Piłkarze obecni na premierze

1 grudnia 2019 | 11:14 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowy wieczór odbyła się w Mediolanie premiera książki ultrasów Interu - "Curva Nord Milano". Pozycja ta datowana jest na 50-lecie powstania zorganizowanego ruchu tifosich Nerazzurrich. Wydarzenie miało bardzo oficjalny charakter, a wzięli w nim udział między innymi piłkarze Interu - Cristiano Biraghi i Matteo Politano.

Podczas prezentacji nie zabrakło artystów, sportowców czy nawet polityków związanych z Interem, oraz oczywiście najbardziej znanych fanów z grup kibicowskich zasiadających na CN. Obecnych było też wielu członków najbardziej zasłużonej ekipy z północnej strony San Siro, Boys San. W centralnym miejscu zawisła flaga znana z wyjazdów Interistów - "Curva Nord".

Póki co rozdysponowanych zostało 1000 kopii książki. W grudniu pozycja ta trafi do oficjalnej sprzedaży. Autorzy książki nie ustosunkowali się jeszcze do pytań związanych z możliwością przetłumaczenia "Cuva Nord Milano" na język angielski. 

Politano

Ksiazka

Źródło: L'urlo della Nord

Polecane newsy

Komentarze: 6

Recobazpomorza

Recobazpomorza 1 grudnia 2019 | 13:02   

Matteo ma chyba strach w oczach :p

keanu1

keanu1 1 grudnia 2019 | 13:36   

Budzie we mnie pewien niesmak premiera książki o grupie ludzi, którzy w obecnych czasch oficjalnym listem tłumaczą Lukaku, że murzyn jest zły, chyba że gra unas, wtedy jest dobry.

boxingdivision

boxingdivision 1 grudnia 2019 | 14:28   

@keanu1 - widać, że nie zrozumiałeś treści listu i przekazu CN...

keanu1

keanu1 1 grudnia 2019 | 14:46   

@boxingdivision - Jeżeli traktować rozumienie zero-jedynkowo, to owszem - nie zrozumiałem.

boxingdivision

boxingdivision 1 grudnia 2019 | 20:22   

@keanu1 - w skrócie... chodzi o to, że piłkarzy przeciwników wyzywa się niezależnie czy są czarni, łysi, rudzi, brzydcy, piękni... Chodzi o to aby mu dopiec, ale nikt nie ma zamiarów rasistowskich. Rasizm to za mocne określenie.

keanu1

keanu1 1 grudnia 2019 | 21:52   

@boxingdivision - Dziękuję za wytłumaczenie. Teraz życie wydaje się dużo prostsze.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich