Bergomi: Porażka zakończy walkę Interu

7 marca 2020 | 18:06 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Giuseppe Bergomi jest zdania, że rezultat niedzielnego meczu będzie decydujący dla dalszej walki Interu o tytuł mistrzowski. Ekspert telewizyjny wypowiedział się również na temat pozycji Christiana Eriksena w taktycznej układance Antonio Conte.

- Brak publiczności z pewnością będzie miał wpływ na przebieg spotkania. To wpłynie na reakcje zawodników. Juventus będzie stratny, ponieważ zbudowali prawdziwy fort na swoim stadionie. Mam nadzieję, że będziemy świadkami intensywnego widowiska. Gospodarze mają wszystko we własnych rękach, lecz Nerazzurri mogą zanotować ponowny start w rozgrywkach.

- W ustawieniu preferowanym przez Antonio Conte, gracz o charakterystyce Eriksena nie jest łatwy do umiejscowienia. Gra świetnie obiema nogami, potrafi znaleźć sobie przestrzeń, ma dobry strzał, notuje asysty, lecz nie można spodziewać się po nim intensywności i odzyskiwania piłek. Zastanawiam się, czy Inter jest w stanie zakłócić swój plan taktyczny dla Eriksena. To będzie wymagać czasu.

- Scudetto? Antonio nie ma żadnych zobowiązań w tym zakresie. Należy pamiętać od czego zaczynał i jaki dystans do Juventusu udało mu się zredukować. Jeżeli Inter jutro przegra Derby d'Italia, to moim zdaniem przestanie się liczyć w walce o tytuł. Na dzień dzisiejszy moim faworytem jest Lazio. Grają najlepszą piłkę. Zawsze mają trzy rozwiązania, ponieważ mogą grać szeroko, między liniami, a w ostateczności posłać długą piłkę na Milinkovicia-Savicia. W ciągu pół godziny są w stanie zapewnić sobie bezpieczny wynik, jak w przypadku meczu z Bologną, co w tym momencie jest poza zasięgiem Juve oraz Interu.

Źródło: passioneinter

Polecane newsy

Komentarze: 1

Dominik

Dominik 7 marca 2020 | 21:00   

Trafna analiza. Nie jesteśmy jutro faworytem.
Forza Inter!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich