CN'69 upamiętniła Gabriele Sandri

12 listopada 2019 | 17:34 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Ultrasi Interu skupieni w kolektywie "Curva Nord 69" upamiętnili w miniony poniedziałek nieżyjącego kibica Lazio, Gabriele Sandri. Tifosi zebrali się na Piazza Venticinque Aprile w Mediolanie, gdzie równo o północy 11 listopada odpalili race i zaprezentowali transparent "Gabriele sempre con noi - CN'69" (Gabriele zawsze z nami). Była to 12 rocznica śmierci kibica Biancocelestich, zastrzelonego przez policjanta na włoskiej autostradzie, podczas podróży fanów SS Lazio na mecz z Interem. 

Gabriele Sandri podróżował autem z Rzymu na San Siro wraz z innymi kibicami. Na jednym z postojów koło miejscowości Arezzo doszło do spięcia między Laziali a obecnymi tam fanami Juventusu, którzy z kolei zmierzali na spotkanie swojej drużyny. Według doniesień świadków, funkcjonariusz drogówki oddał strzał w kierunku auta gdzie siedział Gabriele. Fan Lazio nie przeżył. 

Wieść o tragicznych wydarzeniach szybko rozeszła się po całej Italii, w konsekwencji czego na ulicach miast doszło wtedy do masowych starć tifosich z policją. Odwołano między innymi spotkanie Romy z Cagliari oraz Atalanty Bergamo z Milanem. 

Kibiców Interu od ponad 30 lat łączy zgoda z fanami Lazio. 

Źródło: L'urlo della Nord

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich