Mazzola: Piłkarze powinni pomóc klubom

7 marca 2020 | 16:49 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Rano przytaczaliśmy wyliczenia odnośnie strat poniesionych przez włoskie kluby z powody epidemii koronowirusa i związanych z nią konsekwencji. W rozmowie z dziennikiem Il Giornale, legendarny piłkarz Interu Sandro Mazzola zasugerował, aby sami zawodnicy poczuli się do odpowiedzialności i przynajmniej częściowo wsparli swoich pracodawców w walce z kryzysem.

- W tak skomplikowanym momencie dla całego naszego narodu słusznym byłoby, aby gracze wyszli z inicjatywą, odegrali swoją rolę i wysłali mocny przekaz w kierunku fanów. Zbyt często zawodnicy byli posądzani o powierzchowność, nazywani najemnikami i podważano ich profesjonalizm. Teraz mogliby udowodnić, że prawda wygląda zupełnie inaczej, oddając się służbie klubom i przede wszystkim dobrej sprawie. 

- W Serie A piłkarze zarabiają miliony, więc chociaż przez miesiąc mogliby odstąpić od 5% swoich wypłat, aby pomóc klubom w pokryciu ogromnych strat poniesionych w ostatnim okresie, a także wesprzeć badania nad koronawirusem. 

Sądzicie, że nowatorski pomysł Mazzoli spotka się z aprobatą ze strony zawodników i ma jakiekolwiek szanse na realizację?

Źródło: Il Giornale

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00 7 marca 2020 | 18:23   

Nie sadze żeby gracze zrobiliby coś takiego, to nierealne. No chyba że byłaby to jakaś legenda klubu

wróbel1908

wróbel1908 8 marca 2020 | 05:38   

Piłkarze w dzisiejszych czasach są najemnikami, więc nie ma tematu.

superofca

superofca 8 marca 2020 | 21:33   

Pomysł dobry ale odzewu zapewne nie będzie.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich