Conte: Borussia się nas bała

24 października 2019 | 07:40 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Antonio Conte był bardzo szczęśliwy z rezultatu jaki osiągnęli jego piłkarze w meczu z Borussią Dortmund. Oto co mówił na konferencji pomeczowej włoski szkoleniowiec Nerazzurrich:

- To cenne zwycięstwo. Było to bardzo taktyczne starcie. Borussia Dortmund zmieniła swój system gry, ponieważ bała się naszego stylu gry ofensywnej. Przeszli na grę pięcioma obrońcami i próbowali grać tak jak my. My zatem zmieniliśmy swój sposób gry i wyszliśmy na prowadzenie, gdy wrócili do ustawienia 4-2-3-1. Jestem szczęśliwy, ponieważ zespół pokazał znakomitą dojrzałość i zarządzał momentami w grze bardzo dobrze.

- Nie mieliśmy łatwej sytuacji. Kilka kontuzji i ryzyko, że się to na nas odbije. Zaprezentowaliśmy jednak świetny występ. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu moich piłkarzy, ponieważ w takie noce odpłaca się cała praca jaką wykonują i poświęcenie. W ubiegłym roku chłopcy wiele pracowali z Luciano Spallettim, by awansować do Champions League i to właściwe, że próbujemy kontynuować tę przygodę. Wiemy, że nie jesteśmy jednym z faworytów, ale chcemy być w tych rozgrywkach najdłużej jak się da. Teraz mamy mniej niż trzy dni, by przygotować się do meczu z Parmą, która jest w świetnej formie. Niestety, nie możemy się zbytnio cieszyć dzisiejszym wynikiem, bo wracamy na boisko w sobotę o 18:00.

O Esposito:

- Mówiłem to przy wielu okazjach. On ma zaledwie 17 lat, ale mam do niego pełne zaufanie. Przykro mi, że nie może wziąć udziału w Mistrzostwach Świata U-17, ale on jest dla nas pod każdym względem zawodnikiem pierwszej kadry Interu. Musi kontynuować to co robi z pokorą.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 24 października 2019 | 08:07   

Esposito kapitalne wejście. 0 strachu, był przekonany o swoich umiejętnościach. Będą z niego ludzie

banikowy

banikowy 24 października 2019 | 14:00   

Kij z tą kadra... Mamy 3 napastników przy stałej grze na 2 napadziorow. Oczywiście moglibyśmy zastąpić Lukaku Sanchezem ale w obecnej sytuacji Sanchez jest kontuzjowany. Esposito przez słaba formę Lukaku może ugrać więcej w klubie niż w kadrze.
Po za tym wczoraj był jak dzik, wszedł i robił co mu fantazja podpowiedziala a obrońcy Bvb mieli z nim bardzo duży problem.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich