Conte: Nie mogę ganić chłopaków

7 grudnia 2019 | 11:34 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Oto co po wczorajszym meczu z Romą powiedział trener Interu, Antonio Conte. Spotkanie jak wiemy zakończyło się bezbramkowym remisem mimo wielu okazji jakie stworzyli sobie Nerazzurri:

- Jeśli spojrzymy na mecz, Mirante był najlepszym zawodnikiem na boisku. Nie straciliśmy gola z taką świetną drużyną jak Roma. Zawodnicy dali z siebie wszystko, ale nie byli w stanie strzelić gola. Mieliśmy dobre okazje do tego i powinniśmy być bardziej bezwzględni pod bramką rywali. W każdym razie, nie mogę ganić chłopaków, ponieważ zostawili wszystko na boisku.

- Musimy dotrwać do przerwy świątecznej w najlepszy z możliwych sposobów. Wiemy, że są pewne problemy do przezwyciężenia ale piłkarze odpowiadają na nie w wielki sposób. Nasi fani muszą dalej nas wspierać, ponieważ musimy zostać zjednoczeni i wyciągnąć możliwie najwięcej z tej sytuacji. Potrzebujemy pomocy każdego i maksymalnego wsparcia dla tych chłopaków.

- Kiedy decydujesz się na wysoki pressing, są pozytywy i negatywy takiego rozwiązania. Jeśli odzyskasz piłkę, jesteś bardzo blisko bramki, ale to generalnie bardzo męcząca praca. Jeśli oni jednak przetną jakieś podanie, rywale mają wtedy przestrzeń. Dziś piłkarze grali dobrze i stworzyli kilka wielkich okazji, ale niestety nie mogli ich wykorzystać. W takich meczach indywidualne epizody bywają kluczowe.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 2


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich