Dublet Lukaku, przełamanie Interu

2 lutego 2020 | 19:48 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Słaba pierwsza połowa, dobre zmiany Antonio Conte i przełamanie strzeleckiej niemocy za sprawą Romelu Lukaku. Tak, w największym skrócie, wyglądał dzisiejszy mecz na Dacia Arena. Inter pokonał Udinese 2:0, a obie bramki zapisał na swoim koncie belgijski napastnik.

1' Esposito zdecydował się na strzał z dystansu, Musso z kłopotami na rzut rożny.

7' Mocny strzał Eriksena, ale Musso był dobrze ustawiony i spokojnie obronił.

10' Silny strzał De Paula, Padelli wybił na rzut rożny.

11' Żółta kartka dla Barelli.

16' Fofana trafił w boczną siatkę.

17' Larsen obejrzał żółtą kartkę.

19' Nietypowa próba w wykonaniu Vecino. Urugwajczyk udem chciał wepchnąć piłkę do siatki, lecz niestety niecelnie.

28' Fofana spróbował uderzenia z dystansu, Padelli miał pewne kłopoty z interwencją.

34' Esposito znalazł się w dogodnej pozycji, ale fatalnie skiksował.

38' Padelli uprzedził nabiegającego na piłkę Okakę, a następnie Young zablokował strzał Larsena.

45+2' Koniec pierwszej połowy.

47' Musso niepewnie interweniował po strzale Younga, futbolówka trafiła pod nogi Esposito, lecz Włoch oddał beznadziejny strzał. To powinien być gol.

49' Bastoni obejrzał żółtą kartkę.

58' Lasagna uderzył wysoko nad bramką.

58' Podwójna zmiana w Interze. Brozović za Eriksena, Sanchez za Esposito.

59' Żółta kartka dla protestującego Conte.

63' Sanchez zbyt długo zwlekał z finalizacją akcji i ułatwił interwencję defensywie rywali.

64' Nareszcie! Piłka trafiła pod nogi Romelu Lukaku, który z zimną krwią pokonał Juana Musso. Inter zapracował na tego gola.

69' Belg powinien mieć na koncie drugiego gola, lecz uderzył słabo i ułatwił interwencję bramkarzowi Udine. Dobitka w wykonaniu Vecino była nieznacznie niecelna.

70' Musso staranował rozpędzonego Sancheza. Rzut karny dla Interu.

70' Żółta kartka dla Musso.

71' Romelu Lukaku pewnie zamienił jedenastkę na gola.

72' Zeegelar zmienił Semę, Jajalo pojawił się za Nuytincka.

77' Fatalne pudło Younga w dogodnej sytuacji.

82' Bardzo złe zachowanie Skriniara, które sprokurowało bramkową okazję dla Udinese. Lasagna nie wykorzystał okazji.

83' Teodorczyk zmienił Fofanę, D'Ambrosio zastąpił Mosesa.

86' Lasagna był bliski gola po uderzeniu z pierwszej piłki.

87' Lasagna obejrzał żółtą kartkę.

90+2' Mandragora uderzył bardzo mocno i nad poprzeczką.

90+3' Koniec meczu.

***

UDINESE - INTER 0:2 (0:0)

Gole: Lukaku 64, 71.

UDINESE (3-5-2): 1 Musso; 50 Becao, 87 De Maio, 17 Nuytinck (8 Jajalo 72'); 19 Larsen, 6 Fofana (91 Teodorczyk 83'), 38 Mandragora, 10 De Paul, 12 Sema (77 Zeegelar 72'); 15 Lasagna, 7 Okaka.
Rezerwowi: 88 Nicolas, 27 Perisan, 5 Troost-Ekong, 11 Walace, 18 ter Avest, 30 Nestorovski.
Trener: Luca Gotti.

INTER (3-4-1-2): 27 Padelli; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 11 Moses (33 D'Ambrosio 83'), 8 Vecino, 23 Barella, 15 Young; 24 Eriksen (77 Brozovic 58'), 9 Lukaku, 30 Esposito (7 Sanchez 58').
Rezerwowi: 1 Handanovic, 35 Stankovic, 2 Godin, 13 Ranocchia, 18 Asamoah, 32 Agoumé, 34 Biraghi, 87 Candreva.

2 lutego 2020 | 19:56

Young i Moses mają szansę pokazać, że byli warci transferu. Wierzę, że Eriksen od pierwszego spotkania weźmie grę na siebie.

kura8848

kura8848

2 lutego 2020 | 20:08

Od dzisiaj mamy nowego małego kibica Interu! :-) więc Panowie jazda po zwycięstwo bo chce jutro synkowi opowiedzieć jak zgarnelismy 3pkt z Udine. FORZA INTER

krim55

krim55

2 lutego 2020 | 20:19

Gratulacje kura8848 ! Inter rośnie w siłę :)

kura8848

kura8848

2 lutego 2020 | 20:29

krim55 dziękuję. Ciężko będzie O scudetto w tym sezonie, ale jest ono ciagle w naszym zasiegu. Mam sąsiada który jest kibicem juve i czekam z niecierpliwością kiedy będę mógł mu się zasmiac prosto w twarz i powiedzieć że król wrócił tam gdzie jego miejsce.

Vela

Vela

2 lutego 2020 | 20:44

Miło widzieć Esposito w składzie, oby dziś po 3 pkt, Forza!

darek_91

Aneta do jakiego zwyciestwa? Toż to padaka totalna xD cała drużyna stoi a Lukaku ma problem doslownie ze wszystkim. Ani przyjąć ani podać celnie nie umie dramat...

Borkos95

Borkos95

Na razie widzę tylko granie na ścianę, przez Lukaku. Na 5 obrońców nic nam to nie daje..

2 lutego 2020 | 21:36

co to się dzieje z nami ja nie mam pojęcia :/ :/ :/

darek_91

darek_91

2 lutego 2020 | 21:37

W ogole fajna rywalizacja w tej druzynie. Pilkarze co przychodza odrazu pierwszy sklad. O czym to swiadczy na milosc boską xD dobrze komentatorzy zjechali Conte

krim55

krim55

Problem z atakiem pozycyjnym jest nie od dzisiaj niestety lecce pokazało że gra 5 obrońcami się opłaca

Okozaur

Okozaur

2 lutego 2020 | 21:38

Tragiczna gra, a nawet brak, gry. Esposito(ja wiem ze ma 17 lat ja wiem wiem) popelnia bledy i gra jak na osiedlowym betoniaku.... Lukaku zero motoryki- wedlug mnie jest zajechany. Druga linia: Eriksen bez oceny jego pierwszy mecz widac brak chemii jeszcze.... Bo z kim ma ja miec. Nicolo znow glupia kartka i jak to on po kartce gra weslug mnie na 30%, Vecino cos aie stara ale bardzo niendokladny. Moses : widac brak gry u niego. YOUNG dla mnie najlepszy na boisku. (edycja 2020.02.02 21:39 / Okozaur)

Borkos95

Borkos95

2 lutego 2020 | 21:39

Tak Young, póki co "najlepszy" ostatni transfer ;)

2 lutego 2020 | 21:40

Padelli niestety interwencje ma niepewne.
Niestety nie umiem wytłumaczyć tak słabej naszej gry. W styczniu wyszła jakaś inna drużyna, Inter potrafi grac pressingiem, a dziś to jacyś przebierańcy... (edycja 2020.02.02 21:43 / maestro84)

2 lutego 2020 | 21:48

Young jest po prostu lepszy od Biraghiego, więc jego obecność akurat mnie zupełnie nie dziwi.

2 lutego 2020 | 22:40

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Ten mecz pokazał jak ważny dla Interu jest Marcelo Brozovic to była kluczowa zmiana. Esposito nie jest jeszcze gotowy na Inter.

darek_91

darek_91

2 lutego 2020 | 22:41

Przyzwoity występ Younga. Brozovic pilkarz meczu. Sanchez tez bardzo dobry mecz wniesienie ozywienia i wypracowanie karnego. Wejscie Brozovicia i Sancheza odmienilo nasza gre i wygralo nam mecz. Barella przy Brozo inny pilkarz. Eriksen bez formy. Mamy 3 punkty ale nasza gra nie napawa optymizmem.

Świetna zmiana Sancieza i odskakujemy od grupy pościgowej na 12 punktów.

O Brozo nie ma co wspominać. Bez niego nie istniejemy xD (edycja 2020.02.02 22:43 / nwk)

2 lutego 2020 | 22:45

Young trzeci mecz bez zastrzeżeń, wejście Brozo i Sancheza zmieniło grę.

2 lutego 2020 | 22:49

Wreszcie skończył się pechowy Styczeń remisowy i przyszedł Luty i mam nadzieję że to dzisiejsze zwycięstwo da nam tlen i już będziemy do końca wygrywać

2 lutego 2020 | 22:50

Brozo to jest jednak niezastąpiony... Young wciąga innych na pozycji z biegu. A Romelu to czarna pantera! I tyle plusów z tego meczu. Dziękuję - dobranoc.

2 lutego 2020 | 22:51

uffff wyszarpaliśmy to, tzn tak naprawdę wyszarpał Conte nogami Younga, Brozo, Sancheza i Lukaku.

2 lutego 2020 | 22:52

Mam nadzieję że Alexis od dziś będzie coraz lepszy i z Milanem to udowodni ❗❗❗

2 lutego 2020 | 22:54

Flop: Padelli, Eriksen, Vecino, megaflop Esposito który musi jeszcze zebrać sporo doświadczenia.
Do topu jeszcze de Vrij. (edycja 2020.02.02 22:56 / maestro84)

2 lutego 2020 | 22:56

Zaczęliśmy grać po zejściu Eriksena (słabe zawody) i przejściu na klasyczne 352, w którym na ten moment gra nam się po prostu lepiej. Świetna zmiana Sancheza, który pokazał, że wciąż ma to coś, tylko musi grać w ataku, a nie jak z Fiorentiną na pozycji "10". Na plus również Young, Brozović, Barella (po zmianie pozycji) no i Lukaku. Na minus Esposito, tragiczny występ w którym marnował każdą piłkę jaką dostał pod nogi. To wciąż nie ten poziom. Pozytywnie się nastawiam na przyszłe spotkania, gdzie rywale będą z wyższej półki niż Udinese czy Lecce, co da nam więcej miejsca do rozwinięcia skrzydeł.
Aha, jeszcze miałem coś napisać o Vecino, ale zapomniałem, że w ogóle był na boisku.

2 lutego 2020 | 22:59

Bez Brozovica nasza pomoc to gówno i po raz kolejny to powtórzę. Gość jest kluczowy i nie mamy nikogo innego o takiej charakterystyce rozgrywającego z głębi pola, zaczynające akcje od naszego pola karnego.

2 lutego 2020 | 23:22

Zgadzam się, Esposito zanotował tragiczny występ, nie możemy sobie pozwolić na ogrywanie go w takich meczach. Top Young, Brozo, Sanchez, Lukaku

2 lutego 2020 | 23:28

Top to De Vrij - gdyby nie trzymał obrony dp bramki Lukaku to było by po wygranej
Top Conte trafione zmiany, mimo że gramy jeszcze przeciętnie to stara się coś zrobić
Top Brozo - nie będę pisał o dziś ale pamiętam pare sezonów temu jak kłócił się z kibicami, większość chciała go wyjebac no zmieniło się

3 lutego 2020 | 06:49

Tyle piachu, co w pierwszej połowie, to ostatni raz widziałem na plaży.

Padelli - występ ogólnie ok, bo nic nie popsuł, ale elektryczny w interwencjach, ale to nie dziwi.

Skrniar - trochę bez formy, parę wpadek jednak ogólnie dobry występ.

De Vrij - klasa sama w sobie. Jak dla mnie najlepszy obrońca, w tym sezonie Serii A.

Bastoni - ratował sytuację faulem i żółta. Gdyby nie De Vrij i Young, to może znowu mówiło by sie o jego wpadce przy golu dla przeciwnika

Moses - tylko biegał, spóźniony. Próbował, chciał, ale do poprawki.

Barella - nawet jak gra słaby mecz, to coś ugra. Tym razem asysta przy golu Lukaku. Czekam na jego powrót do formy.

Vecino - chyba jego najgroszy mecz w sezonie. Mnóstwo niecelnych podań, nie pomagał w obronie. Lepiej wyglądał jak Brozo ale jak chce zostac w Interze, to musi sie szybko poprawić.

Eriksen - trochę bez formy ale na jego obronę mozna powiedzieć, że cale Udinese go pilnowało. Nie miał tez za bardzo z kim rozegrać. Musi sie więcej pokazywać do piłek i czekam aż zagra z Brozo.

Esposisto - ma talent ale jeszcze nie ten poziom. Odbija się od obrońców. Powinien dostawac końcówki i dużo trenować.

Lukaku - kolejny raz zrobił, to do niego należy. Widać, że lepiej się czuję jak piłka chodzi szybciej.

Brozovic - jak ze zdrowiem, doceniony po nieobecności. Przyspieszył grę. Zrobił, to czego nie potrafił Barella i spółka.

Sanchez - dobre wejście. W pół godziny zrobił więcej niz Esposito przez godzinę. Zasłużył na gre od pierwszych minut.

D'ambrosio - miał pomóc obronic wynik i to zrobił. Cieszy jego powrót do zdrowia.

Matt1

Matt1

3 lutego 2020 | 07:40

genialne zmiany, panie Conte! Licze ze Sanchez wyjdzie w wyjsciowej 11 na Milan. Obie akcje bramkowe majstersztyk. Barella przy Brozo inny zawodnik, jak juz ktos wspomnial :) Young kolejne swietne zawody

ArturO888

ArturO888

3 lutego 2020 | 09:27

Ciężki mecz, ale najważniejsze że zakończony 3 punktami. Jeżeli chodzi o Esposito, to raczej nie nadaje się do pierwszego składu, z pewnością za wcześnie dla niego. Fizycznie odstaje od reszty zawodników, odbijał się od obrońców Udinese. Brak jest również u niego jak narazie odpowiedniej dynamiki i szybkości, a jak istotne w takich meczach są te elementy pokazał chociażby 32 letni Sanchez, gdy wywalczył rzut karny. W derbach mam nadzieję że to Chilijczyk zagra obok Lukaku. Kolejne spostrzeżenie to Brozovic...widać dlaczego Conte nie dawał mu odpoczywać wcześniej i grał wszystkie możliwe spotkania. Jest to kluczowa postać w drugiej linii. Eriksena nie ma sensu oceniać po 5 dniach obcowania z drużyną. Vecino tak jak ostatnio wszystkich przyzwyczaił: albo jest kompletnie niewidoczny, albo widoczne są jego niecelne zagrania i złe decyzje. Lukaku żyje z podań, jak zespół gra słabo, pomoc nie jest w stanie dograć dobrej piłki to i on znika. Co by nie mówić o jego grze, to broni go 16 bramek które ma już zdobyte w lidze. Cała defensywa zdecydowanie na plus, oczywiście De Vrij to klasa sama w sobie i jak ktoś wyżej zauważył to chyba w tym momencie najlepszy obrońca Serie A. Padelli, coż się po nim spodziewać, zbyt pewny nie był, ale obronił to co miał obronić, także mimo wszystko również na plus. Co do wahadeł, Young pomimo 35 lat, bije na głowę Biraghiego i Asamoaha, w każdym z 3 spotkań w jakich gral zaprezentował się bardzo dobrze. Moses natomiast widać, że jest świeżo po kontuzji, ale myślę że jak wejdzie w rytm meczowy, to wygryzie bez problemu Candrevę z pierwszego składu. W letnim okienku zdecydowanie Marotta powinien ściągnąć do Interu De Paula. Bardzo dobry zawodnik, a jak widać przy szklanym Sensim i kiepskich Gagliardinim i Vecino, potrzeba jeszcze wzmocnień w drugiej linii.

damianekk1985

3 lutego 2020 | 10:11

Brozo często niedoceniany przez wielu ponownie pokazał jak bardzo jest ważny i łączy obronę z atakiem Barella będzie taki sam lecz jeszcze ma braki