Pierwszy mecz dla Napoli

12 lutego 2020 | 19:48 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po słabym i niezbyt emocjonującym widowisku, Inter uległ Napoli 0:1 w pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu Włoch. Gola na wagę cennego zwycięstwa zdobył w 57. minucie Fabian Ruiz. Rewanż w Neapolu odbędzie się 5 marca.

3' Żółta kartka dla Skriniara.

6' Lekki strzał Brozovicia i Ospina nie miał problemów z interwencją.

11' Mertens uderzył nad bramką.

16' Strzał Lautaro, pewnie obronił Ospina.

17' Dośrodkowanie Biraghiego, strzał głową Lautaro, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

28' Nieudana próba strzału Biraghiego z rzutu wolnego.

34' Zieliński oddał niecelny strzał z dystansu.

45+2' Szybkie wyjście z akcją w wykonaniu Napoli. Piotr Zieliński stanął oko w oko z Daniele Padellim, lecz bramkarz Interu zdołał powstrzymać Polaka.

45+3' Koniec pierwszej połowy.

46' D'Ambrosio zastąpił Skriniara.

50' Głowka Lukaku, spokojnie obronił Ospina.

51' Żółta kartka dla Manolasa.

57' Krótkie rozegranie piłki przed polem karnym Interu i gol dla Napoli. Fabian Ruiz popisał się precyzyjnym uderzeniem i Daniele Padelli był bez szans.

63' Niecelny strzał Lautaro.

66' Eriksen zmienił Sensiego.

70' Żółta kartka dla Conte.

72' Mocny i niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Eriksena.

73' Milik zmienił Mertensa.

74' Sanchez zastąpił Mosesa.

75' Kocioł w polu bramkowym Napoli, lecz futbolówka wylądowała ostatecznie w dłoniach Ospiny.

77' Mario Rui obejrzał żółtą kartkę.

78' Politano zmienił Callejona.

82' Allan zastąpił Zielińskiego.

85' Żółta kartka dla Ospiny.

86' Niecelny strzał Eriksena.

90+4' Dobra okazja dla D'Ambrosio, lecz Ospina zdołał zatrzymać strzał gracza Interu.

90+4' Koniec meczu.

***

Inter - Napoli 0:1 (0:0)

Gol: Fabian Ruiz 57.

INTER (3-5-2): 27 Padelli; 37 Skriniar (33 D'Ambrosio 46'), 6 de Vrij, 95 Bastoni; 11 Moses (7 Sanchez 74'), 23 Barella, 77 Brozovic, 12 Sensi (24 Eriksen 67'), 34 Biraghi; 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Rezerwowi: 1 Handanovic, 35 Stankovic, 46 Berni, 2 Godin, 8 Vecino, 13 Ranocchia, 15 Young, 20 Borja Valero, 87 Candreva.
Trener: Antonio Conte.

NAPOLI (4-1-4-1): 25 Ospina; 22 Di Lorenzo, 44 Manolas, 19 Maksimovic, 6 Mario Rui; 4 Demme; 12 Elmas, 20 Zielinski (5 Allan 83'), 8 Fabian Ruiz, 7 Callejon (21 Politano 78'); 14 Mertens (99 Milik 73').
Rezerwowi: 1 Meret, 27 Karnezis, 9 Llorente, 11 Lozano, 13 Luperto, 24 Insigne, 26 Koulibaly, 68 Lobotka.
Trener: Gennaro Gattuso.

Komentarze: 29

12 lutego 2020 | 20:04

Spoko skład, mam nadzieje że wejdzie Eriksen/Valero za Barelle oraz odpocznie Lukaku. Tymczasem po zwycięstwo!!! Forza!!!

Dominik

Dominik

12 lutego 2020 | 20:09

Esposito naciągnął mięsień uda i pewnie odpocznie 3 tygodnie. Szkoda, zawsze to jakaś alternatywa na wejście z ławki.

12 lutego 2020 | 20:13

Oby się nie przestraszyli tak jak milanu

darek_91

darek_91

12 lutego 2020 | 20:29

Young, Eriksen, Sanchez z ławki. Forza Inter.

12 lutego 2020 | 21:43

Pierwsza połowa porywająca :) (edycja 2020.02.12 21:44 / mroczny elf)

12 lutego 2020 | 22:43

ehh no i porażka... no ale trudno, jeśli jakiś mecz mieliśmy przegrać, to chyba najmniejsza strata, że przegraliśmy właśnie ten. Top: D'Ambrosio, Eriksen i Sanchez. Flop: Barella, Biraghi (jak zwykle), Bastoni, Padelli (edycja 2020.02.12 22:47 / maestro84)

damianekk1985

12 lutego 2020 | 22:45

Niestety słabo ciekawe czy w nogach był mecz Milanu czy może mieli się oszczędzać przed Lazio cholera wie ale niewidoczny Lukaku ale to Conte wydaje mu polecenia więc nie wiadomo kogo winić Brozo poniżej normy Barella słabo Lautaro starał się lecz nic z tego nie wynikało słabiutko Sensi z resztą całą druga linia cieniutko

12 lutego 2020 | 22:46

Mam takiego kumpla z którym gram w pes na konsoli zawsze jak przegra to mówi ale spójrz na statystyki haha nadaje się do tego meczu

12 lutego 2020 | 22:47

Po co pchamy się tymi wahadłami to ja nie wiem.

Dziś to była tragiczna gra w naszym wykonaniu

Turbot

Turbot

12 lutego 2020 | 22:51

Spoko meczyk, lubię takie.

Sebastian Miakinik

Krótko rozgrywane rzuty różne to też marny pomysł.

12 lutego 2020 | 22:54

Znów dało o sobie znać poprzednie lata przegrywow i takie 0-0 miało być, ale niestety coś nie wyszło. Ciekaw jestem dalszych losów drużyny Conte, czy wygramy coś w końcu? Prawie 10 lat bez trofeum...

12 lutego 2020 | 22:55

Easy, to jest jedna bramka do odrobienia w rewanżu. Mecz do zapomnienia, wyglądało jakby każdy dostał wytyczne, żeby się nie wysilać.

paweloo7

paweloo7

12 lutego 2020 | 22:58

Poza Lautaro i De Vrij wszyscy do rąbania drewna sie jedynie nadawali

Kompilacja naszych wrzutek z tego meczu z podkładem z Benny Hilla to coś na co czekam xD

SeaVent

SeaVent

12 lutego 2020 | 23:04

Bywa i tak...zawsze i na zawsze po zwycięstwie lub porażce. Forza

12 lutego 2020 | 23:05

Słaby mecz Interu na małej intensywności przez większość meczu brak pomysłu, w Neapolu trzeba wygrać co nie będzie łatwe ale i nie niemożliwe z Lazio trzeba zagrać zdecydowanie lepiej.

Nerazzurri14

12 lutego 2020 | 23:21

Nie zasłużyły naplety na wina ale no cóż nie zawsze piłka sprawiedliwa. W rewanżu będzie lepiej. Forza inter!!

darek_91

darek_91

12 lutego 2020 | 23:50

Bezsensowna glupia gra skrzydlami i wzdłuż boiska. Zero gry środkiem pola. Mecz w naszym wykonaniu naprawde slaby. Zero okazji. Wygladalo to tak jakby Napoli nasza gre i taktyke rozczytalo. Myślę ze Politano ma w tym swoja cegiełkę i co nieco z taktyki i gry Conte wypaplal. Sanchez Lautaro i Eriksen robi roznice i to widac (edycja 2020.02.12 23:53 / darek_91)

13 lutego 2020 | 06:37

Niestety ale większość zawodników bylo pod formą. Skriniar znowu ratuje sie faulami w okolicach pola karnego, Barella slabe ostatnie podanie, Lukaku głównie stał i czekał na podania. Ogólnie można, by wymieniać.

Największy problem jest dla cały czas ten sam od kontuzji Sensiego, czyli słabe rozegranie.

Oczywiście mam nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja i wszyscy szybko wrócą do wysokiej formy. FORZA INTER.

turbocygan

turbocygan

13 lutego 2020 | 07:00

D'Ambrosio zaskoczył nieźle, mógłby tak grać zawsze

13 lutego 2020 | 07:21

Sensi bez formy, Biraghi jest dwa poziomy gorszy od Younga. Lukaku jakoś słabo się wczoraj chciało. Conte też dał ciała bo zmiany zdecydowanie za późno. Ogólnie mecz słabiutki. W następnym spotkaniu Eriksen w miejsce sensiego od poczatku

vnm

vnm

13 lutego 2020 | 10:24

mecz byl tak pasjonujacy, ze zasnalem w 2 polowie. Naszczescie nic nie stracilem choc snilo mi sie ze wygralismy 3 do 1 :]

ArturO888

ArturO888

13 lutego 2020 | 11:28

Wyglądało to tak jakby drużyna dostała wytyczne, że mają się nie przemęczać i być 100% przygotowani do niedzielnego meczu z Lazio, który patrząc na tabelę może okazać się jednym z kluczowych dla całego sezonu. Pewnie założeniem było żeby nie stracić bramki i może jak się uda to coś strzelić. Przy bramce Ruiza, zawinił zdecydowanie Biraghi, po którego grze kolejny raz widać jak nieocenione jest przyjście Younga. Sensi po tej kontuzji to zupełnie inny zawodnik, ciekawe czy do końca sezonu chociażby zbliży się do dyspozycji jaką prezentował na początku rozgrywek.

13 lutego 2020 | 12:44

Biraghi jest gorszy od candrevy bez formy na kacu. Liczyłem na więcej, ale też myślę że na serie a się oszczędzali

13 lutego 2020 | 22:03

Young go zjada. To trochę pokazuje jakie skrzydła do niedawna mieliśmy. Moses jak się rozkręci to też pozamiata