Conte przed meczem z Torino

22 listopada 2019 | 16:23 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Conte spotkał się z dziennikarzami na tradycyjnej konferencji przedmeczowej. Szkoleniowiec Interu wspominał o trudnościach jakie niesie za sobą przerwa na mecze międzypaństwowe oraz rozwiał kilka wątpliwości odnośnie kontuzjowanych graczy.

- Lukaku jest dla nas bardzo ważny, zresztą tak samo Lautaro. Obaj mają się bardzo dobrze i nie mam nic więcej do dodania. Jestem z ich powodu bardzo szczęśliwy, mam nadzieję, że tak pozostanie. 

- Moje relacje z Mazzarrim są doskonałe. Spotkaliśmy się również w Anglii, gdzie dzieliliśmy się doświadczeniami. Kiedy nasze drużyny grają przeciw sobie, stajemy się jednak rywalami. Staram się przygotować swój zespół, a on ma zamiar zrobić to samo, lecz nasza relacja pozostanie pełna szacunku. 

- Powrót do pracy po przerwie na mecze reprezentacji zawsze jest trudny. Nie rozpieszcza nas również pogoda, ale musimy wykorzystać dzisiejszy dzień, aby dobrze przygotować się do meczu. Sensi, Politano, Gagliardini i Sanchez pozostają niedostępni. Stefano stracił ostatni miesiąc, miał kilka problemów, a my staramy się doprowadzić go do optymalnej kondycji, aby był w stanie utrzymać się w grupie po powrocie.

- Gagliardini i Sensi doznali urazów mięśniowych. W niektórych obszarach możemy mieć teraz pewne problemy z większą liczbą obrażeń, ponieważ jesteśmy pozbawieni ubezpieczenia. D'Ambrosio wyzdrowiał i musi powrócić do najwyższej formy. To bardzo wszechstronny gracz, prawdziwy joker w naszej talii kart. Może swobodnie występować zarówno w środku, jak i na boku. To bardzo ważne, aby móc polegać na takich graczach.  

Conte nie mógł uciec od pytań o list z pogróżkami, który trafił niedawno do siedziby klubu. Trener starał się jednak szybko uciąć drażliwy temat:

- Powiedziałem już wcześniej, musimy zaprezentować pozytywne wartości tym, którzy za nami podążają. Nie sądzę, że należy w jakikolwiek sposób nagłaśniać te incydenty. Im więcej o nich rozmawiamy, tym negatywny przekaz staje się szerszy. Im mniej o tym mówimy, tym lepiej. Odpowiednie osoby zapewniły mnie, że będę o wszystkim informowany.

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 4

Casper

Casper 22 listopada 2019 | 20:51   

CO SIE TU DO CIEZKIEJ KURWY STAŁO? XD KIM JEST TA ELMILKA? XD


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich