Sezon zostanie anulowany?

25 marca 2020 | 13:55 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Wczoraj zapadła oficjalna decyzja o przełożeniu Letnich Igrzysk Olimpijskich na 2021 rok, a już wcześniej dowiedzieliśmy się, że w terminie nie odbędą się również turnieje EURO 2020 i Copa America. Jaki los czeka rozgrywki europejskie i międzynarodowe? W przypadku Serie A, najczarniejszy scenariusz zakłada anulowanie bieżącego sezonu.

Przedstawiciele FIGC, Lega Serie A oraz wszystkich klubów debatowali wczoraj nad możliwymi rozwiązaniami w kontekście dokończenia rozgrywek 2019/2020. Pojawił się pomysł, aby powrócić do gry po 30 czerwca, lecz tutaj na przeszkodzie stoi UEFA, która na 15 lipca wyznaczyła datę zakończenia wszystkich krajowych rozgrywek. W drugiej połowie lipca miałoby bowiem dojść do rozstrzygnięć w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Niestety wśród klubów włoskiej Serie A brakuje jednomyślności, a na czele zwaśnionych obozów stoją Claudio Lotito i Andrea Agnelli, a więc włodarze zespołów najmocniej zaangażowanych w walkę o końcowy triumf. Prasa donosi, że wczoraj doszło do kolejnej konfrontacji między wspomnianą dwójką. Prezydent Lazio optuje bowiem za wcześniejszym wznowieniem rozgrywek, co spotyka się ze zdecydowanym oporem m.in. Juventusu. 

Kolejnym palącym problemem pozostają kontrakty zawodników, które w wielu przypadkach wygasają wraz z końcem czerwca bieżącego roku. Na tapecie pozostaje obecnie także temat ewentualnego zmniejszenia pensji graczy, co umożliwiłoby zmniejszenie skutków kryzysu finansowego, z którym mierzą się obecnie włoskie kluby.

Sytuacja wydaje się patowa, a dzisiejsze wydanie Corriere della Sera sugeruje, że myślenie o powrocie na europejskie boiska jest obecnie tylko złudzeniem. Piłkarze wznowią treningi najwcześniej 3 kwietnia, chociaż sytuacja we Włoszech nie napawa optymizmem i bardziej prawdopodobny wydaje się raczej kolejny dekret zakazujący wszelkiej aktywności sportowej. 

Hipoteza o przedwczesnym zakończeniu sezonu i anulowaniu jego dotychczasowych rozstrzygnięć wydaje się niestety coraz bardziej realna. Waszym zdaniem, jaki będzie finał trwającego od tygodni zamieszania? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach. 

Źródło: różne

Polecane newsy

Komentarze: 10

SINDBADSZYDERCA

SINDBADSZYDERCA 25 marca 2020 | 15:58   

Pisalem juz jakis czas temu...najrozsadniejsze wyjscie uznac sezon za NIEBYLY.

shinveji

shinveji 25 marca 2020 | 18:00   

Anulowanie sezonu oznacza ze juventus pozostaje mistrzem czy ze liga nie ma mistrza?

Darkos

Darkos 25 marca 2020 | 18:31   

Szkoda Lazio, ale nie widzę możliwości żeby to dograli na dzień dzisiejszy

Garon_92

Garon_92 25 marca 2020 | 19:52   

Jeżeli UEFA będzie się upierać na połowie lipca to nie ma szans dokończyć sezonu. Zresztą kolejny sezon też musiałby się opóźnić chyba że skrócą urlopy i będzie kolejny sezon z plagą kontuzji.

KawaOpole

KawaOpole 26 marca 2020 | 01:06   

A może takie rozwiązanie sezon bez mistrza i spadków ale -
Liczymy pkt za pop sezon plus całą pierwsza rundę i tak ustalamy tabele
Nikt nie spada - wchodzą 2 drużyny z serie B
Klubu które grały super w tym sezonie może wejdą do pucharów(może by zrobić symulacje) jest to taki kompromis
Kontrakty - ja bym zrobił tak ze zostają z automatu przedłużone o 6/12msc można by uwzglenic w tym np chęć zejścia z pensji piłkarza, lata gry w klubie, młodych zawodników (żeby bogaty nie ogołocił biedniejszego z talentów)

superofca

superofca 26 marca 2020 | 01:06   

Ja bym optował za wznowieniem sezonu w sierpniu i rozpoczęcie następnego po miesięcznej przerwie.

KawaOpole

KawaOpole 26 marca 2020 | 01:13   

superofca czyli jak? Grają Sierpień potem pauza Wrzesień i start Październik??

pasek_9

pasek_9 26 marca 2020 | 10:10   

Prezydent Lazio taki trochę debil chyba

shakurspeare

shakurspeare 26 marca 2020 | 12:56   

Jak bedzie anulowany to nie bedzie mistrza a o pucharach zadecyduje tabela z poprzesniego sezonu

superofca

superofca 26 marca 2020 | 23:46   

Tak było z polską ligą w czasach PRL-u kiedy graliśmy wiosna-jesień. Sezon trwał w najlepsze, a w pucharach grał mistrz z poprzedniego roku.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich