Cassano: Zorganizujmy play-offy

30 marca 2020 | 09:39 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Władze ligi oraz kluby usilnie starają się znaleźć rozwiązanie, które pozwoli uratować bieżący sezon. Póki co, próżno o optymizm, a wizja anulowania dotychczasowych rozstrzygnięć staje się coraz bardziej realna. We wznowienie regularnej gry nie wierzy również Antonio Cassano, lecz były piłkarz Interu proponuje inny sposób dogrania sezonu.

- Przez pierwsze kilka dni traktowałem kwarantannę dość powierzchownie, byłem przekonany, że mnie to nie dotyczy. Każdego dnia pojawiają się jednak informacje o kolejnych zmarłych, więc jestem lekko zmartwiony. To może spotkać każdego. Czy wrócimy do normalnego życia? Nie mam pojęcia, nie wiem czego się spodziewać.

- Jeśli Juventus wstrzymuje wypłaty za marzec, kwiecień, maj i czerwiec, to niemal pewnym jest, że sezon nie zostanie wznowiony. Rozgrywki, w mojej opinii, nie zostaną dokończone. W przeciwnym razie, dlaczego nie robić tego z miesiąca na miesiąc. To właściwe rozwiązanie w Serie A, lecz w niższych ligach należy zrobić wszystko, aby nie zabierać pieniędzy graczom. Ci ludzie zarabiają niewiele, mają kredyty hipoteczne i inne zobowiązania.

- Zgadzam się z Graviną, który daje nadzieję, lecz jeśli na początku maja piłkarze mieliby wznowić treningi, potrzeba będzie przynajmniej miesiąca przygotowań. Sezon zakończy się w sierpniu i całkowicie zrujnuje kolejne rozgrywki. W celu uniknięcia chaosu, wprowadziłbym system play-off. Juve i Lazio miałyby już miejsca w półfinale, trzeci zespół grałby z szóstym, czwarty z piątym. To wyjątkowe rozwiązanie, aby nie stracić całego sezonu. W przeciwnym razie spotkamy się w sierpniu.

Źródło: Corriere dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 30 marca 2020 | 11:51   

Play-off dałyby właśnie to o czym mówi Cassano, czyli możliwość dokończenia sezonu a przynajmniej zdecydowania kto będzie mistrzem i kto wystąpi w pucharach. Jednak teraz czy powinno się ryzykować jednym meczem wypadnięcie z miejsca premiowanego LM kiedy cały sezon tam jesteś? No nie wydaje mi się!

Maciej Pawul

Maciej Pawul 30 marca 2020 | 16:36   

UEFA zabroniła play off już dawno, nie ma szans.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich