Pouczający apel Younga

25 marca 2020 | 11:22 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Ashley Young co prawda wrócił do domu, do bliskich, ale pozostawił wszystkim bardzo ważny przekaz związany z bezpieczeństwem w okresie panującej pandemii. Piłkarz dodał precyzyjny i pouczający wpis na Twitterze. Być może Brytyjczycy wezmą go do siebie.

Cześć wszystkim! Chciałbym tylko podzielić się swoimi przemyśleniami, biorąc pod uwagę, że  mieszkam we Włoszech, w epicentrum wirusa.

Obecnie supermarkety stanowią główne ryzyko rozprzestrzeniania się tego wirusa, a nawet zarażania. Spędzanie czasu z rodziną, z przyjaciółmi w domu wydają się czymś szalonym. Pamiętaj, zakaz to zakaz!

We Włoszech wychodzenie do supermarketów jest zaskakująco spokojne... nie ma kłótni o jedzenie, pustych półek i z całą pewnością nie nadużywają pracowników. Niemal w każdym przypadku zakupy robi jedna osoba z domu.

Przeczytaj poniższe punkty i podziel się tym, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Nadszedł czas, by pomóc rozwiązać ten okropny globalny kryzys, z którym się mierzymy.

Kolejki do supermarketów są standardowe, ale nie dlatego, by gromadzić zapasy i być chciwym. Sklepy ograniczyły liczbę osób wchodzących w dowolnym momencie, więc nigdy nie jest tłoczno. Czekaj na swoją kolej i bądź cierpliwy.

Zawsze używaj rękawiczek od momentu wyjścia z samochodu. Nie chcesz dotykać wózków, na których były inne ręce. Trzymaj rękawiczki dopóki nie wrócisz do auta.

Zawsze zachowuj dystans przy kasie. Trzymaj wózek za sobą, bo to ogranicza zbliżenie się ludzi.

Nie rozpakowuj swoich zakupów bezpośrednio przy cudzych. Rób odstęp, by żadne produkty się nie dotykały. Tutaj nie możemy umieścić rzeczy na taśmie, dopóki osoba z przodu nie skończy zakupów.

Jeśli musisz wsiąść do windy - wejdź, ale tylko z jedną osobą. Stańcie po przeciwnych stronach twarzą do ściany - nie oddychaj w kierunku drugiej osoby.

Użyj maski lub szalika, by zakryć nos i usta.

Może to zabrzmieć ostro, ale traktuj każdego, kto nie jest z twojego domu, jakby miał wirusa. Nigdy nic nie wiadomo.

Co najważniejsze, po prostu bądź bezpieczny. To właśnie tutaj robimy, to nie jest przesadna reakcja. Pamiętajcie, że inni również powinni na was patrzeć w ten sposób. To nie jest okropne, to po prostu sposób na zachowanie dystansu, by ostatecznie uratować życie.

Źródło: Twitter

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich