko sensacji .

baxter007

baxter007

3 października 2019 | 01:47

Mecz pokazał, że jest w ekipie spory potencjał. Tylko zimne głowy i ćwiczenie dalej schematów. Barca zostawiała sporo miejsca, co można było wykorzystać - i to jest materiał do przepracowania przed kolejnym meczem z nimi.
Więcej skuteczności, pewności i... Panie Skomina - ty łajzo jedna (za stronniczość)!
Jestem pod wrażeniem metamorfozy zespołu. Spodziewałem się efektu pracy Conte, ale tak szybko nie. Sporo jest jeszcze do poprawy (koncentracja, pewność siebie, wyrachowanie). Jednak porównując aktualny poziomu do tego co prezentowała drużyna za Spalettiego to jest ogromny skok.
Forza INTER!!

3 października 2019 | 04:36

Mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu, wiedzieliśmy co chcemy grać i to prezentowaliśmy choć i w pierwszej połowie kilka razy zadrżałem nad naszym wyprowadzaniem piłki co zakończyło się parę razy stratą w drugiej połowie. Wolę jednak widzieć takie wyprowadzenia niż granie długiej do przodu i może coś się uda. Lautaro mam nadzieję, że się odblokuje po tym golu bo mógł jeszcze jedną strzelić spokojnie. Naprawdę na taki Inter aż miło się patrzy i nie ważne, że przegraliśmy widać pracę jaką wykonuje ten zespół i do jakiego miejsca dąży. Z Borussią mamy szansę grając w ten sposób, więc jeszcze bym nas nie skreślał! :) FORZA INTER!!!

Sostek

Sostek

3 października 2019 | 08:42

Messi i tylko on nas pogrzebal... Wypracował te sytuacje i boje sie o niedzielę zeby Ronaldo tego nie powtórzył...

3 października 2019 | 09:05

Ja pierdole messi bóg, podał do Suareza a on strzelił gola. NO MISTRZOSTWO ŚWIATA.

turbocygan

turbocygan

3 października 2019 | 10:07

Hehe teraz będzie sraczka nad Messim jak zwykle, podanie dotyk boga xD A ja się cieszę, że chociaż nasi wykartkowali trochę przeciwnika. Nie będą grać już tak pewnie w kolejnych meczach.

3 października 2019 | 10:09

Brozovic waski punk widzenia kilka razy mu Asamoa wybiegal na puste pole to ten do tyłu troche ta gra przypomina mi naszą reprezentację nie wykorzystujemy odbioru piłki tylko klepiemy z tylem zamiast pójść z kontrą. Przy drugej bramce Handanovic mógł sie lepiej zachować zamias ruszyc do Suareza to ten do tyłu odchylony ktory bramkarz tak robi. Politano chyba obrażony ze z ławki wchodzi w tamtym sezonie byl bardziej waleczny i chetny do gry .Martinez dobrą robotę robi w obronie szkoda tylko ze w przodzie brakuje mu juz sił. Ogólnie jakoś w drugej połowie brakowało wszystkim sił

Oraxor

Oraxor

3 października 2019 | 10:35

Niestety porażka ale brawo za walkę na pewno nie ma wstydu . Pierwsza połowa dobra a w drugiej nie potrafiliśmy wyjść z kontra. Jak się gra na Barcelonę to raczej można tylko marzyć o posiadaniu piłki . Mam nadzieję że na GM ich zjedziemy. Teraz czas na Juventus który trzeba pokonać !!!

Sostek

Sostek

3 października 2019 | 10:36

Lambert wez stoperan i siadaj. Messi wypracował te sytuacje suarez tylko kończył. Mecz dobry jest iskra do niedzielnego spotkania