Premiera książki "Curva Nord Milano"

28 listopada 2019 | 18:30 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Rok 2019 jest szczególnym momentem dla najbardziej zagorzałych kibiców Interu. Równo 50 lat temu, w 1969 roku, powstał zorganizowany ruch tifosich na stadionie San Siro, po jego północnej stronie. Na 69' datuje się powstanie pierwszej ekipy Interistów - Boys San (Squadre d'Azione Nerazzurre), którzy zajmują Nord do dziś. Jutro w Mediolanie dojdzie do prezentacji nowej książki, opowiadającej o historii Curva Nord 69'.

Curva Nord to dziś kolektyw, który zrzesza nie tylko członków Boys San, ale także kibiców z takich ekip jak Ultras Milano Nerazzurra, Pitbull, Viking, Irriducibili, Boys Roma (fan club z Rzymu) i wielu innych. 

Premiera książki napisanej przez ultrasów Nerazzurrich odbędzie się w piątek 29 listopada o godzinie 17:00 na via Pietrasanta 16 w Mediolanie. Kilka godzin później dojdzie do mini konferencji prasowej. W książce będziemy mogli przeczytać o 50-letniej historii jednego z największych młynów kibicowskich w Italii. 

Pozycja ta będzie oficjalnie w dystrybucji od grudnia. Póki co wiadomo jedynie o jej wydaniu w języku włoskim, choć nie lada gratką dla sympatyków ruchu ultras byłoby jej wydanie w jęz. angielskim. 

Źródło: L'urlo della Nord

Polecane newsy

Komentarze: 2

el_loco

el_loco 29 listopada 2019 | 10:54   

Widzę, że info na stronie nie ma więc podrzucam linki na bramkę i zawodnika kolejki LM. Głosujemy!

https://gotw.uefa.com/#/en/

https://uclpotw.uefa.com/#/en


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich