Conte otrzymał list z pogróżkami (Akt.)

16 listopada 2019 | 13:15 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Trener Nerazzurrich otrzymał własnie korespondencję, która wskazuje na próbę zastraszenia. Antonio Conte miał znaleźć w jednym z listów kulę i pogróżki dotyczące jego osoby.

Corierre della Sera opisuje całą sytuację w ostatnim wydaniu. Dziennikarze zwracają uwagę, że wina spada na ochronę klubu, która ma za zadanie m.in. sprawdzać zawartość korespondencji docierającej do szkoleniowca pod kątem niebezpiecznych materiałów. Policja podjęła już czynności polegające na sprawdzeniu odcisków palców. Śledztwo w sprawie próby zastraszenia będzie miało na celu ustalenie tożsamości i motywów kierujących nadawcą. Treść listu ani rodzaj pocisku nie zostały ujawnione.

Jak można się było spodziewać Conte stara się podobno o zwiększenie środków bezpieczeństwa na terenie jego posesji, a także na czas treningów z drużyną. Plan zawiera między innymi plan rozbudowy systemu monitoringu wokół obu miejsc.

Aktualizacja:

Elisabetta Muscarello, małżonka Conte napisała na Facebooku, że cała historia wyglądała inaczej, niż została przedstawiona.

- Historia z kulą nie jest prawdziwa. We Włoszech mamy naprawdę źle funkcjonujące kanały komunikacji. Ludzie wstają rano, usłyszą coś i od razu piszą. Nikt nie zastanawia się nad konsekwencjami.

Inter tymczasem wydał oświadczenie w tej sprawie.

- W nawiązaniu do historii która doczekała się dzisiaj publikacji, FC Internazionale Milano pragnie sprostować, że żaden list z pogróżkami nie dotarł bezpośrednio do Antonio Conte i to nie on osobiście zawiadomił policję. To klub otrzymał korespondencję i zgodnie z protokołem obowiązującym w takich sytuacjach zawiadomione zostały stosowne służby.

Football Italia (serwis który opublikował stanowisko klubu) donosi również o objęciu Antonio Conte ochroną policji. Według raportu przesyłanie w korespondencji pocisków zdarzało się już wielokrotnie wcześniej, jednak celem takich aktów zazwyczaj bywają politycy.

Źródło: dailymail.co.uk

Polecane newsy

Komentarze: 9

Surek

Surek 16 listopada 2019 | 13:19   

Judki czują presję i już do takich rzeczy się posuwają? :x

Surek

Surek 16 listopada 2019 | 14:01   

Akt: Dobra, żartowałem

Maciej Pawul

Maciej Pawul 16 listopada 2019 | 14:03   

Aktualizacja wyjaśniła tylko to, że list nie dotarł bezpośrednio do Conte, ponieważ przechwycił go ktoś w klubie i zawiadomił policję. Korespondencja była tak czy inaczej kierowana do szkoleniowca.

inter00

inter00 16 listopada 2019 | 14:50   

Wątpie żeby to był ktoś związany z Interem. Co nie zmienia faktu że jakim człowiekiem trzeba być żeby robić coś takiego. Historia Quariarelli pokazuje jakie skutki uboczne może to powodować.

KawaOpole

KawaOpole 16 listopada 2019 | 16:07   

To jest mentalność kibiców tych szmat z Turynu, oni poprostu jak ukraść nie mogą to będą zastraszac.

Spaletti-nowy Mourin

Spaletti-nowy Mourin 16 listopada 2019 | 16:09   

@inter00

Opowiesz historie z quariarelli? Co tam się wydarzyło?

Maciej Pawul

Maciej Pawul 16 listopada 2019 | 16:27   

Quagliarella męczył się pięć lat z listami, sms'ami i oskarżeniami m.in. o pedofilię wysyłanymi przez psychofana do niego, klubu i znanych kibiców. Winowajcą w końcu okazał się.. policjant prowadzącym śledztwo w jego sprawie. Temat na niezły film, choć sama historia makabryczna. Po szczegóły warto zajrzeć do licznych publikacji o tej historii.

inter00

inter00 16 listopada 2019 | 19:19   

@Spaletti- Polecam funpage 2 Angry man, jest tam masa różnych anegdot i historii ze świata calcio.

KawaOpole

KawaOpole 16 listopada 2019 | 22:01   

@Spaletti polecam tez 2ANGRYMEN oraz ich podcasty w radiu NewOnce, można odsłuchać na spotife no rewelacja


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich