CAMPIONI 2021

 

Oficjalnie: Z Łudogorcem bez kibiców (akt.)

24 lutego 2020 | 14:00 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W ostatnich dniach, informacje czysto sportowe musiały niestety ustąpić miejsca kolejnym doniesieniom w sprawie szalejącego korowirusa, który kompletnie zdezorganizował rozgrywki włoskiej Serie A. Najprawdopodobniej dzisiaj zapadnie decyzja odnośnie rozegrania 26. serii gier.

Przypomnijmy, że premier Giuseppe Conte poinformował, że istnieje możliwość odwołania najbliższej kolejki, o czym pisaliśmy w tym miejscu. Taki scenariusz dodatkowo zagęściłby terminarz spotkań, który już teraz napięty jest niemal do granic możliwości. Sky Sport ujawniło, ze władze włoskiej piłki w porozumieniu z klubami zamierzają złożyć oficjalną prośbę do Ministerstwa Zdrowia o rozegranie kolejki nr 25 bez udziału publiczności. Oznaczałoby to, że hitowe starcie Juventus - Inter odbyłoby się przy pustych trybunach. 

W przypadku Nerazzurrich do rozwiązania pozostaje również kwestia rewanżowej rywalizacji z Łudogorcem Razgrad. Na piątkowe popołudnie zaplanowane zostało losowanie kolejnej fazy rozgrywek Ligi Europy, więc przełożenie meczu na inny termin praktycznie nie wchodzi w grę. Z powodów logistycznych mało prawdopodobne jest także rozegranie meczu na terenie neutralnym. Najbardziej prawdopodobną opcją pozostaje zamknięcie trybun dla kibiców.

O dalszym rozwoju wypadków postaramy się informować Was na bieżąco. 

Aktualizacja:

Inter oficjalnie poinformował na swojej stronie, że najbliższy mecz z Łudogorcem Razgrad zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Taka sama decyzja spodziewana jest w stosunku do zaplanowanych na niedzielę Derby d'Italia z Juventusem. 

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

Sostek

Sostek 24 lutego 2020 | 14:16   

Masakra

shinveji

shinveji 24 lutego 2020 | 15:19   

bardziej sie martwie o polską gospodarke niz o odwolanie imptez sportowych

Kiksu

Kiksu 25 lutego 2020 | 06:34   

"a życie toczyło się dalej..."

HeyaMakumba

HeyaMakumba 25 lutego 2020 | 09:30   

@shinveji spokojnie, ma się dobrze w obcych rękach ;)

maestro84

maestro84 25 lutego 2020 | 16:03   

Z Ludogorcem niech sobie pokopią i odfajkują, natomiast szkoda, żeby mecz sezonu Serie A odbył się praktycznie bez atmosfery. Lepiej to przełożyć choćby na końcówkę sezonu. Może do tego czasu uda się opanować wira.

excubitor

excubitor 25 lutego 2020 | 19:41   

maestro - tam nie ma gdzie przekładać. Cholera wie, jak daleko dojdziemy w Pucharze UEFA, do tego Coppa, końcówka sezonu, jeśli Juve i Lazio jeszcze gdzieś zgubią punkty, to będzie mordercza gonitwa o lidera. A 2.5 tygodnia później już startuje Euro.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

Tego dnia nikt nie obchodzi urodzin

  zobacz wszystkich