Inter w ćwierćfinale Pucharu Włoch

13 stycznia 2009 | 19:24 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał dziś na Giuseppe Meazza zespół Genoa 3-1. Mecz jednak nie zakończył się w regulaminowym czasie, ponieważ po 90 minutach był remis. Bramki dla Interu zdobywali kolejno Adriano, Cambiasso oraz Ibrahimović.

Dzisiejszy mecz był pierwszym spotkaniem Interu w Pucharze Włoch obecnego sezonu. Na spotkanie do Mediolanu pofatygował się Diego Armando Maradona, który z trybun oglądał reprezentantów Argentyny.

Inter rozpoczął w zmienionym składzie w porównaniu z meczami ligowymi. W bramce tym razem wystąpił Francesco Toldo, szansę gry od pierwszych minut dostali również Jimenez, Crespo oraz Adriano. Chilijczyk stworzył pierwszą dogodną sytuację dla Interu, lecz po jego strzale piłka minęła bramkę. Dla gości szansę na bramkę miał Vanden Borre. Przed stratą gola Inter uratował wówczas Muntari.

Wiele szans w dzisiejszym meczu miał również Crespo oraz Adriano. Brazylijczyk zmarnował nawet rzut karny po faulu Biavy. Piłkarz Genoy za ten faul musiał zejść z boiska i od tej pory zespół rywali grał w osłabieniu.

Po zejściu Biavy przewaga Interu jeszcze mocniej wzrosła. Brakowało jednak udokumentowania przewagi bramką. Stało się tak jednak w 76 minucie po bramce Adriano. Brazylijczyk wykorzystał podanie swojego rodaka - Maxwella i głową dał prowadzenie Nerazzurrim. Radość nie trwała długo. Goście trzy minuty później doprowadzili do wyrównania za sprawą Rossiego.

Mecz po 90 minutach był nierozstrzygnięty, dlatego sędzia zarządził dogrywkę. W dogrywce Inter był już bezbłędny i po dwóch bramkach Cambiasso oraz Ibrahimovića Nerazzurri zakończyli mecz wynikiem 3-1. W następnej rundzie, a dokładniej w ćwierćfinale Inter zagra z AS Romą, tym samym jest to koniec tradycyjnych od 4 lat spotkań Interu i Romy w finale Pucharu Włoch.

Inter 1-1 Genoa (HT: 0-0, AET 3-1)
strzelcy: Adriano 76, Rossi 79, Cambiasso 100, Ibrahimovic 104.

Inter: 1 Toldo; 13 Maicon, 16 Burdisso, 25 Samuel, 6 Mxwell; 4 Zanetti, 26 Chivu, 20 Muntari (21 Obinna 46); 11 Jimenez (19 Cambiasso 73); 18 Crespo, 10 Adriano (8 Ibrahimovic 76).

ławka: 22 Orlandoni, 33 Mancini, 39 Santon, 77 Quaresma.
trener: José Mourinho.

Genoa: 73 Scarpi; 25 Biava, 13 Ferrari, 26 Bocchetti, 23 Modesto (4 Criscito 49); 7 Rossi, 77 Milanetto, 28 Juric; 68 Vanden Borre (11 Olivera 53), 14 Sculli, 20 Mesto (15 Papastathopoulos 46).

ławka: 1 Lamanna, 16 Cofie, 17 Jankovic, 31 El Shaarawi.
trener: Gian Piero Gasperini.

sędzia: Gabriele Gava (Conegliano Veneto).

kartki: Juric 27, Muntari 34, Milanetto 83, Scarpi 86, Obinna 102.