Conte: Sampdoria jeszcze nie zginęła

22 lutego 2020 | 19:52 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Antonio Conte spodziewa się trudnej przeprawy w starciu z Sampdorią. Szkoleniowiec Interu ma nadzieję na powrót kilku niedostępnych ostatnio graczy, a także nie wyklucza pewnych korekt w ustawieniu swojego zespołu. Poniżej kilka najciekawszych fragmentów z przedmeczowej konferencji prasowej. 

- Trudność jutrzejszego meczu polega na tym, że mierzymy się z rywalem w dobrej dyspozycji, nawet pomimo wyniku ich ostatniego spotkania. Ten zespół żyje i ma się dobrze. Sampdoria ma bardzo doświadczonego trenera i dobrych zawodników. Fabio Quagliarella zachwyca z roku na rok, więc musimy pozostać bardzo skoncentrowani, aby sięgnąć po komplet punktów. 

- Oczywiście trudniej jest przygotować zespół do meczu w zaledwie jeden dzień. Nie ma zbyt wiele czasu do zmiany strategii, więc będziemy musieli przywyknąć. Marcelo Brozović i Alessandro Bastoni wzięli wczoraj udział w zajęciach, będziemy musieli dokonać oceny sytuacji. Wiele razy już powtarzałem, że najważniejszą sprawą jest skupienie na naszej własnej postawie i poprawa z meczu na mecz. Przeszkody i potknięcia będą się zdarzały, podobnie jak we wszystkich dziedzinach życia. Ważne, że mamy siłę patrzeć w przyszłość i dostrzegamy, że wspólnie budujemy coś ważnego.

- W niektórych meczach masz więcej możliwości do zmiany systemu, lecz należy pamiętać, że wszystko trzeba wcześniej przećwiczyć. Potrzebujemy pewnej równowagi, więc przekonamy się, czy będziemy mieli czas na wdrożenie nowego scenariusza. 

- Lautaro pozostaje w pełni skoncentrowany. Ma się dobrze i musi to kontynuować. On ma dopiero 22 lata, a już bardzo się poprawił w stosunku do poprzedniego sezonu. Cieszę się, że mam go w swoim zespole. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich