Ceferin: Euro odbędzie się terminowo

10 marca 2020 | 22:58 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Podczas kiedy Włosi zmagają się z wirusem, który pochłonął już na terenie kraju ponad sześćset ofiar, plany UEFA wobec Euro 2020 pozostają niezmienne. Mistrzostwa mają rozpocząć się terminowo.

- EURO 2020 rozpocznie się w Rzymie 12 czerwca 2020 r. UEFA jest w kontakcie z odpowiednimi władzami międzynarodowymi i lokalnymi w sprawie koronawirusa i rozwoju choroby. Nie ma potrzeby zmiany zaplanowanego harmonogramu imprezy - powiedział Aleksander Ceferin w oficjalnym komunikacie dla agencji prasowej DPA.

O przesunięcie terminu imprezy starają się między innymi działacze związani z Serie A, dla których obowiązujące zawieszenie rozgrywek ligowych oznacza brak czasu na dokończenie tegorocznego sezonu przed rozpoczęciem Euro 2020. Już na koniec marca planowane są mecze barażowe reprezentacji narodowych, w których szesnaście drużyn zmierzy się w pojedynku o ostatnie cztery miejsca. Prezydent UEFA wydaje się nie dostrzegać żadnych problemów z ich rozegraniem.

Nieznane pozostają za to losy spotkania towarzyskiego pomiędzy reprezentacjami Niemiec i Włoch. Burmistrz Norymbergi obawia się napływu kibiców z Półwyspu i apeluje o rozwiązanie problemu.

Źródło: sport.pl

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich