Conte: Dziękuję chłopakom, zostawili serce

9 listopada 2019 | 21:03 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Antonio Conte wrócił z "dalekiej podróży". Jego drużyna po pierwszej połowie przegrywała z Hellasem Verona, ale w drugiej odsłonie dzięki Vecino i Barelli zdołała wygrać. Po spotkaniu trener Nerazzurrich podziękował swoim zawodnikom za przetrwanie trudnego i intensywnego okresu.

- Strategia polega na stawaniu się coraz silniejszym. Dzisiejsza reakcja po rozczarowującym meczu w Dortmundzie, była bardzo ważna. Choć muszę przyznać, że dzisiejsze spotkanie źle się dla nas rozpoczęło. My jednak nie straciliśmy cierpliwości i graliśmy z dojrzałością oraz chęcią. Ci faceci robią coś ważnego. Mamy trzydzieści jeden punktów po dwunastu kolejkach. Chcę podziękować tym chłopakom, bowiem zostawili dużo serca. Musimy nadal pracować, by się poprawić. To są młodzi ludzie, którzy mają przed sobą ścieżkę rozwoju i możemy stworzyć coś pięknego.

- Nawet w najbardziej optymistycznych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się tylu punktów. Za nami siódmy mecz w ciągu dwudziestu dni i do końca utrzymaliśmy wysoką intensywność gry. Brawo dla nich!

- Zwycięstwo dedykuję mojej córce Vittorii, która kończy dziś dwanaście lat. Dzięki wygranej będziemy celebrować tę uroczystość w spokojniejszy sposób, ze wszystkimi przyjaciółmi. Gdybyśmy nie wygrali, świętowałbym bez radości.

- Dobrze jest wygrać przed przerwą na reprezentację. Jesteśmy na dobrej drodze. To są ludzie, którzy dają mi wszystko i cieszę się, że mogę być ich trenerem.

- Oczywiście można wszystko poprawić, ponieważ w ciągu ostatnich dni wydarzyły się niespodziewane rzeczy.

- Myślę, że ważne jest to, co zrobił Bastoni w drugiej połowie, bowiem grał jako dodatkowy pomocnik. Poza tym był bliski zdobycia bramki.

- Po przerwie ważne będzie dla nas znalezienie ciągłości. Mój pomysł na grę jest bardzo ważny. Zaczęliśmy od bramek pomocników, później Lautaro i Lukaku. Mamy pomocników, którzy mają cechy charakterystyczne dla Vecino i Gagliardiniego. Barella musi poprawić swoją celność. Dziś zdobył fantastyczną bramkę! Mamy też Sensiego i Brozovicia.

- Jestem dumny z Lazaro. Chcieliśmy sprawdzić jego cechy. Jest facetem, który potrzebuje pewności. Jest dla mnie bardzo ważny. Dimarco i Borja Valero? Trenują dobrze. Wyboru dokonuję na podstawie gry. Mam szczęście, że mam bardzo dobrych zawodników.

- Dziś nasi kibice zasłużyli na tę satysfakcję. Daliśmy z siebie wszystko i możemy być szczęśliwi. Teraz będziemy odpoczywać, szczęśliwi, że daliśmy z siebie wszystko. Przepraszamy za mecz z Borussią, ale wszystkim się zajmiemy, bo mamy co poprawiać.

Źródło: Sky Sport

Polecane newsy

Komentarze: 4

Lethal Doze

Lethal Doze 9 listopada 2019 | 21:05   

Mecz był dobry, karny a potem długo nie wpadało , ale graliśmy dobrze

Gaazyn

Gaazyn 9 listopada 2019 | 21:39   

Ważne, że z takich meczów zbieramy 3 pkt

wróbel1908

wróbel1908 10 listopada 2019 | 10:26   

Prowadź nas wodzu.

Darkos

Darkos 10 listopada 2019 | 17:01   

Najważniejsze że potrafimy wymęczyć zwycięstwo w takich meczach. Właśnie to jest zasługa tego trenera - gramy i zwyciężamy, nawet jak nie idzie po naszej myśli.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich