Giampaolo zwolniony. Pioli następcą (akt)

9 października 2019 | 07:07 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Inne kluby

AC Milan poinformował wczoraj wieczorem o zwolnieniu z funkcji trenera, Marco Giampaolo. Włoch przepracował w Milanie tylko kilka miesięcy i po 7 kolejkach ligowych nasi sąsiedni rywale uznali, że z powodu niezadowalających wyników, potrzebna jest zmiana na stanowisku. Choć pierwszym wyborem wydawał się Luciano Spalletti, rolę szkoleniowca obejmie dziś najprawdopodobniej Stefano Pioli.

Zarówno Spalletti jak i Pioli są nam dobrze znani. Pioli prowadził już Inter w sezonie 2016-2017 i w 27 meczach pod jego wodzą Inter wygrał 14 spotkań, 3 zremisował oraz poniósł 10 porażek. Pikanterii dodaje fakt, że zarówno zwolniony Giampaolo jak i Pioli, to zdeklarowani w przeszłości kibice Interu. To szczególnie nie podoba się kibicom Milanu, którzy bardzo krytycznie podchodzą do pomysłu zatrudnienia Piolego w Milanie. Na Twitterze pojawił się już nawet hashtag #PioliOut i jest w trendach we Włoszech, zanim jeszcze szkoleniowiec objął posadę w Milanie.

Jednym z powodów zatrudnienia Piolego są finanse. Z pośród wolnych obecnie trenerów, jest to opcja low-cost, ponieważ ma on otrzymać 2-letnią umowę i zarobki w wysokości 1 mln euro w pierwszym sezonie i 1,5 w kolejnym. Oczekiwania finansowe Luciano Spallettiego były wysokie, m.in. ze względu na fakt, że otrzymuje on wynagrodzenie z Interu, zaś Nerazzurri nie chcieli zgodzić się na wypłacenie odprawy, jeśli Spalletti obejmie pracę w innym klubie. Z drugiej jednak strony czy na miejscu Spallettiego podjęli byście pracę w Milanie pełnym problemów na boisku i poza nim, co mogłoby skończyć się niepowodzeniem i nadszarpnięciem dobrej reputacji?

Aktualizacja 14:18:

Milan oficjalnie potwierdził zatrudnienie Stefano Piolego na stanowisko trenera.

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 8

Maciej Pawul

Maciej Pawul 9 października 2019 | 07:19   

Powodzenia. Przyda się bardzo.

inter00

inter00 9 października 2019 | 08:10   

Duży błąd Milanu. Spal to fachowiec, może nie międzynarodowy, ale jak na realia włoskiej piłki sprawdza się bardzo dobrze. Milan powinien sypnąć kasą na niego, bo z Piolim popadną w jeszcze większy marazm

kandziak

kandziak 9 października 2019 | 09:18   

Winobranie ważniejsze :-)

DiscoVolante

DiscoVolante 9 października 2019 | 11:05   

Oszczędzili trochę na Giampaolo, oszczędzą teraz na Piolim, a tak na prawdę, gdyby zsumować pensje Piolego i Giampaolo to wyszła by idealna sumka dla Spallettiego od początku sezonu.
Tak to jest, jak chce się przyoszczędzić, albo jest koszt, albo dziadostwo.

KawaOpole

KawaOpole 9 października 2019 | 13:10   

Cieszę się ze Spall nie wzmocni rywala, może niech idzie coś do Chin potrenowac

darren

darren 9 października 2019 | 15:50   

Efekt nowej miotły i może Milan zabierze kilka punktów naszym rywalom w tabeli. Gdy u nas pracował to miał dosyć długą serię zwycięstw na początku (6-7?).

Darkos

Darkos 9 października 2019 | 17:33   

To ja zacznę: #PioliOut :P

superofca

superofca 10 października 2019 | 17:17   

No to może Milan się utrzyma...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich