Gasperini: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

12 stycznia 2020 | 12:07 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Wczorajszy wieczór mógł się skończyć naprawdę fatalnie dla podopiecznych Antonio Conte. Sędzia nie skorzystał z VAR ani razu, ale również osoby odpowiedzialne za jego obsługę nie reagowały we właściwy sposób. Zarzuty ze strony trenera Atalanty wydają się w tej sprawie niestety zasadne.

Poniżej najciekawsze fragmenty rozmowy Gian Piero Gasperiniego z pomeczowej konferencji dla prasy.

- Obaj jesteśmy wybuchowi podczas meczów, ale mamy wzajemny szacunek i była to wspaniała gra w piłkę nożną - ocenił krótko relacje z Antonio Conte.

- Dominowaliśmy w drugiej połowie, a nie było nam łatwo dojść do siebie po tym, jak straciliśmy bramkę tak wcześnie i pozwoliliśmy Lautaro i Lukaku się na nas rzucić. Obrona była nadzwyczajna, pozwalając reszcie drużyny na kontynuowanie gry w piłkę nożną i odcięcie miejsca dla napastników Interu. Josip Ilicic i Papu Gomez poprawili się po przerwie, a w konsekwencji poziom całej drużyny urósł. 

- Stworzyliśmy dziś wiele problemów Interowi. Myślę, że nie są przyzwyczajeni do radzenia sobie z takim poziomem presji w ataku.

- Zmarnowaliśmy mnóstwo karnych w ciągu ostatnich trzech i pół roku, ale tym razem Handanovic był doskonały, ma również świetne statystyki rzutów karnych. Szkoda, zasłużyliśmy na zwycięstwo i to była wielka szansa.

- Nie rozumiem dlaczego VAR tego nie wykrył. Gra już się skończyła, ale takie sytuacje są okropne. Ten rodzaj błędu nie powinien się wydarzyć w erze VAR. To niezrozumiałe - powiedział Gasperini o zachowaniu Lautaro Martineza w polu karnym Nerazzurrich - Żal mi panów z kabiny VAR, ponieważ ten rodzaj błędu umniejsza znaczenie bardzo cennej technologii. Osobiście uważam, że należy go stosować tylko w sytuacjach, które są jasne, a to naprawdę była taka sytuacja.

lautaro fail

Wideo do feralnej sytuacji do obejrzenia tutaj.

 

Źródło: givemesport.com, football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 10

wróbel1908

wróbel1908 12 stycznia 2020 | 12:20   

A czy wcześniej Zapata nie popychał Martineza?

Maciej Pawul

Maciej Pawul 12 stycznia 2020 | 12:26   

Analizowałem wideo, Zapata prawdopodobnie nie dotknął Martineza przy tej sytuacji, widać to z ujęcia od strony bramki Handy.

Edit: dorzuciłem link w artykule. (edycja 2020.01.12 12:30 / Maciej Pawul)

HeyaMakumba

HeyaMakumba 12 stycznia 2020 | 13:08   

Hmm jak przecież widać jak Zapata popycha Martineza od tyłu, a ten upada i następnie łapie za nogę Toloi. Mylę się ?

wróbel1908

wróbel1908 12 stycznia 2020 | 13:10   

Maciej ja się z tobą jednak będę spierał Zapata wg mnie faulował

Guantanamo

Guantanamo 12 stycznia 2020 | 13:16   

Zdecydowany faul Zapaty. Ręce Zapaty ewidentnie na to wskazują, a Lautaro w swoim polu karnym przewrócił się od podmuchu wiatru?

maestro84

maestro84 12 stycznia 2020 | 13:24   

Oj tam, bilans pecha i szczęścia wychodzi na zero. W którymś meczu, nie pamiętam już którym, to z kolei nam się należał karny. Oczywiście takie sytuacje powinny być natychmiast weryfikowane przez var, no ale trudno. A czy Atalanta zasłużyła na zwycięstwo? Nie bardzo. Remis to sprawiedliwy wynik, przecież gdyby był karny w tej sytuacji, to mielibyśmy jeszcze sporo czasu na odpowiedź i kto wie, co by się dalej działo na murawie.

darren

darren 12 stycznia 2020 | 13:30   

Kontakt Zapaty był, ale ciężko powiedzieć na ile on przełożył się na upadek Lautaro. Moim zdaniem faulu nie było. (edycja 2020.01.12 13:31 / darren)

Maciej Pawul

Maciej Pawul 12 stycznia 2020 | 14:15   

Może macie rację, wydaje mi się że ruch rękami był, ale popchnięcia nie było. Lautaro ma tendencję do upadania jak tylko poczuje rękę przeciwnika, do Neymara daleko, ale nie podoba mi się ta postępująca tendencja u niego.

darren

darren 12 stycznia 2020 | 20:13   

Jednak Maciej ma rację, oto dowód: https://pbs.twimg.com/media/EOGkYr-WsAEUsU0?format=jpg&name=large

Powinien być karny dla Atalanty.

superofca

superofca 14 stycznia 2020 | 01:57   

Nawet bez tego ekstra karnego Atalanta zrobiła po prostu lepsze wrażenie, mogliśmy w ogóle przerżnąć. Za mocno kombinujemy w wyprowadzeniu piłki, za długo gramy jedną strefą, no i pomoc jest bardzo mało aktywna w ofensywie. W defensywie z kolei robimy za dużo błędów w ustawieniu, nie trzymamy tak dobrze linii, pressing tylko w środkowej strefie, a jak idzie kontra to znowu polegać na Candrevie jest niepoważne.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich