Bezbramkowy remis z Romą

6 grudnia 2019 | 20:05 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

W piątkowy wieczór Inter podejmował Romę. Mimo licznych szans, żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

PRZEBIEG MECZU:

1' Początek spotkania.
2' Zaniolo w pojedynku jeden na jeden wywalczył rzut rożny.
5' Kolarov sfaulował Candrevę.
5' Doskonałe podanie Godina do Martineza, ale Argentyńczyk był na spalonym.
7' Błąd defensywy gości, piłkę przejął Lukaku, który oddał strzał w światło bramki, ale bramkarz wybił piłkę za linię końcową. Po wznowieniu gry, napastnik ponownie był bliski zdobycia bramki. Akcję zamykał Lautaro, ale nieskutecznie.
9' Handanović obronił strzał Perottiego.
11' Rzut rożny dla Romy. Handanović pewnie przejął piłkę.
14' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
15' Santon doznał kontuzji prawej stopy i musiał opuścic spotkanie. Zastąpił go Spinazzola.
19' Zaniolo wykorzystał błąd ekipy Antonio Conte i oddał strzał, ale czujnie w bramce zachował się Handanović.
26' Rzymianie bardzo długo utrzymywali się przy piłce i dwurktonie próbowali skonstruować dobrą akcję ofensywną.
29' Diawara wybił dośrodkowanie Candrevy za końcową linię boiska.
30' Kolejny rzut rożny dla Interu i kolejna nieudana akcja Nerazzurrich.
31' Niedokładne dośrodkowanie Candrevy w kierunku Lukaku.
32' Dwujkowa akcja Borji Valero i Martineza. Lautaro oddał strzał, ale piłka minęła dłuższy słupek.
34' Dobra gra Manciniego w obronie.
35' Faul na Lukaku. Rzut wolny dla Interu wykonywał Brozović, który posłał piłkę w mur.
39' Bardzo dobra piłka Godina w kierunku Vecino, który podał do Lukaku, ale Belg był w trudnej sytuacji i został zablokowany.
42' Vecino powalczył o piłkę, ale wywalczył jedynie rzut rożny.
43' Brozović otrzymał podanie od Lukaku, miał dobrą pozycję, ale posłał piłkę w trybuny.
46' Lautaro walczył ramię w ramię z Mancinim, po czym upadł na murawę, szukając w ten sposób rzutu karnego. Bezskutecznie.
47' Candreva narzekał na ból pleców. Conte w jego miejsce wprowadził Lazaro.

47' Kolarov próbował zaskoczyć strzałem z dystansu, ale piłka przeleciała nad bramką Interu.
48' Borja Valero fantastycznie dograł piłkę do Vecino, ale ten nie miał szans w starciu z Mirante.
53' Roma zmarnowała kontratak.
55' Dobra akcja gości, ale po dośrodkowaniu piłka minęła rzymskich piłkarzy.
60' Godin po raz kolejny popisał się precyzyjnym podaniem, ale Lautaro nie udało się równie dokładnie podać piłki do wbiegającego w pole karne Borji Valero.
62' Lazaro obejrzał zółty kartonik za faul na Kolarovie.
63' Roma bezradna w stałym fragmencie gry.
67' Perotti zszedł z boiska. W jego miejsce wszedł Dzeko.
68' Lautaro ponownie przed szansą zdobycia bramki, ale przeszkodził mu Spinazzola.
72' Asamoah zmienił Borję Valero.
78' Mancini sfaulował Martineza, po czym Biraghi wykonał rzut wolny, ale Rzymianie nie dopuścili gospodarzy do oddania strzału.
83' Dośrodkowanie Biraghiego w kierunku Lukaku, ale napastnik posłał piłkę daleko obok słupka.
87' Brozović zaserwował dobre podanie do Vecino, który podał do Martineza, ale Argentyńczyk nie zdobył bramki.
88' Za Biraghiego wszedł D'Ambrosio.
89. Florenzi zmienił Mkhitaryana.
90' Mancini sfaulował Lautaro. Asamoah wykonał rzut wolny, ale piłkę bez problemu złapał Mirante.
94' Sędzia doliczył trzy minuty, ale w tym czasie żadna z drużyn nie zdobyła gola. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Inter - Roma 0:0

Inter (3-5-2): 1 Handanovic; 2 Godin, 6 de Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva (19 Lazaro 48' pt), 8 Vecino, 77 Brozovic, 20 Borja Valero (18 Asamoah 72'), 34 Biraghi (33 D'Ambrosio 88'); 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 46 Berni, 13 Ranocchia, 16 Politano, 21 Dimarco, 30 Esposito, 32 Agoumé, 95 Bastoni.
Trener: Antonio Conte.

Roma (4-2-3-1): 83 Mirante; 18 Santon (37 Spinazzola 16'), 23 Mancini, 6 Smalling, 11 Kolarov; 21 Veretout, 42 Diawara; 77 Mkhitaryan (24 Florenzi 89'), 7 Pellegrini, 8 Perotti (9 Dzeko 67'); 22 Zaniolo.
Ławka rezerwowych: 45 Cardinali, 63 Fuzato, 5 Juan Jesus, 15 Cetin, 17 Under, 19 Kalinic, 48 Antonucci.
Trener: Paulo Fonseca.