Catania 0-2 Inter Mediolan

28 stycznia 2009 | 20:14 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter Mediolan pokonał dziś na wyjeździe Catanię Calcio 0-2 dzięki bramkom Stankovića i Ibrahimovića. Dzięki temu zwycięstwu oraz stratom punktów Juventusu i Milanu Nerazzurri umacniają się na pozycji lidera Serie A

Nerazzurri jechali do Catani z pewnymi osłabieniami. Na ławce trenerskiej nie mógł zasiąść i bezpośrednio kierować zespołem strateg Jose Mourinho. Jego miejsce zajął jego asystent Giuseppe Baresi. W składzie nie mógł zagrać przede wszystkim Walter Samuel. Do zespołu natomiast powrócił Zlatan Ibrahimović, któremu partnerować miał Julio Ricardo Cruz. W porównaniu do poprzedniego meczu zupełnie zmieniła się para stoperów. Za kontuzjowanego Samuela i Chivu zagrał Cordoba z Burdisso. Na lewej flance po raz trzeci z rzędu zagrał młodziutki Santon.

Inter wyszedł na prowadzenie w 5 minucie za sprawą główki Dejana Stankovića. Serb zdecydowanie zasłużył na strzelenie gola patrząc na jego ostatnie występy, w których kilkakrotnie trafiał w poprzeczkę i wielokrotnie był bliski zdobycia gola. Tym razem mu się udało czym potwierdził swoją wysoką formę.

Po pół godziny gry mecz zakończył się dla Muntariego. Ghańczyk za ostry faul na Tedesco wyleciał z boiska i Inter musiał radzić sobie w dziesiątkę. Do przerwy jednak mecz zakończył się prowadzeniem Interu.

Po przerwie gospodarze nieco przycisnęli grający w 10 Inter, piłka lądowała jednak w rękach Cesara bądź na słupku jego bramki. Inter otrząsnął się z opresji i zadał śmiertelny cios w 71 minucie. Gola pozbawiającego złudzeń gospodarzy zdobył niezawodny ostatnio Zlatan Ibrahimović. Szwed dostał podanie od Stankovića i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem.

W końcówce szansę na trzeciego gola zmarnował wprowadzony na boisko Maxwell. Inter wraca do domu z kompletem punktów by w niedzielę podjąć na własnym terenie Torino.

Catania 0-2 Inter (HT: 0-1)
strzelcy: Stankovic 5, Ibrahimovic 71.

Catania: 1 Bizzarri; 21 Silvestri, 4 Silvestre, 6 Stovini, 33 Capuano (11 Llama 72) ; 25 Martinez (18 D'Amico 87), 17 Baiocco, 19 Tedesco; 15 Morimoto, 9 Paolucci (24 Spinesi 76), 7 Mascara.

ławka: 20 Acerbis, 2 Sardo, 3 Sabato, 8 Ledesma.
trener: Walter Zenga.

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 39 Santon (24 Rivas 88); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari; 5 Stankovic (7 Figo 90+1); 9 Ibrahimovic, 8 Cruz (6 Maxwell 64).

ławka: 1 Toldo, 18 Crespo, 33 Mancini, 77 Quaresma.
trener: Giuseppe Baresi (zast.José Mourinho).