CAMPIONI 2021

 

UEFA: LE i LM są ważniejsze od Serie A

18 marca 2020 | 17:29 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Dzisiejsze wydanie La Repubblica donosi o interesującym komunikacie, który został przekazany włodarzom lig krajowych przez UEFA. Według raportu rodzime rozgrywki będą musiały uznać wyższy priorytet europejskich pucharów.

Jak wiemy organy zarządzające piłką w Europie przesunęły finały LE i LM na koniec czerwca. Ponieważ Włochy wciąż mają drużyny w obu turniejach, sytuacja mocno się skomplikowała i koliduje z planowanym powrotem do krajowych rozgrywek. Zarządy lig z poszczególnych krajów zobowiązały się do ukończenia swoich zmagań również do końca czerwca, jednak jeśli włoskie drużyny będą awansować na kolejne szczeble w rywalizacji europejskiej, na wszystkie mecze najprawdopodobniej zabraknie czasu. Protesty klubów spowodowane napiętym terminarzem wydają się już teraz nieuniknione. Co więcej, w przypadku problemów z terminami pierwszeństwo mają mieć zagwarantowane rozgrywki europejskie. 

UEFA sprzeciwiła się również kategorycznie zmianom w krajowych ligach i nie wyraziła zgody na ewentualne rozstrzygnięcia miejsc w tabeli na zasadach play-off. To oznacza, że najbliżej realizacji znajduje się scenariusz, w którym tegorocznych rozgrywek Serie A nie uda się dokończyć, nie zostanie wyłoniony mistrz, a w przyszłym sezonie w najwyższej lidze zagrają 22 zespoły, wszystkie obecne plus dwie najlepsze z Serie B.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 5

Darkos

Darkos 18 marca 2020 | 19:41   

$$UEFA$$ ma jasne priorytety

banikowy

banikowy 18 marca 2020 | 21:19   

Już mnie ciekawi jak to wygląda od strony prawnej. Nie może być tak że organizacja wymusza na lidze przekładanie meczów ligowych kosztem meczów pucharowych. Ciekawi mnie co będzie jak któraś liga się nie dostosuje i pokaże środkowego palca uefie dając do zrozumienia że nie może być jednego kosztem drugiego...

superofca

superofca 19 marca 2020 | 04:32   

Liga 22 zespołów to też bzdura.

martins2000

martins2000 19 marca 2020 | 08:51   

Nowy sezon 20/21 anulowany

vnm

vnm 19 marca 2020 | 09:57   

Jeslibnie dokoncza ligi to czy to oznacza ze w przyszlym sezonie wystartujemy w LM?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich