Infantino chce zmienić piłkę nożną

26 lutego 2020 | 20:08 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Gianni Infantino chce wprowadzić zmiany do piłki nożnej. Prezydent FIFA ma w planach wprowadzić aż dziesięć zmian, które mają przeprojektować tę dyscyplinę. Mają one dotyczyć między innymi systemu VAR, reformy systemu turniejów i transferów, a także walki z rasizmem.

1. Jednakowy kalendarz reprezentacyjny dla wszystkich, dostosowany do rozgrywek na wszystkich kontynentach.
2. Optymalizacja zasad gry dla bardziej ofensywnej piłki nożnej.
3. Reforma systemu transferów, by pieniądze pozostały w piłce nożnej i nie wzbogacały pośredników.
4. Nowe mechanizmy ochrony (ekonomiczne, fizyczne, umowne) zawodników, trenerów i klubów.
5. Promocja i rozwój nowego Klubowego Pucharu Świata 2021.
6. Regularne, okresowe konsultacje między wszystkimi piłkarzami.
7. Trwałość turniejów z ekonomicznego, społecznego i środowiskowego punktu widzenia.
8. Reforma systemu turniejów, ponieważ "turnieje najwyższego szczebla podnoszą poziom drużyn narodowych, klubów i zawodników" (ten punkt może być negatywnie odebrany przez UEFA, która obawia się ingerencji FIFA w rozgrywki klubowe).
9. Inwestycja w VAR, by system był dostępny dla wszystkich, jednocześnie poprawiając komunikację z sędziami.
10. Walka z rasizmem, obrona praw człowieka, wzmocnienie kobiecej piłki nożnej, ochrona nieletnich i wiele innych, społecznych kwestii, o których jutro rozpocznie się międzynarodowa debata.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

inter00

inter00 26 lutego 2020 | 20:34   

1. Wywalenie urzędników UEFA i FIFA, którzy zamiast o dobro piłki nożnej, dbają tylko o własną kieszeń.
Osobiście uważam że piłka nożna strasznie się popsuła, ale od góry i jeżeli góra się nie zmieni to żądne zmiany nic nie dadzą. Przekręty, korupcja, sprzedaż Mistrzostw Świata do Kataru, to wszystko jest największym problemem. Jeżeli FIFA rzeczywiście by chciała zmienić piłkę na lepszą, to powinna skupić się na klubach. Dopieprzać się z FFP klubom jak City czy PSG, dawać dotacje na akademie piłkarskie, budować boiska dla dzieciaków gdzie ich nie ma. A rasizm i mowę nienawiści tępić najsurowiej jak się da, wpieprzać im takie kary że się nie wypłacą do końca życia. Jakby jakiś kibic musiał zapłacić 100 tys. $ to by im się odechciało.

Darkos

Darkos 26 lutego 2020 | 21:22   

Przecież łysol to się wpasowuje właśnie w te wszystkie przekręty i obrót kasy. Jest prezydentem FIFA od 2016 i już są przekręty z MS w Katarze (czy gdzie tam mają ich wywieźć), stworzenie bardziej elitarnej ligi mistrzów i podobne sprawy. Jakoś mi na rewolucjonistę nie wygląda.

darren

darren 26 lutego 2020 | 21:31   

Większość tych punktów wygląda dosyć ogólnikowo, ładnie się czyta, ale jestem ciekaw szczegółów, a więc co w sobie zawierają. (edycja 2020.02.26 21:32 / darren)

KawaOpole

KawaOpole 26 lutego 2020 | 22:06   

Ja dodam że marketingowe bla bla bla
Myślę że powinni myśleć o zbyt dużej ilości meczów i zbyt dużej eksploatacji graczy, może większą liczbą zmian, albo jak w hokeju, ławki kar na kilka minut, zmiany powrotne, wtedy więcej gra, mniej nie zadowolonych, szybsza zmiana taktyki a nie jak u Smudy bez zmian..

Sostek

Sostek 27 lutego 2020 | 11:47   

Kobieca piłka nożna... Jak ich dzieciaki ogrywaja.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich