Min. Sportu: Serie A nie wróci w maju

28 marca 2020 | 09:41 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Minister Sportu wyraził swoje zdanie na temat wznowienia sezonu włoskiej Serie A. Goszczący w studiu telewizji Rai 3, Vincenzo Spadafora praktycznie wykluczył pomysł powrotu do gry z początkiem maja. 

- Prognozy, które pozwalały nam myśleć o wznowieniu rozgrywek w kwietniu lub maju, były zbyt optymistyczne jeśli weźmiemy pod uwagę ewolucję sytuacji w kraju. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że jeżeli nastąpi wznowienie rozgrywek, to z całą pewnością bez udziału publiczności. Nie ma innej możliwości, lecz jednocześnie mam sporo wątpliwości odnośnie daty 3 maja. Nasze decyzje muszą być dostosowywane do epidemii.

- Ostateczny wybór należał będzie do FIGC, ale prawdopodobieństwo wznowienia gier na początku maja jest bardzo małe. Federacja może zdecydować o przełożeniu zaległych meczów na lato. Czytałem sugestie dotyczące lipca i sierpnia, ale sprawa jest bardzo skomplikowana. Świat futbolu dał nam nieco czasu na zrozumienie awaryjnej sytuacji, a teraz mam nadzieję, że będziemy posuwać się powoli do przodu. 

Źródło: Rai 3

Polecane newsy

Komentarze: 1

inter00

inter00 28 marca 2020 | 10:09   

Jeżeli ma być nadzieja na dokończenie ligi to tylko od maja, w innym przypadku ligę należy anulować.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich