Agent: Kibice odegrali rolę przy wyborze Romelu

23 marca 2020 | 09:42 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Federico Pastorello uchylił rąbka tajemnicy odnośnie negocjacji poprzedzających letni transfer Romelu Lukaku do Interu. Zdaniem menadżera była to najtrudniejsza operacja w jego dotychczasowej karierze, bowiem cały czas aktualny pozostawał również kierunek turyński.

- Romelu otwarcie wyraził chęć opuszczenia Premier League. On potrzebuje czuć się kochanym, więc natychmiast rozpoznał ciepło fanów Interu w porównaniu z Juventusem. To zrobiło różnicę. Bianconeri są mocniejszym klubem, więc wielu byłoby zadowolonych z przybycia Lukaku, lecz dla Interu był to punkt zwrotny. Piłkarz od razu to zauważył. Natychmiast poczuł się uwielbiany przez fanów.

- Decydującą rolę odegrał brak porozumienia na linii Paulo Dybala - Manchester United. Bez wątpienia była to największa operacja transferowa w mojej karierze. Musieliśmy zmusić włodarzy United, aby zrozumieli, że Lukaku pragnie przenieść się gdzie indziej. Zhang i Conte poczynili ważny krok, podnosząc ofertę do absolutnego minimum niezbędnego do transferu tej rangi. 

- Dotychczas najtrudniejszym transferem w mojej karierze były przenosiny Stephana Lichtsteinera z Lazio do Juventusu. Negocjacje były wówczas prowadzone przez cztery miesiące. 

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich