Skutki kontuzji Alexisa Sancheza

16 października 2019 | 11:11 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Dziś Alexis Sanchez przejdzie konsultację medyczną w Barcelonie. Postawiona diagnoza ma być kluczowa względem ewentualnej operacji. W perspektywie jest ponad dwumiesięczna przerwa i powrót do gry dopiero w 2020 roku.

Brak piłkarza będzie mieć ogromne znaczenie dla Interu. Przede wszystkim, po dość trudnym okresie swojej kariery, napastnik wrócił do gry. Pod okiem Antonio Conte, pracując na wysokich obrotach, wywalczył miejsce w wyjściowym składzie. Zdobył także pierwszą bramkę, co wywołało pozytywne emocje w całym środowisku piłkarskim. Posiadanie Sancheza w składzie było gwarancją doświadczenia, sprytu i oczywiście kolejnych bramek, na które Interiści czekają. Tymczasem trener Nerazzurrich będzie mieć spory ból głowy.

W tej chwili Conte ma do dyspozycji piłkarzy o różnych cechach: silnego Lukaku, wciąż rozwijającego się Lautaro, walecznego Politano i młodego Esposito. Przed Interem są kolejne mecze w Lidze Mistrzów, jak również kontynuacja rywalizacji w Serie A. Trener Nerazzurrich wielokrotnie udowodnił, że lubi mieć szeroką kadrę i pewną ławkę rezerwowych. Wiele razy twierdził, że przy takiej intensywności meczów niezbędna jest rotacja składem. Kontuzja Sancheza może pokrzyżować mu plany taktyczne.

Ponadto kontuzja może mieć negatywny wpływ na dalszą karierę Chilijczyka w czarno-niebieskich barwach. Trudno przewidzieć, czy po tak długiej przerwie, w ekipie Conte będzie jeszcze miejsce dla tego napastnika.

Źródło: inf. własna / FCInter1908

Polecane newsy

Komentarze: 3

Matt1

Matt1 16 października 2019 | 12:45   

skad my to znamy. Ilu juz takich było? Szkoda. Ale to tez pokazuje, ze trzeba popracowac nad nasza lawka rezerwowa. Pewnie w zime ktos przyjdzie, ciekawe czy okaze sie wzmocnieniem czy tylko zapchajdziura

castillo20

castillo20 16 października 2019 | 15:25   

Super !!! Kuźwa jestem prawie pewien, że ta kontuzja całkowicie przekreśla jego karierę w Interze. Nie dość, że okres przygotowawczy przespany, w ciul zaległości to jeszcze konntuzja na 2 miechy, później rekonwalenscencja, następnie kolejne żmudne wdrażanie do drużyny i gotowy już w kwietniu ! Kuźwa fantastico piłkarz. W takim razie ja już mówię na zapas ciao bambino powodzenia w następnym klubie, śmieszne

superofca

superofca 16 października 2019 | 22:22   

Możesz mieć rację castillo20, za chwilę będzie powtórka ze Vrsaljko. Oby nie, bo taki Sanchez jest potrzebny jeśli mamy bić się w tym sezonie o coś więcej niż Puchar Wengera (czwarte miejsce).


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich