Conte: Musimy być bardziej bezwzględni

19 stycznia 2020 | 20:58 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Dla Antonio Conte z pewnych względów był to wyjątkowy mecz. To tu przyszedł na świat szkoleniowiec Nerazzurrich i to tutaj rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Odstawiając na bok sentymenty, Conte nie mógł być dziś zadowolony z wizyty w Lecce oraz finalnego wyniku spotkania. Inter wywiózł z Apulii tylko jeden punkt, choć był zdecydowanym faworytem. 

- Ostateczny rezultat wynika z tego, że jesteśmy drużyną która musi trzymać tempo 200km/h. Nie możemy pozwalać sobie na niższą prędkość. Coś takiego jak dziś może się wydarzyć, ale patrząc na statystyki, powinniśmy byli zgarnąć trzy punkty. Ewidentnie widać, że gdy zwalniamy tempo, stajemy się przeciętni i nie umiemy wygrać meczu. Byliśmy w pełnym gazie przez pierwszą część sezonu, a nawet nieco ponad to - powiedział na pomeczowej konferencji Antonio Conte. 

- Lecce zmieniło dziś swoje ustawienie na 5-3-2, wypełniając każdą wolną przestrzeń na boisku. Ciężko gra się przeciwko takiej formacji. Znaleźliśmy kilkukrotnie sposób na złamanie defensywy przeciwników, ale byliśmy niedokładni w napadzie. Musimy być bardziej zdeterminowani i bezwzględni, zdobywając przy tym bramki które pozostawią rywali w tyle - dodał szkoleniowiec Interu. 

Na koniec Antonio Conte odniósł się do ostatnich plotek i spekulacji związanych z zimowym mercato. 

- Rynek transferowy? Nie chcę o tym rozmawiać. Klub dokonuje swoich ocen pewnych piłkarzy i ich przydatności, ale ja jestem zadowolony z obecnego składu. Nie chcę by moje słowa były jakkolwiek przekręcane i źle interpretowane. Jestem trenerem i muszę dbać o to, aby moi piłkarzy wykazywali tyle zaangażowania ile tylko się da. Jeżeli chcemy utrzymać się na górze tabeli, musimy dawać z siebie ile tylko możemy. 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich