Sala: Kluby muszą wszystko wyjaśnić

5 października 2019 | 20:48 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Nadzór Sztuk Pięknych w Mediolanie przesłał do Urzędu Miasta opinię z prośbą o ocenę alternatywnych hipotez dotyczących rozbiórki Stadio Giuseppe Meazza, takich jak przebudowa. W związku z tym burmistrz stolicy Lombardii, Giuseppe Sala zabrał głos.

- Musimy o tym pomyśleć, ponieważ opinia przyszła wczoraj wieczorem. Myślę, że to było trochę nieoczekiwane. Naprawdę trudno jest wyobrazić sobie dwie struktury, nową i starą, jedną obok drugiej, z których jedna jest kolejnym elementem refleksji. Będziemy musieli to przeanalizować w ciągu najbliższych kilku dni.

- Nadal twierdzę, że kluby muszą wyjaśnić, dlaczego ich zdaniem nie można wybrać drogi prowadzącej do przebudowy. Rozumiem, że nad tym pracują. Tutaj zasada jest zawsze taka sama, to znaczy całkowitej przejrzystości, czyli jeśli obywatele będą przekonani, polityce będzie łatwiej obrać pewien kierunek. Dzisiaj wydaje mi się, że Inter i Milan zdają sobie sprawę, że rekonstrukcja San Siro jest niemożliwa, ale ta świadomość nie została rozpowszechniona i wyjaśniona obywatelom.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

dukacik

dukacik 6 października 2019 | 00:24   

Bol dupy ze miasto straci. Obywatele to kibice, i mysle ze oni wiedza o nowym projekcie, a co wiecej na takich warubkach jakie mamy z miastem, to chca nowego wlasnego obiektu. A jak miasto chce miec kase z tej unwestycji, to mam nadzieje ze pomyslodawcy inwestycji dadza co najwyzej zarobic na gruntach, a od stadionu miastu wara. Nie wazne czy od miasta kupia nowe, czy beda placic za dzierzawe obecnych terenow. Fajnie jak by zostaly stare tereny, ze wzgledow historycznych, stary stadion i tak pojdzie na straty, nie bedzie oplacalne jego utrzymanie, bo nie bedzie na siebie odpowiednio zarabial i w koncu zarosnie.

Van Dall

Van Dall 6 października 2019 | 01:33   

Ja tam ciągle mam nadzieję, że miasto powie dość i jedyne na co zgodę dostaną Chińczycy, to głęboka modernizacja z zachowaniem charakterystycznych elementów i dobudowa infrastruktury wokół stadionu.

inter00

inter00 6 października 2019 | 07:34   

Rekonstrukcja, poza walorami nostalgicznymi jest bezsensowna. Lepiej budować nowy obiekt i przez cały czas budowy grać na San Siro, niż go modernizować i grać przy 30 tys. kibiców

Ilfenomeno

Ilfenomeno 6 października 2019 | 10:04   

Miasto ma nie wiele do gadania. Jak się sprzeciwią to powstanie stadion w nowej dzielnicy a za 10 lat będziemy czytać, że miasto nie wie co zrobić ze starym stadionem bo nie stać ich na utrzymanie a tym bardziej za rozbiórkę.

shakurspeare

shakurspeare 6 października 2019 | 10:59   

Przeciez renowacja bylaby nie wiele tansza. Chociaz mogliby jeden z tych filarow z GM przeniesc na nowy stadion

ksiazewi

ksiazewi 6 października 2019 | 23:49   

Obejrzyjcie sobie prezentację projektów, to zrozumiecie że rekonstrukcja nie wchodzi w grę. Po pierwsze będzie spory problem z dostosowaniem stadionu do aktualnych wymogów bezpieczeństwa, a po drugie byłby to bardzo kosztowny i długi zabieg, którego nie udałoby się skończyć na igrzyska.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich