San Siro jednak zostanie?

20 listopada 2019 | 19:52 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

W Mediolanie nie ustają dyskusje na temat San Siro. Władze wystąpiły właśnie z nowym pomysłem odnośnie wykorzystania obiektu, tymczasem badania przeprowadzone wśród mieszkańców wskazują na duży opór przeciwko wyburzeniu starego stadionu.

Tylko 25% mieszkańców Mediolanu popiera pomysł rozbiórki Stadio Giuseppe Meazza. Zdecydowanie przeciwko było 59% respondentów. Większość kibiców dostrzega jednak potrzebę budowy nowego obiektu. Za inwestycją Suning i Elliot wartą 1,2 mld euro opowiedziało się 65% badanych. Sondaż przeprowadzony przez Agencję SWG na zlecenie Gazzetta dello Sport wykazał tym samym, że mediolańczycy chcą powstania nowego obiektu, ale nie kosztem zniszczenia San Siro.

Przedstawiciele Interu i AC Milan spotkają się jutro z prezydentem miasta i szefami działów odpowiedzialnymi za rozwój i sport w Mediolanie. Tematem dyskusji mają być opcje dotyczące istniejącego stadionu. Ratusz miał również odpowiedzieć na finalną propozycję wspólnego projektu obu klubów. List wysłany wczoraj przez władze miasta do włodarzy musiał mocno ich rozczarować. Treść korespondencji wyjaśnia nieco enigmatycznie, że "nie ma możliwości" na rozpoczęcie takiego projektu i "nie jest to właściwy czas" na podjęcie prac związanych z planowanym obiektem. Wszystko wskazuje na to, że Giuseppe Sala będzie zdecydowany opóźniać budowę tak długo, jak to tylko będzie możliwe.

Na jutrzejszym spotkaniu mają zjawić się również Pirovano i Guaineri, którzy forsują ideę przekształcenia San Siro w obiekt poświęcony kobiecej piłce nożnej, która staje się we Włoszech coraz popularniejszą dyscypliną.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 13

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 20 listopada 2019 | 20:23   

Będzie przeciągnie liny do igrzysk :D A później zaczną się nad tym zastanawiać na poważnie. Chyba, że Steven się zdenerwuje i postawi stadion poza miastem xD

inter00

inter00 20 listopada 2019 | 20:44   

Nasi właściciele powinni pomyśleć nie tylko o tym jak zarabiać, ale jak zainwestować. Marzy mi się żeby chińczycy sypneli kasą, Inter zbudował swój stadion a o San Siro niech się martwi Milan. Tylko na nasze nieszczęście najpewniej postawimy wspólny. Wystarczy popatrzeć ile dał Juve ich własny stadion

Rahi

Rahi 20 listopada 2019 | 20:48   

Zaczyna to przypominać telenowelę z wandą

Aneta Dorotkiewicz

Aneta Dorotkiewicz 20 listopada 2019 | 21:17   

Rahi, temat stadionu przewijał się już wiele lat temu. Można więc to uznać jako Modę na sukces :D

shakurspeare

shakurspeare 20 listopada 2019 | 21:57   

To sie zaczyna ciagnac jak brexit

Dziarski

Dziarski 20 listopada 2019 | 22:07   

nie bilion tylko miliard po polsku

Rebelde

Rebelde 20 listopada 2019 | 22:11   

Suning i Elliot to zbyt poważni gracze, żeby dać się zwodzić aż do 2026 roku. Myślę że będzie "krótka piłka" ze strony Mediolańskich ekip. My pójdziemy na pewne ustępstwa, ale wy też pójdziecie. Bo jak nie, to wybierzemy inne tereny.

KawaOpole

KawaOpole 20 listopada 2019 | 22:30   

Jak by zaproponowali taki stadion ze każdemu opada szczenka to wszyscy by zapomnieli o San Siro, więc albo odjebią stadion nad stadiony mega nowoczesna architektura i wyznaczą trendy na lata albo odmaluja San Siro i będziemy grać na zabytku.
Sorry my gramy na Giuseppe Meazza.

Ilfenomeno

Ilfenomeno 20 listopada 2019 | 22:43   

@KawaOpole
Nigdy nie zrobisz stadionu, na którym "każdemu opada szczenka". Kwestie wizualne, mają to do siebie, że jednym się podoba a innym nie. Dodatkowo sentyment do obecnego stadionu praktycznie przekreśla stworzenie takiego stadionu.

Zhang to poważny człowiek, wie jak ważny jest stadion aby wejść na szczyt. Niech postawi uczciwe ultimatum, a jak miasto się nie zgodzi to stadion trzeba budować w innym miejscu. Gdziekolwiek by nie był to i tak będzie komplet.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 21 listopada 2019 | 07:04   

@Dziarski dziękuję, odruchowo przepisałem, aż wstyd:)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich