Conte przed pojedynkiem z Łudogorcem

19 lutego 2020 | 21:14 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Już tylko godziny dzielą nas od pojedynku Interu Mediolan z Łudogorec Razgrad w Lidze Europy. Z dziennikarzami na tradycyjnej konferencji przedmeczowej spotkał się trener Nerazzurrich Antonio Conte.

O przeciwniku

- Mówimy o zespole przyzwyczajonym do gry w Europie. Są na szczycie tabeli krajowej z istotną przewagą nad drugim miejscem. To dobry zespół z wieloma piłkarzami wysokiej jakości. Będziemy musieli zmierzyć się z meczem z właściwą determinacją, pokorą i chęcią, aby dać z siebie wszystko, wiedząc, że stajemy w szranki z drużyną, która dobrze sobie radzi, która jest w pełni sił, a także wygrała swój ostatni mecz 6-0. Będziemy musieli być bardzo ostrożni.

Czy Cosmin Moti, były gracz Sieny, będzie problemem?

- Nie lubię rozmawiać o pojedynczych osobach, ale na pewno Łudogorec ma indywidualności i znakomity atak. Będziemy musieli mieć dla nich wielki szacunek. Pracowaliśmy, znając ich zalety i wady.

Alexis Sanchez i jego powrót do formy

- Sanchez wyzdrowiał po ciężkiej kontuzji, ale nie grał przez trzy miesiące. Dobrze się regeneruje, jest teraz gotowy do startu od pierwszej minuty. W ciągu ostatnich dwóch lat niewiele grał, musi znaleźć się w najlepszej kondycji i trzeba mu pomóc.

Przegrana z Lazio

- Końcowy wynik boli, ale myślę, że występ był bardzo dobry, dziś Lazio jest jedną z najlepszych drużyn w lidze. Przykro mi, ponieważ te dwa stracone gole to były prezenty dla Lazio. Zaczynamy od naszych przekonań i chęci poprawy. Cel musi być jasny. Jutro musimy wykazać zaangażowanie w rozgrywki europejskie, słuszne jest uszanowanie ich w najlepszy możliwy sposób.

Na temat komentarzy dotyczących indywidualnego rozwoju zawodników

- Każdy gracz musi myśleć o ulepszaniu się. Nie może zostawiać wszystkiego zawodnikom, którzy są obok niego. Mówiłem o rozwoju indywidualnym, ponieważ jeśli tak się stanie, będziemy rosnąć jako zespół.

Nieobecni piłkarze

- Brozovic pozostał w Mediolanie, ponieważ nadal boryka się z problemem kostki, w ciągu ostatnich dwóch dni nie trenował i chcę, aby po zaplanowanym indywidualnym treningu był zdrowy w stu procentach. Skriniar również pozostał w Mediolanie, ponieważ i tak nie planowałem go wystawić. Jutro rano dokończymy treningi, a potem podejmę decyzję o wyborze jedenastki.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 19 lutego 2020 | 21:35   

Sanchezowi nie pomoże wystawianie go na ostatnie 10 min. Jeżeli Lukaku nie ma zmiennika myśle że lepiej postawić czasami na duet LaSa niż eksploatować non-stop Belga


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich