Oficjalnie: Zamknięte stadiony do 3 kwietnia

4 marca 2020 | 21:13 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Ostatni tydzień był bardzo burzliwy jeśli chodzi o sytuację w rozgrywkach Serie A i Coppa Italia. Dziś zapadła bardzo ważna decyzja, która nieco ustabilizuje działanie ligi i klubów.

Podjęto ustawę, która reguluje działania na najbliższy miesiąc. Zawieszono wszystkie wydarzenia odbywające się na świeżym powietrzu. Mecze Serie A będą kontynuowane, ale bez obecności kibiców. Ponadto wszyscy uczestnicy (zawodnicy, sztab szkoleniowy, technicy i pracownicy obsługi) będą musieli przechodzić kontrolę medyczną, co ma na celu zminimalizowanie zagrożenia zarażaniem wirusem COVID-19. Te obostrzenia będą obowiązywać do 3 kwietnia 2020 roku.

Źródło: Sky Sport

Polecane newsy

Komentarze: 8

Van Dall

Van Dall 4 marca 2020 | 21:23   

No to w zasadzie po sezonie, bo biorąc pod uwagę Euro kończyliby go chyba we wrześniu.

PS: COVID-19 to nazwa choroby wywołanej przez koronawirus (Coronavirus Disease 2019), a sam wirus nazywa się SARS-CoV-2 :)

inter00

inter00 4 marca 2020 | 21:27   

Nie można było tak od razu? A nie robić pierdolnik na całe państwo?

Oba

Oba 4 marca 2020 | 21:46   

I to jest dobra wiadomość, bo przynajmniej coś wiadomo na dłuższy okres czasu. Wyszło, że Marotta miał ze wszystkim rację, te przekładnki z niedzieli na poniedziałek bo będą kibice były po prostu śmieszne bo i tak nic nie doszłoby do skutku. Ogólnie lipa, że bez kibiców, ale teraz powinno się ustalić nowy terminarz i tluc bez kibiców, bo jeszcze jedna odwołana kolejka i sezon będzie przekreslony.

excubitor

excubitor 4 marca 2020 | 22:05   

Ciekawe, co na to FFP :) Brak wpływów z biletów pewnie wielu klubom mocno wpłynie na budżet i mogą się znaleźć na minusie. Powinna być jakaś amnestia na ten sezon dla Serie A i innych lig, w których drużyna zagrała x spotkań bez kibiców.

mroczny elf

mroczny elf 5 marca 2020 | 10:28   

Martwicie się kasa kibicami a nie zdrowiem zawodników którzy to tworzą Inter Mediolan nie czaje was dobrze niech zagrają połowa składu zachoruje i co wtedy powiecie weźmiecie na siebie odpowiedzialność w przypadku zgonu kilku osób?

Rahi

Rahi 5 marca 2020 | 13:30   

Mroczny elf to nie ebola, zdrowy silny piłkarz przyszedł by przez to jak przez grypę zapewne. Ciężkie przypadki i zgony to tylko u osób starszych i chorych/podatnych. Sars miał chyba 20% śmiertelności czyli jakieś 5x tyle a jakoś obyło się bez miliardów ofiar

vnm

vnm 5 marca 2020 | 14:34   

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuddddddddddddddddaaaaaaaaaaaaaaaa ja chce obejrzeć jakiś mecz !!!

banikowy

banikowy 5 marca 2020 | 14:35   

mnie tylko ciekawi na kiedy władze ligi dogadają z klubami rewanż w półfinale pucharu włoch...
No i kiedy zagramy z Sampdorią.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich