CAMPIONI 2021

 

Petrachi: Marotta podważył decyzję Ausilio

20 stycznia 2020 | 13:01 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Temat Leonardo Spinazzoli w Interze został już definitywnie zamknięty, lecz echa niedoszłego transferu są nadal mocno słyszalne. Giuseppe Marotta starał się tłumaczyć kulisy całej sytuacji w rozmowie z reporterem Sky Sport Italia, lecz tajemnicą poliszynela jest drugie dno sprawy. 

Doniesienia o tarciach na linii Marotta - Ausilio zdaje się potwierdzać również wczorajsza wypowiedź Gianluki Petrachiego, który obszernie i szczegółowo przedstawił swoją wersję wydarzeń sprzed kilku dni:

- Spinazzola ma się dobrze, jest w dobrej formie i cieszy się z pozostania w Romie. Podziwiam Marottę, ale najwyraźniej nastąpiło nieporozumienie lub całkowite załamanie w relacjach między dyrektorem sportowym, a dyrektorem generalnym Interu. Mamy wszystkie maile i rozmowy. Mówiono o testach medycznych, lecz Marotta dobrze zna zawodnika z czasów Juventusu. 

- Spinazzola przeszedł badania, był w pełni sprawny, lecz nagle Inter zaproponował zmianę warunków umowy, które były dla nas nie do przyjęcia. Szkoda przede wszystkim Politano, który jest wspaniałym chłopakiem i dobrym graczem. On naprawdę chciał wrócić do Rzymu. Musi panować zdrowy rozsądek. Pewne rzeczy mogą wydarzyć się na rynku, lecz kiedy padają słowa o zamknięciu operacji, to jest ona zamknięta. 

- Nie wiem, co może się teraz wydarzyć. Nadal potrzebujemy skrzydłowego. Jeżeli Inter chciałby wypożyczyć Politano na sześć miesięcy, naprawdę jesteśmy gotowi rozmawiać i możliwie najlepiej wykorzystać potencjał tego chłopaka dając mu okazję do regularnych występów. Na rynku transferowym zawsze dochodzi do starć, lecz jeśli nie dotrzymuje się złożonych obietnic, jest to bardzo rozczarowujące. 

- Cengiz Under absolutnie nie odejdzie. Rozmawiałem z agentem Politano i poinformowałem go, że nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian, lecz kontuzja Zaniolo zmusiła nas do działania. Spinazzola pierwotnie nie znajdował się na rynku. Poprosił o niego Inter. Byliśmy w takiej sytuacji, że postanowiliśmy podjąć rozmowy. Następnie Nerazzurri zmienili zdanie. 

- Myślę, że zamieszanie w Mediolanie trwało już przed testami medycznymi. W pewnym momencie, Marotta rozmawiał z Fiengą i stwierdził, że nie przekonuje go formuła ustalona przed dyrektora sportowego. Kiedy mój dyrektor mówi jedno, a dyrektor sportowy Interu zgadza się, operacja wydaje się być zamknięta. 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 5

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 20 stycznia 2020 | 14:07   

#AusilioOut.

HeyaMakumba

HeyaMakumba 20 stycznia 2020 | 14:34   

Myślę, że to zwykłe mącenie wody i próba wprowadzenia zamieszania w naszych szeregach. Jednocześnie chyba próbują coś ukryć ze Spinazzolą. Conte ostatnio stwierdził, że to On zablokował tę wymianę, tak samo jak gazety pisały iż to na życzenie Antonio miały odbyć się dodatkowe testy.

inter00

inter00 20 stycznia 2020 | 14:40   

Grubawo

wróbel1908

wróbel1908 20 stycznia 2020 | 14:54   

Szkoda jak by doszło do konfliktu Ausilio-Marotta może Roma chciała by coś na tym konflikcie ugrać.

superofca

superofca 20 stycznia 2020 | 18:07   

Po pierwsze, myślę, że do takich konfliktów dochodzi dużo częściej niż się nam wydaje, a martwić należałoby się gdyby to był otwarty konflikt z mediami w tle. Po drugie, rozmówca jest stronniczy i niechętny zarówno Interowi jak i jednemu z panów, o których mowa. Po trzecie, powód konfliktu jest raczej błahy, bo ja tego "Szpinalzo" jako jakiegoś kluczowego wzmocnienia nie widzę.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich