Inter awansował do półfinału!

29 stycznia 2020 | 19:43 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

Zakończył się mecz Inter - Fiorentina. Nerazzurri zdecydowanie lepiej zagrali w drugiej połowie. Warto odnotować, że debiut w czarno-niebieskich barwach zaliczyli Christian Eriksen i Victor Moses. Dzięki bramkom Antonio Candrevy i Nicolo Barelli, ekipa z Mediolanu awansowała do półfinału Pucharu Włoch.

PRZEBIEG MECZU:

I POŁOWA:

1' Drużyna Antonio Conte po raz pierwszy w tym sezonie wyszła w innym ustawieniu (3-4-1-2)
3' Pierwsza składna akcja Interu. Bardzo dobra współpraca Lukaku z Candrevą, który zagrał do Lautaro, ale niedokładnie. Do piłki dobiegł jeszcze Young, ale jego dośrodkowanie było złe.
4' Faul Interu i rzut wolny dla Fiorentiny. Fiołki nie wykorzystały tej okazji, ale piłkę w stronę bramki zdołał posłać Vlahović. Piłka minęła dalszy słupek.
6' Niecelny strzał Chiesy.
7' Próba dośrodkowania Bastoniego, ale piłka została wybita za końcową linię boiska. Z rzutu rożnego nic nie wynikło.
8' Barella dogrywał piłkę w pole karne, gdzie w dobrej sytuacji znalazł się Sanchez, ale zablokował go Dalbert.
13' Kiepski strzał z dystansu w wykonaniu Godina.
17' Candreva wywalczył rzut rożny, którego wykonywał Sanchez, ale zupełnie bez sensu.
23' Rzut rożny dla Fiorentiny.
27' Barella podjął próbę strzału z dystansu. Posłał piłkę nad bramką Terracciano.
29' Strzał Vecino w środek bramki.
36' Barella dokładnie podał do Candrevy, ten dośrodkował, ale Martineza wyprzedził defensor Violi.
44' GOOOOOOOOOOL!!! Zamieszanie w polu karnym, pierwszy do piłki ruszył Martinez, ale ostatecznie trafiła ona pod nogi Candrevy, który precyzyjnym strzałem trafił do bramki gości.
46' Koniec pierwszej połowy

II POŁOWA:

48' Dobre podanie Barelli do Martineza, ale Argentyńczyk trafił w boczną siatkę.
50' Rzut rożny dla Nerazzurrich, Sanchez spróbował trafić z dystansu, ale posłał piłkę obok bramki.
52' Odważne wejście w pole karne Lautaro, które przerwał Dalbert.
52' Rzut rożny dla Interu, dośrodkowanie na Bastoniego, który niecelnie trafiał głową.
55' Podanie Vecino do Martineza, ten do Candrevy i ponownie w defensywie skutecznie zagrał Dalbert.
55' Martinez nad bramką.
56' Badelj zszedł z boiska. W jego miejsce wszedł Cutrone.
58' Young do Vacino, strzał i... niestety obrona Terracciano.
60' GOL dla Fiorentiny. Zaczęło się od strzału Liroli, który został zablokowany. Viola rozpoczęła więc od rzutu rożnego. Podanie wykorzystał Caseres.
64' Grande Handanović! Vlahović niemal sam na sam z kapitanem Interu. Górą w tym starciu bramkarz.
65' Żółta kartka dla Dalberta, który z premedytacją sfaulował Sancheza. Za niewłaściwe zachowanie ukarano także Giuseppe Iachiniego.
66' Debiut Christiana Eriksena! Duńczyk zmienił Sancheza.
67' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Niesamowity strzał z dystansu w wykonaniu Nicolo Barelli!!!
72' Milenković sfaulował Martineza. Dogodna sytuacja Interu. Rzut wolny wykonywał Eriksen. Ponownie Dalbert skutecznie w obronie.
74' Kolejny debiut. Na boisku pojawił się Victor Moses. Zastąpił on strzelca bramki - Antonio Candrevę.
79' Eriksen z dystansu, lecz był to zbyt lekki strzał.
80' Sottil zmienił Chiesę.
83' Eriksen do Lautaro, ten trafił do bramki, ale Argentyńczyk był na spalonym.
84' Strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Sottil, ale Handanović nie miał problemów z obroną.
85' Ghezzal w miejsce Liroli.
88' Esposito zmienił Lukaku.
92' Vecino dograł piłkę do Esposito, którego strzał został zablokowany.
93' Koniec spotkania! Inter awansował do półfinału Pucharu Włoch!

Inter - Fiorentina 1:0