Sneijder: Mogłem być obok Messiego i Ronaldo

22 listopada 2019 | 15:05 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Od czasu oficjalnego zawieszenia butów na kołku przez Wesleya Sneijdera minęło już trochę czasu. W rozmowie ze stacją FOX Sports, Holender rozliczył się ze swoją przeszłością i pokusił się o ocenę swojej zawodniczej kariery. Były gwiazdor Interu wyznał, że jest zadowolony ze swoich osiągnięć, chociaż ma świadomość, że mógłby zajść znacznie wyżej. 

- Muszę być szczery i przyznać, że gdybym był w 100% zaangażowany, mógłbym być wymieniany jednym tchem obok Messiego i Cristiano Ronaldo. Mam tego świadomość. Nie chciałem jednak tego robić i nie żałuję. Po prostu tego nie potrzebowałem.

Jestem zadowolony ze swojej kariery, zarówno na boisku, jak i poza nim. Na poziomie klubowym wygrałem wszystko, co było do wygrania, więc nie żałuję. Zespół był dla mnie najważniejszy i jego sukcesy cieszyły mnie najbardziej. 

- Ludzie cały czas podchodzą do mnie, aby powiedzieć, że zasługiwałem na Złotą Piłkę w 2010 roku. Powtarzam im jednak, że wygrana w Lidze Mistrzów z Interem była znacznie przyjemniejsza, niż trofeum indywidualne. Oczywiście, że byłaby to swoista wisienka na torcie, lecz wystarczy mi, że kibice uważają, że powinienem wówczas zwyciężyć. 

Źródło: Fox Sports

Polecane newsy

Komentarze: 7

castillo20

castillo20 22 listopada 2019 | 16:22   

Był taki czas, że Sneijder był w top 5 pomocników na świecie (edycja 2019.11.22 16:23 / castillo20)

Lucash

Lucash 22 listopada 2019 | 16:45   

Nie żałować wiedząc, że nie dało się z siebie 100%? Słaby charakter, co widać po jego obecnej "formie".

dukacik

dukacik 22 listopada 2019 | 17:33   

Brakuje nam teraz kogos takiego w zespole. Lubilem goscia i jego gre.

Oba

Oba 22 listopada 2019 | 22:49   

Lubiłem gościa, ale tutaj trochę popłynął. Do poziomu Ronaldo czy Messiego nie dotarlby nawet gdyby dał z siebie 120 procent. Za mało dynamiczny był i zbyt szklany żeby wejść na ten najwyższy poziom. Co nie zmienia faktu, że pilkarzem był świetnym, a w sezonie 2009/10 zasłużył na ZP dużo bardziej niż Portugalczyk i Argentyńczyk. Nawet jeżeli ich akcje mogły stać podobnie po LM to na MŚ również był fenomenalny.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich