Atalanta 3-1 Inter

18 stycznia 2009 | 14:36 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Sromotną porażką 3-1 zakończył się dzisiejszy mecz ligowy Interu z Atalantą Bergamo. Gospodarze wyraźnie pokonali beznadziejnie grający dziś Inter zdobywając 3 bramki w pierwszej połowie. Bramka dla Interu padła dopiero w 90 minucie meczu.To pierwsza porażka Interu w Bergamo od 15 lat, a druga w tym sezonie.

Inter musiał wystąpić bez Waltera Samuela, który w ostatniej chwili wrócił do domu z powodu ostrego przeziębienia. W jego miejsce w składzie pojawił się Nicolas Burdisso. Od początku meczu zagrał również Crespo oraz powracający do gry Dejan Stanković.

O meczu można powiedzieć krótko: był spotkaniem, w którym defensywa Interu zdecydowanie zawiodła. Do przerwy Nerazzurri przegrywali aż 3-0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Floccari oraz Doni. Inter nie był w stanie odpowiedzieć świetnie grającym piłkarzom Atalanty.

Po przerwie pojawiło się na murawie kilka świeżych piłkarzy, lecz i to nie przyniosło oczekiwanego efektu, choć kilka szans ze strony Interu było. Żenujący spektakl zakończył się honorowym trafieniem Ibrahimovića, który z powodu kompletu kartek nie zagra w następnym meczu.

Atalanta 3-1 Inter (HT: 3-0)
strzelcy: Floccari 18, Doni 28, 33, Ibrahimovic 90+2.

Atalanta: 31 Coppola; 8 Garics, 2 Talamonti, 5 Manfredini, 6 Bellini (16 Rivalta 85); 79 Ferreira Pinto, 17 Guarente, 20 Valdes (15 De Ascentis 50), 22 Padoin; 33 Floccari (32 Vieri 90), 72 Doni.

ławka: 1 Consigli, 13 Peluso, 27 Capelli, 34 Defendi.
trener: Luigi Del Neri.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 6 Maxwell (7 Figo 46); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 26 Chivu (21 Obinna 29); 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 18 Crespo (10 Adriano 46).

ławka: 1 Toldo, 9 Cruz, 11 Jimenez, 24 Rivas.
trener: José Mourinho.