Serie A powróci pod koniec maja?

3 kwietnia 2020 | 11:18 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Szanse na dokończenie rozgrywek we włoskiej Serie A nie zostały ostatecznie stracone? Ostatnie komunikaty ze strony rządowej sugerują, że pod koniec maja możemy być świadkami powrotu piłkarzy na boiska.

Spekuluje się, że do wznowienia sezonu może dojść 24 lub 31 maja. Przewodniczący FIGC Gabriele Gravina sugerował wcześniej nawet datę 20 maja. Przypomnijmy, że bezwzględny zakaz uprawiana sportu został przedłużony do 13 kwietnia. Co będzie dalej? Minister Sportu Vincenzo Spadafora wyraził nadzieję, że niebawem uda się powrócić do względnej normalności:

- W maju planujemy wznowienie rozgrywek sportowych w kraju. Mamy nadzieję, że wówczas wyjdziemy już z sytuacji zagrożenia koronawirusem i będziemy mogli ponownie myśleć o przyszłości. Jednak, aby wznowić działalność w maju potrzebujemy wszystkich grup sportowych. Właśnie dlatego zwołaliśmy spotkanie prezydentów reprezentujących pięć największych federacji sportowych w kraju. Zachęcamy zarazem do sugestii, w jaki sposób rząd może pomóc światu sportu, w jaki sposób dotknął go kryzys zdrowotny. Przed nami 10 ważnych i skomplikowanych dni. Potrzebujemy dodatkowego poświęcenia, aby chronić naszych sportowców i dlatego zakazaliśmy wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. 

Źródło: football-italia.net

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich