Handanović: Scudetto? Pracujemy nad tym

25 grudnia 2019 | 15:33 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Pomimo świąt Bożego Narodzenia i przerwy w ligowych rozgrywkach, Samir Handanović znalazł czas, aby porozmawiać z reporterem Sky Sport Italia. Kapitan Interu pokusił się o podsumowanie dotychczasowego sezonu, lecz nie chciał zbytnio wybiegać w przyszłość i składać odważnych deklaracji.

Kapitan

- Jestem dumny z funkcji kapitana Interu. Staram się szanować opaskę zarówno na boisku, jak i poza nim. Ta grupa sprawia, że czuję się dumny. Wszystko zaczęło się sześć miesięcy temu, z nowym trenerem i nową filozofią. Zaliczyliśmy progres, lecz wciąż mamy spory margines poprawy. Grupa jest zespolona.

Ambicje

- Mamy obowiązek i ambicję, aby powalczyć o zwycięstwo. Drużyna poczyniła progres, nasza krzywa wznosząca jest wyraźna. U podstaw leży wspólna praca. Wzajemny szacunek wypracowuje się na boisku, niekoniecznie musimy być przyjaciółmi, aby się dogadywać. Szacunek na boisku jest kluczowy.

Efekt Conte

- Myślę, że rozumiem jego fenomen. Zawsze stawia siebie w pierwszej osobie, każdego dnia udowadnia to na boisku treningowym. Naprawdę interesują go wyłącznie meczowe schematy, a nie to, o czym piszą gazety. Ocenia pracę i poświęcenie każdego gracza.

Liga Mistrzów

- Te rozgrywki dały nam świadomość wielu rzeczy, lecz pozostawiły też otwartą ranę i mnóstwo gniewu.

Kariera

- Znajduję się na etapie świadomości i dojrzałości. Staram się rozwijać poprzez codzienną pracę. Oglądam swoje występy, analizuję i wyciągam błędy. Niczego nie żałuję. Jestem dumny z wartości i wychowania jakie przekazali mi moi rodzice i pragnę, wspólnie z żoną nauczyć tego nasze dzieci.

Lukaku i Lautaro

- Spodziewałem się, że będą bardzo dobrze. Spodziewam się również, że dołączy do nich Alexis Sanchez, kolejny ważny gracz, którego nam brakuje. 

Scudetto

- Będę usatysfakcjonowany jeżeli cały zespół da z siebie wszystko. Tytuł? Wszyscy chcecie żeby o tym mówić, wiele zespołów głośno o tym rozmawia i wszystko wydaje się takie proste. To tak nie działa. Musimy pracować i poświęcać się bardziej od innych, to jedyna droga do wielkości. Zamknę to stwierdzeniem, że jesteśmy w trakcie realizacji. 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 6

inter00

inter00 25 grudnia 2019 | 15:55   

Jeszcze 3 czy 4 sezony temu tylko Handa grał na poziomie zawodnika Interu. Cudownie patrzeć jak nie odszedł, tylko został z zespołem a dziś ma na koncie upragnione występy w LM i notorycznie dostawane nagrody najleposzego bramkarza Serie A. Brakuje tylko pucharów, żeby ukoronować jego pobyt w Interze

shinveji

shinveji 25 grudnia 2019 | 20:54   

pierwszy prawdziwy kapitan od czasu zanettiego

Nerazzurri14

Nerazzurri14 25 grudnia 2019 | 21:17   

Prowadź nas Samirze!!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich